درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال هزار و سیصد و نود و شش

نزدیک به دو هزار تن از مردم اهواز که توسط مؤسسات مالی وابسته به سپاه پاسداران و دیگر نهادهای سرکوبگر از جمله شرکت تعاونی آرمان وحدت، غارت شده اند، در ادامه اعتراضات هفته گذشته خود، چهارشنبه شب ۲۶مهر نیز دست به اعتراض زدند. آنها خطاب به سران جنایتکار رژیم شعار می دادند:‌ «سوريه را رها كن، فكري بحال ما كن»، «يک اختلاس كم بشه ، مشكل ما حل ميشه»، «مرگ بر سیف (رئیس بانک مرکزی رژیم)»، «خوزستاني مي ميرد، ذلت نمي پذيرد»، «می جنگم می میرم پولم را پس می گیرم».

شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی که در مقابل ساختمان استانداري در اهواز برپا شد، در واکنش به بی اعتنایی سران دزد و فاسد رژیم و بی پاسخ ماندن خواستهایشان در استانداري را شكستند و با نیروهای سرکوبگر که آنها را مورد یورش وحشیانه خود قرار دادند، درگیر شدند. آنها شعار می دادند: «نه شرقي ام نه غربي ام، فقط عليه دزدي ام»، «هيهات منا الذله، ”نصر من الله و فتحا قريب،  مرگ بر اين دولت مردم فريب». در جريان اين درگيري شماری از مردم بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شدند. جوانان و زنان که شماری از آنها فرزندانشان را به همراه داشتند، نقش فعالي در این تظاهرات داشتند.

معترضان تراكتهايي در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «حكومت عدل علي- اين همه بيعدالتي»، «مرگ بر باند مافيايي بانك مركزي»، «چرا كسي پاسخگو نيست؟!»

این حرکت اعتراضی پنجشنبه شب ۲۷مهر نیز با شعارهای : «مي جنگم، مي ميرم، پولمو پس مي گيرم»، «پول ما رو كي برده؟ دستاي پشت پرده»، «اين بانك مركزيه، يا مركز دزديه» ادامه یافت.

در همين حال غارت شدگان مؤسسه حكومتي افضل توس نیز در روز چهارشنبه ۲۶مهر در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع اعتراضی برگزارکردند. شمار دیگری از غارت شدگان این مؤسسه در مشهد دست به تجمع زدند که مورد یورش وحشیانه مأموران نیروی سرکوبگر انتظامی قرار گرفتند و با آنها درگیر شدند. این اعتراضات در روز پنجشنبه نیز در تهران ادامه یافت.

خانم مریم رجوی در روز ۲۴ مهر طی پیامی عموم مردم به ویژه جوانان دلیر شهرهای مختلف کشور را به ابراز همبستگی و حمایت از غارت شدگان فرا خواند و افزود: ثروتهاي مردم ايران به طور کامل در خدمت تحكيم سلطه شوم فاشيسم ديني و جنگ افروزي و صدور تروريسم قرار دارد و توسط سردمداران اين رژيم چپاول مي شود و اقتصاد ايران به طور عمده در دست سپاه پاسداران است، بنابراين روابط اقتصادي با اين رژيم هيچ مشروعيتي ندارد و تمامی آن عليه مردم و منافع ملي ايران است و بايد متوقف شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸مهر ۱۳۹۶ (۲۰ اکتبر ۲۰۱۷)

پنج روز بعد از سياست جديد آمريكا خامنه اي برخي از مسئولان رژيم را به غفلت متهم كرد و گفت اروپاييها نبايد همصدا با آمريكا با حضور رژيم در منطقه و پروژه هاي موشكي مخالفت كنند

خامنه ای ولي فقيه ورشكسته نظام آخوندي پنج روز بعد از اعلام سیاست جدید دولت آمریکا عليه رژيم آخوندي و نامگذاري تروريستي سپاه پاسداران به صحنه آمد و با اين ادعای مسخره که «نمی خواهیم وقت خود را...با پاسخگویی به رئیس جمهور امریکا ضایع کنیم» تلاش کرد با فحاشی هراس خود و رژيمش را از سياست جديد آمريكا لاپوشانی کند و به نيروهاي وارفته خود روحيه دهد.

مقاومت ايران تجاوزگري و اشغالگري سپاه پاسداران رژيم آخوندي و شبه نظاميان جنايتكار وابسته به آن در كركوك را قويا محكوم مي كند. اين اقدام تجاوزكارانه در حالي صورت مي گيرد كه پاسدار قاسم سليماني سركرده جنايتكار نيروي تروريستي قدس از چند روز پيش در سليمانيه و بغداد و ديگر مناطق عراق به توطئه و طراحي براي آن مشغول است.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران، به متحصنین و تظاهرکنندگان در شهرهای مختلف بخصوص هزاران تظاهرکننده روز یکشنبه در تهران که اموالشان توسط موسسات و بنیادهای وابسته به سپاه پاسداران، قوه قضائیه، نیروی انتظامی و دیگر دستگاههای حکومتی به سرقت رفته است درود فرستاد و گفت این اعتراضات مستمر و خستگی ناپذیر، نشان آشکاری از اراده مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی است که هیچ چیز جز اعدام و شکنجه و وحشیگری و غارت و چپاول برای مردم ایران به ارمغان نیاورده است.

حضور زنان شجاع در صف مقدم اعتراضات از خشم و انزجار مضاعف زنان میهن اسیرمان از فاشیسم دینی حاکم بر ایران و پیشتازی آنان برای رهایی ایران و ایرانی از نظام ضدایرانی و ضدانسانی ولایت فقیه خبر میدهد.
خانم رجوی از عموم مردم بویژه جوانان غیور از تهران تا سواحل خزر و شیراز و اصفهان و کرمان و از اهواز تا مشهد در سراسر کشور خواست تا به حمایت از غارت شدگان قیام کنند.
وی افزود ثروتهای مردم ایران تماما در خدمت تحکیم سلطه شوم فاشیسم دینی و جنگ افروزی و صدور تروریسم قرار دارد و توسط سردمداران این رژیم چپاول میشود و اقتصاد ایران عمدتا در دست سپاه پاسداران است، بنابراین روابط اقتصادی با این رژیم هیچ مشروعیتی ندارد و تماما علیه مردم و منافع ملی ایران است و باید متوقف شود.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴ مهر ۱۳۹۶(۱۶ اکتبر ۲۰۱۷)

روز یکشنبه ۲۳ مهر هزاران تن از مردمي كه اموالشان توسط موسسات وابسته به سپاه پاسداران و ديگر ارگانهاي سركوبگر غارت شده است، در خیابانهای مرکزی تهران دست به تظاهرات و راهپیمایی زدند و خشم و انزجار خود از ستم نظام ولایت فقیه را ابراز کردند.

آخوند حسن روحانی رئیس جمهور رژیم آخوندی در يك مجیزگویی مشمئز کننده به تمجید از پاسداران جهل و جنايت پرداخت و عامل اصلي سرکوب و چپاول در داخل و صدور تروریسم و جنگ افروزي به خارج را محبوب دلها خواند. او که در جلسه هیات دولت سخن می گفت در هراس از لیست گذاری تروریستی سپاه گفت:‌ «اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطا است؛ سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه ‌سپاه پاسداران در دل این مردم» است.

ضرورت به رسميت شناختن مقاومت عادلانة مردم ايران براي سرنگوني فاشيسم ديني و نيل به آزادي و حاكميت مردم

مريم رجوي از سياست جديد ايالات متحده عليه تماميت رژيم آخوندي بخاطر جناياتش عليه مردم ايران و منطقه و نامگذاري تروريستي سپاه پاسداران استقبال كرد و گفت :

تلاش پاسداران براي تصرف معبر زميني عراق- سوريه و وصل زميني به ساحل شرقي مديترانه

 رژیم آخوندی جنگ افروزی و مداخلات جنایتکارانه خود در سوریه را گسترش مي دهد و در صدد است به هر نحو ممکن با تصرف معبر زميني عراق- سوريه به سواحل شرقي مديترانه وصل شود.

شمار شبه نظاميان مزدور سپاه در سوريه به بيش از ۱۰۰ هزار تن مي رسد بخش عمده اين نيروها را شبه نظاميان مزدور افغاني، عراقي، لبناني و پاكستاني تشكيل مي دهند. حدود يك سوم آنها شبه نظاميان سوري هستند كه با الگوي بسيج در ايران توسط سپاه سازماندهي شده اند. كليه اين نيروها توسط پاسداران تأمين مالي و تسليحاتي شده و تحت كنترل و فرماندهي آنها قراردارند.

در روز ۱۴ ژانويه ۲۰۱۷ پاسدار سرتيپ حسين يكتا، يكي از سركردگان پاسداران و مسئول قرارگاه خاتم، شمار افغانيهاي تحت فرماندهي پاسداران در سوريه را، كه در لشگري موسوم به فاطميون سازماندهي شده اند، ۱۸ هزار نفر اعلام كرد. افغانيهاي مقيم ايران، به خاطر فقر و بيكاري و نداشتن مدارك قانوني و با اعمال فشارهاي مختلف از جانب رژيم مجبور به رفتن به جنگ سوريه مي شوند.

جزييات جديد به دست امده از داخل رژيم ملايان حاكي از ان است كه :

۱-در حال حاضر نيروهاي افغاني به طور ثابت روزهاي سه شنبه به سوريه اعزام مي شوند. سپاه، افغانيهاي مقيم استانهاي مركزي ايران را ابتدا در مركز سپاه در جنوب تهران (واقع در روبروي ايستگاه متروي قبر خميني) ثبت نام مي كند و سپس به پادگان موسوم به خيرالحافظين در شهريار(جنوب غربي تهران) فرستاده و سپس از فرودگاه خميني با هواپيماهاي شركت ماهان و شركت ايران اير به دمشق فرستاده مي شوند. هر هفته حدود دو هزار نفر افغاني از پادگان خيرالحافظين به سوريه اعزام مي شوند.

استانداريهاي رژيم در استانهاي مختلف دفتر ثبت نام براي افغانيها ايجاد كرده اند.

برخي از افغانيها ابتدا در يك پادگان آموزشي سپاه در اطراف قم دوره آموزش نظامي مي گذرانند و پس از آن اعزام مي شوند. برخي ديگر بعد از اعزام به سوريه آنجا آموزش مي بينند.

۲- كليه نيروهايي كه توسط سپاه وارد سوريه مي شوند، از فرماندهي سپاه در ساختمان شيشه یي در جنب فرودگاه دمشق كارت شناسايي ورود به سوريه دريافت مي كنند. ساختماني كه به نام ساختمان شيشه اي شناخته ميشود، يك ساختمان پنج طبقه است كه مركز فرماندهي نيروهاي سپاه پاسداران در سوريه در آنجا مستقر است. نيروهاي افغاني به پادگان شيباني (موسوم به پادگان امام حسين) در غرب دمشق منتقل و از آنجا به مناطق مختلف سوريه توزيع مي شوند. نيروهايي كه در ايران اموزش نديده اند، دوره آموزشي خود را در همين پادگان طي مي كنند. نيروهاي افغاني یک ماه و نیم تا دو ماه در سوريه مي مانند. با شدت گرفتن جنگ در سوريه در ماههاي اخير اعزام اين نيروها افزايش يافته و تعداد زيادي از افغانيها كشته شده اند. در ميان افغانيهاي اعزام شده كودكان ۱۴ ساله نيز به چشم مي خورند.

۳- سپاه پاسداران در سوريه از شبه نظاميان عراقي از جمله سپاه بدر، حركت النجباء، عصائب اهل حق، كتائب امام علي، كتائب سيد الشهدا، حركت الابدال، حركت انصارالله اوفياء، سراياي خراساني،كتائب صفين و ... به طور گسترده استفاده مي كنند.

به این منظور از جمله يك پادگان آموزشي در منطقه پل نو در خارج آبادان در مسير شلمچه براي گروه الابدال ايجاد كرده است. افراد اين گروه ابتدا از بصره به اين پادگان منتقل و بعد از گذراندن دوره كوتاه آموزش نظامي و عقيدتي به سوريه مي روند. اين گروه يك دفتر در خيابان اميرآباد در مركز شهر آبادان دارد كه مسئول آن شخصي به نام ابوفاطمه العماره است.

فرمانده كل الابدال ابواكرم الماجدي و معاون وي كمال حسناوي و فرمانده نيروهاي اين گروه در سوريه مصطفي ازبيدي، معروف به ابوفدك، است. به تازگی بخشي از نيروهاي ابدال به كمك كتائب سيد الشهدا، به منطقه التنف فرستاده شده اند. بخش ديگري از نيروهاي اين گروه در منطقه مرزي رطبه در داخل عراق و بخش ديگري در تيپ ۳۹حشد الشعبي عراق سازماندهي شده اند.

۴- گروه عراقي ديگري كه در سوريه نيرو دارد موسوم به كتائب امام علي است كه يك تيپ نيرو در سوريه دارد. در ماه اوت ۲۰۱۷، عده یي از افراد اين گروه براي يك دوره آموزشي چند ماهه به يك مركز مخفي سپاه در اطراف تهران رفتند. فرمانده آنها حاج ابوعلي است. بخشي از نيروهاي اين گروه در منطقه ديرالزور هستند و فرمانده آنها محمد الباوي ملقب به ابوعبد است. نيروهاي اين گروه به طور ثابت، از شهر آبادان در جنوب ايران به دمشق فرستاده مي شوند.

 

فرماندهي جنگ زميني در سوريه توسط سپاه پاسداران

۵-فرماندهی عمليات زميني در سوريه تحت کنترل سپاه پاسداران قرار دارد. مقر فرماندهي سپاه در ساختمان شيشه یي واقع در مجاورت فرودگاه دمشق واقع شده است. پاسداران سوريه را به چند جبهه عملياتي تقسيم كرده اند. هر جبهه يك مقر فرماندهي دارد كه جزييات آن در ژوئيه ۲۰۱۶ توسط مقاومت ايران افشا شد. يكي از فرماندهان عملياتي سپاه به نام جواد قرباني در مصاحبه با روزنامه جام جم در ۲۱ ژانويه ۲۰۱۷ به وجود سه قرارگاه در سوريه شامل قرارگاههاي موسوم به رقيه در حلب (جبهه شمالي)، نبي بين حلب و دمشق (جبهه مياني) و زينب در سمت درعا (جبهه جنوبي) اعتراف كرد. وي كه يكي از فرماندهان محورهاي قرارگاه زينب بود مي گويد: «در این قرارگاه ما همزمان در ۲۹ نقطه می‌جنگیم، یعنی ۲۹ خط مقدم داریم».

۶-فرماندهي جبهه ها بقرار زير است:

  • پاسدار جواد غفاری، از فرماندهان جنگ ایران و عراق، از چهار سال پیش فرماندهی نظامی حلب و جبهه شمالی سوریه را به عهده داشت و از اواخر ۲۰۱۶ به فرماندهی میدانی کل نیروهای سپاه در سوریه منصوب شد. او يكسال پيش به همراه قاسم سلیمانی جداگانه با بشار اسد و حسن نصرالله ملاقات کرد. ديكتاتور سوريه در اين ديدار از او تقدیر نمود.
  • پاسدار سرتيپ رحيم نوعي اقدم معروف به ابوحسين فرمانده جبهه جنوبي است كه در قرارگاه زنيب در ۵۰ كيلومتري جنوب دمشق به سمت درعا مستقر است. وي از فرماندهان سابق سپاه در استان اردبيل بوده است.
  • فرمانده جبهه مياني يكي از فرماندهان سپاه به نام ابو باقر است كه معاون پاسدار جواد غفاري نيز محسوب مي شود. او حدود يك سال است كه در ساختمان شيشه یي مستقر شده است. محل استقرار فرماندهي تاكتيكي وي در جبهه شرقي سوريه متناسب با محل عمليات تغيير مي كند.

 

تلاش پاسداران براي تصرف معبر زميني بين عراق و سوريه

۷-در چند ماه اخير، سپاه نيروهاي خود را براي تصرف معبر زميني بين عراق و سوريه متمركز كرده است. فرماندهان سپاه در هر دو طرف مرز فرماندهي شبه نظاميان را به اين منظور در دست دارند. آنها مي خواهند كنترل حدود ۴۰۰ كيلومتر نوار مرزي را به دست بياورند.

  • در معبر الوليد در بخش جنوبي نوار مرز بين عراق و سوريه (در مجاورت مرز اردن) ، در طرف عراق نيروهاي عصائب اهل حق، كتائب حزب الله و كتائب سيد الشهدا و يك گردان از نيروهاي جنبش انصارالله اوفياء عراق مستقر هستند. حاج حامد يكي از معاونان قاسم سليماني، براي فرماندهي و پيشبرد اين طرح به همراه نيروهاي كتائب حزب الله است. در همين معبر از سمت سوريه نيز كتائب سيد الشهدا و كتائب حزب الله و ... در حال پيشروي به سمت مرز هستند.
  • در معبر قيروان در بخش شمالي نوار مرزي بين عراق و سوريه نيز نيروهاي سپاه در طرفين مرز تلاش مي كنند كه اين معبر را به سمت سوريه باز كنند و بخشي از گروههاي شبه نظامي وابسته به سپاه در اين معبر متمركز شده است. بخشي از نيروهاي گروه كتائب امام علي در اين منطقه مستقر هستند.
  • به موازات دو جبهه فوق سپاه تلاش مي كند كه معبر مياني را با تصرف شهرهاي ديرالزور و الميادين و آلبوكمال باز كند و به اين منظور شمار زيادي از نيروهاي افغاني و عراقي و پاكستاني را به اين محور فرستاده است.

 

نفرت مردم ايران و سوريه از جنگ افروزي در سوريه

۸-تلفات بالاي سپاه در سوريه باعث خشم و نفرت خانواده هايشان شده به نحوي كه پاسداران تلاش مي كنند از اعزام پرسنل ايراني سپاه به سوريه كاسته و به جاي آنها از شبه نظاميان غير ايراني استفاده كند.

نارضايتي و نفرت عمومي از ادامه جنگ سوريه كه هزينه هاي طاقت فرسايي را به مردم ايران تحميل كرده روزافزون است، به نحوي كه شعارهايي مانند «سوريه را راه كن، فكري به حال ما كن» در اعتراضات و تظاهرات اجتماعي عموميت پيدا كرده است.

 بنا بر گزارشات از درون رژيم، در يكي از جلسات شورايعالي امنيت رژيم در سپتامبر ۲۰۱۷، قاسم سليماني گفته است كه در سوريه همه مردم مخالف رژيم ايران هستند، زيرا رژيم را عامل ادامه جنگ و كشتار و ضايعات ناشي از آن دركشورشان مي دانند. بنا به گفته قاسم سليماني در آن نشست، حتي شيعيان سوريه كه رژيم روي آنها حساب مي كرد از عملكرد رژيم ايران فوق العاده ناراضي و خشمگين هستند. جز شخص بشار اسد حتي مقامات بالاي دولتي و اغلب وزیران هم رژيم ايران را عامل اين جنگ در داخل سوريه مي دانند. به نحوي كه برخي از محافظان بشار اسد و افراد حفاظت اطلاعات ارتش سوريه از پاسداران هستند. بشار اسد به فرماندهان و پرسنل ارتش سوريه اعتماد ندارد. برخي از فرماندهان سپاه به اين منظور لباس فرم ارتش سوريه را پوشيده و قيافه ظاهري خود را تغيير داده اند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۹ مهر ۱۳۹۶ (۱۱ اكتبر ۲۰۱۷)

 

به‌مناسبت روز جهانی علیه اعدام

مریم رجوی: چرخه بی‌وقفه اعدام‌ لازمه بقاي استبداد مذهبی است

محاکمه مسئولان  قتل عام ۶۷ گامی ضروری برای توقف موج اعدامها در ایران است

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، در پیامی به‌مناسبت روز جهانی علیه اعدام با درود به ۱۲۰هزار زنداني سياسي اعدام شده از جمله ۳۰هزار زندانی قتل عام شده در سال ۶۷  گفت:‌ مقاومت ایران از لغو حکم اعدام در ایران پس از سرنگونی رژیم آخوندی دفاع می‌کند و مجازات‌ ضدانسانی  قصاص را   که برضد روح عفو و رحمت اسلام است، مردود می‌شناسد.

وی بار دیگر دولتهای غرب را فرا خواند که روابط تجاری و دیپلوماتیک خود با رژیم ولایت فقیه را به‌توقف شکنجه و اعدام مشروط کنند و از سازمان ملل متحد خواست با تشکیل یک کمیسیون تحقیق درباره قتل‌عام ۶۷، راه حسابرسی از آمران و عاملان این کشتار را که هم‌اکنون نیز دست‌اندرکاران اعدامها هستند، هموار سازد. محاکمه مسئولان قتل عام سال ۶۷ که امروز به یک خواست عمومی در ایران تبدیل شده لازمه توقف موج اعدامها در ایران است.

به‌گزارش عفو بین‌الملل سال گذشته بدون احتساب چین، ۵۵درصد کل اعدامهای جهان توسط رژیم ایران صورت گرفته است. اعدام یک پایه بقای رژیم آخوندی است که تمامی جناحهای رژیم در آن سهیمند. یک ماشین کشتار دولتی شب و روز در کار است و برطبق دستور خامنه‌ای متناسب با اوضاع سیاسی داخلی و بین‌المللی تعداد حلق‌آویزها را کم یا زیاد می‌کند و از آن برای جبران شکستها و ناتوانی های قدرت حاکم یا مقابله با بالا گرفتن روحیه اعتراضی جامعه سود می‌برد.

آخوندهای حاکم از یک‌طرف با تحمیل یک فقر دردناک به‌جامعه ایران بسیاری را به‌ورطه انواع تباهی‌ها و آلودگی‌ها می‌کشانند از طرف دیگر قربانیان همان جرم‌‌ها و آلودگی‌ها را طعمه چرخه بی‌وقفه حلق‌‌آویزها می‌کنند. این در حالي است ‌كه سر نخ بسياري از جرايمي كه به خاطر آنها فقرا را اعدام مي‌كنند مانند قاچاق مواد مخدر يا داير كردن مراكز فساد یا چپاولهای نجومی سرمایه های مردم  در دست پاسداران و آخوندهاي حاكم است. و آقازاده‌ها و نورچشمي‌هاي رژيم با ارتکاب  ‌سرقتها و اختلاسهاي نجومي از هرگونه مجازاتي معافند.

خانم رجوی با اشاره به گسترش اعتراضات خانواده های زندانیان و اعدام شدگان عموم هموطنان به ویژه جوانان را به مقاومت در برابر سیاست اعدام و کشتار رژیم آخوندی فرا خواند و خاطرنشان ساخت: کارزار نه به اعدام، بخشی از کارزار رهایی ایران ازچنگال نظام خونریز ولایت فقیه است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷مهر ۱۳۹۶ (۹ اکتبر ۲۰۱۷)

فراخوان بين المللي براي نجات جان زندانيان سياسي و محكوميت سياستهاي ضد كارگري آخوندها

در روز پنجشنبه ۱۳ مهرماه ۹۶ محمد جراحی، كارگر شريف كه بيش از پنج سال به خاطر احقاق حقوق كارگران در زندانهاي فاشيسم ديني حاكم بر ايران به سر برده بود، در بیمارستان درگذشت.