درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 بر اساس گزارشهای رسیده از درون رژیم آخوندی، پاسدار قاسم سلیمانی، سرکرده نیروی تروریستی قدس، در راستای سیاست محروم کردن ساکنان اشرف از داراییهایشان از مشاور امنیت ملی دولت عراق خواسته است تا وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی عراقی مدعی مالکیت قسمتهای مختلف اموال ساکنان اشرف شوند.

این اقدام ضد انسانی و ضد قانونی بعد از سفر ماه گذشته پاسدار قاسم سلیمانی و پاسدار احمد وحیدی، وزیر دفاع رژیم و فرمانده سابق نیروی قدس و در آستانه سفر احمدی نژاد رئیس جمهور این رژیم به عراق صورت می‌گیرد.

پاسدار وحیدی روز ۱۲مهر( ۳ اکتبر) با نخست وزیر و روز بعد از آن با رئیس جمهور عراق ملاقات کرد.

بر اساس این گزارشها برخی از وزارتخانه ها و دوایر دولتی در پاسخ به دستورالعمل نخست وزیری مدعی شده اند که بخشهایی از اموال اشرف به آنها تعلق دارد و برای آن به جعل سند نیز مبادرت کرده و قرار است به دادگاههای عراقی تحت نفوذ دولت مراجعه کنند. بر اساس این گزارشها وزارتخانه های کشاورزی، برق، راه و ترابری و دفاع مدعی مالکیت برخی از زمینها و ماشینها و تجهیزات کشاورزی، ژنراتورها و تجهیزات برقی، اتوبوسها، مینی بوسها، کامیونها و دیگر خودروها و وسایل موجود در اشرف شده اند.

این دعاوی در حالیست که سند خرید بسیاری از اموال ساکنان توسط ساکنان موجود است و بسیاری از آنها از جمله اسناد خرید ژنراتورها و تجهیزات پزشکی در اختیار دولت عراق و یونامی قرار گرفته است. پلیس راهنمایی عراق در ماههای گذشته بیش از ۱۲۰۰دستگاه خودروهای مختلف موجود در اشرف را یک به یک مورد بررسی قرار داد و هیچ ادعایی روی هیچیک از آنها نبود و تنها شماره های ۹ خودرو در دفاتر رسمی آنها وجود نداشت.

سلب حق مالکیت از ساکنان اشرف، یک سرقت رذیلانه به دستور رژیم آخوندی و نقض آشکار بسیاری از مواد قوانین و کنوانسیونهای بین المللی از جمله کنوانسیون چهارم ژنو و قانون بین المللی پناهندگی است که تمامی ساکنان اشرف و لیبرتی مشمول آن هستند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۴آبان۱۳۹۱(۴نوامبر۲۰۱۲)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب