درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 ایران: در یك جنایت ضد انسانی جدید در زندان زاهدان حمزه نارویی زندانی سیاسی بلوچ در زیر شكنجه دژخیمان رژیم آخوندی جان باخت.

فراخوان به ارجاع پرونده اعدام و شكنجه و نقض سیستماتیك حقوق بشر در ایران به شورای امنیت.

در یك جنایت ضد انسانی دیگر، زندانی سیاسی حمزه نارویی 23 ساله از اهالی بلوچستان، روز 4 تیر در اثر شكنجه های وحشیانه دژخیمان رژیم ضدبشری آخوندی، در زندان مركزی زاهدان جان باخت. پنج ماه پیش از این، برادر وی  علی نارویی نیز در زیر شكنجه دژخیمان در زندان ارومیه به شهادت رسیده بود.

حمزه هفت ماه پیش در شهر زاهدان به خاطر نسبت خانوادگی با علی نارویی بازداشت شد و سه ماه در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات زاهدان تحت شكنجه قرار گرفت. سپس به سلولهای انفرادی قرنطینه زندان مركزی زاهدان منتقل شد و چهار ماه در این زندان در شرایط غیر انسانی نگهداری شد. پس از آن كه حمزه به خاطر این شرایط به كارگزاران رژیم اعتراض كرد، بار دیگر به دستور سردژخیم سرگل زای معاون محمد مرزیه، دادستان جنایتكار سیستان و بلوچستان، تحت شكنجه قرار گرفت كه باعث جان باختن او شد.

در روز جمعه 30خرداد نیز، حبیب عباسی، 40ساله، از زندانیان زندان ارومیه، به نحو مشكوكی در سلول انفرادی جان باخت. وی پنج روز قبل از آن در پی درگیری لفظی با یکی از شكنجه گران به سلول انفرادی منتقل شد و در آنجا  به شدت مورد شکنجه قرار گرفت. دژخیمان به منظور جلوگیری از درز خبر، در روز جمعه درهای بندها را قفل کردند و از هر گونه رفت و آمد زندانیان جلوگیری نمودند و جسد زندانی مزبور را نیز به سرعت از سلول خارج ساختند.

در یك جنایت دیگر، جابر صخراوی٣٠ ساله، از زندانیان سیاسی در اهواز بر اثر شدت شكنجه های وارده از ناحیه پا فلج شده و بینایی اش به شدت كاهش یافته است. شكنجه های ددمنشانه او در حالی است كه از تومور مغزی رنج می برد و پیش از این دچار سكته قلبی خفیف شده است.

این جنایتها تنها بخش كوچكی از فجایعی است كه به طور روزانه در زندانهای قرون وسطایی رژیم و در خانه های امن و شكنجه گاههای مخفی آخوندها در شهرهای سراسر كشور رخ می دهد.

روند فزاینده سركوب، شكنجه و اعدام كه بعد از روی كار آمدن روحانی ابعادی گسترده تر یافته، دعاوی «اعتدال و میانه روی» در نظام ولایت فقیه را رسوا كرده است.

مقاومت ایران بار دیگر خواهان ارجاع پرونده جنایات هولناك رژیم آخوندی به شورای امنیت و دادگاه بین المللی جنایی شده و تأكید می كند هر گونه رابطه اقتصادی با فاشیسم دینی حاكم بر ایران باید مشروط به توقف شكنجه و اعدام و بهبود وضعیت حقوق بشر گردد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

13تیر1393 (4ژوییه2014)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب