درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 رژیم پا به گور آخوندی با نزدیک شدن نمایش انتخابات و شقه مرگبار در رأس حکومت آخوندی، اعمال فشار و سرکوب هموطنان مسیحی را نیز شدت بخشیده است.

روز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت، عوامل اطلاعات آخوندی، کشیش روبرت آسریان، از رهبران کلیسای جماعت ربانی در تهران را بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند. این کلیسا نیز توسط مزدوران مزبور تعطیل شد.

در همین حال دژخیمان زندان گوهردشت از رسیدگی درمانی به کشیش زندانی بهنام ایرانی که در شرایط حاد جسمی به‌سر می‌برد، خودداری می کنند. دژخیمان همچنین با جمع آوری تلویزیونهای داخل بندها و یورش مستمر به سلولها زندانیان را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهند.

در زندان اوین در تهران نیز کشیش سعید عابدینی ۳۶ساله، که ماه گذشته به دنبال وخامت حالش به بیمارستان منتقل شده بود، بدون کمترین رسیدگی درمانی به بند ۳۵۰ اوین برگردانده شد. او در مهرماه۹۱ به خاطر تشکیل کلیسای خانگی دستگیر و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد.

در شیراز، مسیحیان زندانی در زندان عادل آباد از بیماریها و شرایط نامساعد زندان رنج می‌برند. وحید حکانی یکی از زندانیان مسیحی به خاطر خونریزی دستگاه گوارشی به عمل جراحی فوری نیاز دارد، اما دژخیمان زندان و قضاییه آخوندی در استان فارس از رسیدگی درمانی به وی خودداری می کنند. وحیدحکانی و سه مسیحی دیگر در بهمن ماه ۱۳۹۰ به همراه تعدادی دیگر از مسیحیان دستگیر و با اتهام شرکت در جلسات خانگی، تبلیغ و ترویج مسیحیت، ارتباط با سازمانهای مسیحی در خارج از کشور، تبلیغ علیه نظام و برهم زدن امنیت ملی روانه زندان شده‌اند.

مقاومت ایران عموم مراجع بین‌المللی، مدافعان حقوق بشر به ویژه گزارشگر آزادی دین و عقیده و گزارشگر ویژه نقض حقوق بشر در ایران را به محکوم کردن دستگیری و شکنجه رهبران مسیحی و پیروان ادیان مختلف فرا‌می‌خواند و خواستار اقدام فوری شورای امنیت ملل متحد برای متوقف کردن این اقدامهای جنایتکارانه است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اول خرداد۱۳۹۲ (۲۲مه۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب