درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

سوریه استان ۳۵ ام ایران است. بسیج سوریه با ۶۰ هزار حزب‌اللهی تشکیل شد.

اگر دشمن بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد اولویت حفظ سوریه است اگر از دست برود نمی توانیم تهران را نگاه داریم.

جامعه بین المللی باید مداخله همه جانبه رژیم آخوندی در کشتار مردم سوریه را فوراً متوقف کند

آخوند پاسدار جنایتکار، مهدی طائب، از نزدیکان خامنه ای و سرکرده ارگان سرکوب موسوم به «قرارگاه عمار» اعتراف کرد که بود و نبود رژیم آخوندی به دیکتاتوری سوریه وابسته است. وی روز ۲۶بهمن در جمع بسیجیان دانشگاه گفت:  سوریه استان سی و پنجم و یک استان استراتژیک برای ماست اگر دشمن به ما هجوم کند و بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد اولویت با این است که ما سوریه را نگه داریم چون اگر سوریه را نگه داریم می‌توانیم خوزستان را هم پس بگیریم اما اگر سوریه را از دست بدهیم تهران را هم نمی‌توانیم نگه داریم.

وی افزود: الآن ما در سوریه درگیر هستیم و خط مقدم ما آن‌جاست در این جبهه مقابل تمام استکبار ایستاده‌ایم،  ....سوریه ارتش داشت اما این ارتش قادر به اداره جنگ در داخل شهرهای سوریه نبود از این رو ایران پیشنهاد کرد که برای اداره جنگ شهری بسیج تشکیل دهید. ..بسیج سوریه با ۶۰ هزار حزب‌اللهی تشکیل شد و باعث شد جنگ را در کف خیابانها از ارتش تحویل بگیرد.

طائب یکی از جنایتکارترین نزدیکان خامنه ای ،  سرکرده چماقداران انصار حزب الله  و یکی از آمران و عاملان اصلی سرکوب به ویژه در دوران قیام ۸۸ بوده است. وی اکنون سرکرده  ارگان سرکوب موسوم به «قرارگاه عمار» است که «جنگ نرم» و مقابله با «تهاجم فرهنگی» را به عهده دارد.  شماری از شقی ترین آخوندها و پاسداران چون پاسدار  سعید قاسمی، حسین الله کرم، مهدی ماندگاری، مهدی کوچک زاده، حمید رسایی و روانبخش، که تمامی آنها از بانیان و سرکردگان ارگانهای سرکوب و چماقداران  بوده و هستند،   از جمله اعضای شورای مرکزی این ارگان سرکوب هستند. 

پیش از این خامنه ای به سران رژیم تاکید کرده بود «که سوریه خط مقدم استراتژیک برای رژیم است. لذا به رغم دشواری و پیچیدگی اوضاع نباید ناامید شوند و باید تا آخر از اسد حمایت کنند». ولایتی مشاور خامنه ای دیکتاتوری سوریه را «حلقه طلایی مقاومت» خواند وی گفت: اگر سوریه از حزب‌الله پشتیبانی لجستیک نمی‌کرد، حزب‌الله در جنگ۳۳روزه و حماس در جنگ ۲۲ روزه پیروزی به دست نمی‌اوردند. سوریه نقش بسیار اساسی و کلیدی در منطقه دارد برای این‌که سیاست مقاومت استوار پیش برود  یا متزلزل شود، به همین دلیل حمله به سوریه، حمله به ایران و متحدان ایران محسوب می‌شود (رسانه های حکومتی-۷بهمن۹۱).

پاسدار لاریجانی نیز در دیدار با مقامات رژیم اسد در سوریه گفت« ایران دست از حمایت سوریه و رئیس‌جمهور آن بشار اسد برنخواهد داشت».(  تلویزیون الجزیره-۵آذر ۹۱ ).

اعترافات تکاندهنده آخوند طائب و دیگر سردمداران رژیم اقدام فوری بین المللی برای متوقف کردن دخالت فعال و همه جانبه رژیم آخوندی و سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس را در کشتار مردم سوریه، که نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت ملل متحد است، هر چه ضروری تر می سازد.

 دبیرخانه شورای ملی مقاو مت ایران

۲۶بهمن۱۳۹۱ (۱۴فوریه۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب