درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 مارتین کوبلر، در روز دوشنبه ۱۴ اسفند، در یک نامه به خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت، در منتهای وقاحت و دروغگویی ادعا کرد که دولت عراق شرایط فروش داراییهای ساکنان اشرف را که توسط سناتور توریسلی در  ۱۸ و ۲۴دی (۷ و ۱۳ ژانویه) به او نوشته شده بود،  برآورد کرده و حتی «با خواستهای اضافی» هم موافقت کرده است و از این رو ۱۰۰نفر باقیمانده در اشرف باید اموال خود را رها نموده و به قتلگاه لیبرتی بشتابند.

 کوبلر در همین راستا تهدید کرده است که دولت عراق «مسیر قانونی» را دنبال می‌کند.

دروغپردازی و تهدید آشکار کوبلر به «مسیر قانونی»، از کشتار چهارم در اشرف خبر می‌دهد. او در عین حال با علم کردن مسأله اموال درصدد است بر نقش خودش در جنایت علیه بشریت در ۹ فوریه در لیبرتی سرپوش بگذارد.

این در حالیست که نمایندگان ساکنان در روزهای ۴، ۵ و ۶ اسفند ( ۲۲و ۲۳ و ۲۴ فوریه) از معاون کوبلر خواهان تمرکز سازمان ملل بر روی امنیت و حفظ جان ساکنان لیبرتی شده و نوشته بودند: «هر راه حلی که امنیت و سلامت ساکنان را طبق تعهدات یونامی و ایالات متحده تضمین نکند فقط کشتار بعدی را تسریع می‌کند. اگر انتقال فوری همه ساکنان به خارج از عراق امکانپذیر نیست تنها راه عملی بازگشت بلادرنگ همگی به اشرف است».

آنها همچنین خاطرنشان کرده بودند ما تا حل مسأله مبرم امنیت وارد بازی اموال که یک دام گذاری خونین دیگر از جانب مارتین کوبلر است نمی شویم.

مقاومت ایران توجه شورای امنیت، دبیر کل ملل متحد و مقامات امریکایی را به ضرورت ارجاع پرونده سه قتل عام پناهندگان بیدفاع به دادگاه جنایی بین المللی جلب می‌کند  و به ویژه خواهان بررسی نقش کوبلر در جنایت علیه بشریت در ۲۱بهمن( ۹فوریه) در زندان  لیبرتی است که طی آن هفت تن به فجیع ترین صورت کشته و بیش از ۱۰۰تن مجروح و مصدوم شدند.

خانم رجوی در این باره گفت: تا پایان تحقیقات بین المللی و محاکمه جنایتکاران هیچ دیدار و گفتگو و پاسخگویی به نامه های کوبلر که زمینه ساز و تسهیل کننده کشتارهای بعدی در اشرف و لیبرتی است، موضوعیت ندارد .

 دبیر خانه شورای ملی مقاومت ایران

 ۱۵ اسفند۱۳۹۱(۵ مارس۲۰۱۳)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب