درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

در گرمای بالای ۵۰ درجه, یخچال, فریزر, آب سردکن و کولر و پنکه اجازه ورود نیافت

به دنبال ممانعت نیروهای عراقی از ورود برخی از کالاهای مورد نیاز ساکنان اشرف, مقاومت ایران, دبیرکل, شورای امنیت و کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد و نماینده ویژه دبیرکل در عراق و همچنین دولت آمریکا و سفیر و فرماندهی نیروهای این کشور در عراق و عموم مراجع مدافع حقوق بشر را به محکومیت این محدودیتهای ضد انسانی و اقدام فوری برای لغو محاصره فرا خواند.

نیروهای عراقی به دستور کمیته سرکوب اشرف در نخست وزیری این کشور, در ادامه محاصره ظالمانه اشرف, روز گذشته ۴کانتینر نیازهای ضروری و اولیه ساکنان اشرف را که به هزینه خود آنها خریداری شده بود, پس از چندین روز معطلی از ورودی اشرف بازگرداندند.

کانتینرهایی که نیروهای سرکوبگر عراقی اجازه ورود به آنها ندادند, شامل اقلامی نظیر یخچال, فریزر, آب سردکن, پنکه, دستگاه تهویه, لامپ مهتابی, اتو, قهوه جوش, مخلوط کن, ماشین لباسشویی و دو چرخه و همچنین اقلام ضروری برای راه اندازی تأسیسات آب و برق بود. از شروع محاصره در ابتدای ۲۰۰۹ تا کنون حتی یک یخچال و فریزر اجازه ورود نیافته است. با توجه به گرمای بالای ۵۰درجه و از دور خارج شدن تدریجی یخچالهای موجود, ساکنان برای نگهداری مواد غذایی با بحران مواجه هستند. همچنانکه در شرایطی که در ورود مواد سوختی به ویژه بنزین از سوی نیروهای عراقی کارشکنی می شود, دوچرخه یک وسیله نقلیه بسیار ضروری برای ساکنان است که از ورود آن نیز جلوگیری می شود.

این اقدامها که نفرت و انزجار و محکومیت گسترده یی را در سطح بین المللی و در میان مردم عراق به وجود آورده است, نقض بسیاری از مواد قانون بین الملل, قانون بشر دوستانه و قانون حقوق بشر بین المللی و بسیاری از کنوانسیونهای بین المللی است و مقابله با آن از تعهدات سازمان ملل و کشورهای عضو آن است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۸شهریور ۱۳۸۹ ( ۳۰ اوت ۲۰۱۰ )

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب