درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

سفیر رژیم در بغداد مزدوران رژیم را به حمله به اشرف فرا می خواند.

 بنا به گزارشهای رسیده از درون رژیم آخوندی، پس از بازگشت مزدوران عراقی رژیم از ایران، پاسدار دانایی فر سفیر رژیم در بغداد، در ملاقاتهای متعددی با آنان اجرای مأموریتهایی را که در تهران به آنها محول شده است، پیگیری کرده است.

شماری از دست نشاندگان رژیم ایران در دولت عراق تحت عنوان شرکت در کنفرانس موسوم به بیداری اسلامی(۲۵ و ۲۶شهریور)، بیش از یک هفته در ایران به سر بردند.

آنها توسط پاسدار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی تروریستی قدس و سایر مقامهای اطلاعاتی رژیم حول سه موضوع توجیه شدند:

• حمایت بی چون و چرا از دولت مالکی،

• ضرورت خروج همه نیروهای آمریکایی از عراق و فراهم کردن زمینه برای تسلط هر چه بیشتر رژیم بر عراق از جمله گماشتن افراد مورد تأیید رژیم در رأس وزارتخانه های امنیتی.

• بستن اشرف و کشتار مجاهدین.

نمایندگان دولت عراق در ازای حمایتهای رژیم به سرکردگان نیروی تروریستی قدس قول دادند به توافق با خامنه ای برای نابودی ساکنان اشرف ملتزم خواهد بود.

در جلسه های توجیهی مقامهای رژیم به طرف عراقی تأکید کرده اند بعد از خروج نیروهای آمریکایی همه کسانی که در عراق برای رژیم تهدیدی هستند باید از بین برده شوند. زیرا با توجه به تحولات منطقه رژیم باید خط دفاعی خود را در عراق ببندد.

فرماندهان شبکه تروریستی رژیم در عراق مانند ابومهدی مهندس نیز با مقامهای عراقی ملاقات کرده و هماهنگیهای ضروری در مورد اقدامهای تروریستی مورد نظرشان را به عمل آوردند.

طبق گزارشها چمدانهای پول نقد از سوی نیروی قدس به مقامهای عراقی تحویل شده است.

پس از بازگشت این افراد از تهران، پاسدار دانایی فر سفیر رژیم با بسیاری از آنها ازجمله احمد چلبی، عمار حکیم، حسن الشمری وزیر دادگستری، سودانی وزیر حقوق بشر دیدار کرده است. این دیدار برای اطمینان از پایبند بودن آنها به تعهداتی است که در تهران داده اند. چرا که به گفته مقامهای رژیم «شخصیتهای عراقی هنگامی که در تهران هستند بعد از گرفتن پول و کمکها وعده هایی می دهند ولی به محض اینکه به عراق می رسند در دولت عراق برای گرفتن سهم و پول بیشتر به جنگ و رقابت با هم می‌پردازند».

دانایی فر به مقامهای عراقی گفته است هیچ نیروی نظامی آمریکایی نباید در عراق باقی بماند و رژیم در زمینه تسلیح و آموزش نیروهای عراقی خلأ نیروهای آمریکایی را پر خواهد کرد. در مورد اشرف نیز قول داده است هر نوع کمکی که دولت عراق برای بستن اشرف بخواهد ارائه خواهد کرد. سفیر رژیم دو نفر از دستیاران خود به نامهای نوبخت و حاج علی نویدی را به طور کامل به این کار اختصاص داد است.

سفیر رژیم از وزیر حقوق بشر، معاون وزیر خارجه و احمد چلبی خواسته است طرحهایی در بیاورند تا مانع فعالیتهای مقاومت ایران نزد سازمان ملل، کمیساریای عالی پناهندگان و اتحادیه اروپا در حمایت از حقوق ساکنان اشرف یا خنثی کردن آنها بشوند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶مهر ۱۳۹۰ (۲۸سپتامبر۲۰۱۱)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب