درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

احداث مواضع جدید جنگی علیه ساکنان اشرف به دستور مالکی.

 از روز یکشنبه ۲۱فروردین (۱۰ آوریل۲۰۱۱) سه گردان مهندسی از لشکرهای مختلف ارتش عراق به دستور مالکی وارد اشرف شده اند. آنها با انواع ماشین آلات مهندسی، با سرعت به احداث موانع جدید جنگی علیه ساکنان بیدفاع اشرف مشغولند. ایجاد خاکریزهای عریض و طویل، کشیدن حلقات طولانی و متعدد سیم خاردار برای هر چه محدود کردن ساکنان اشرف، نصب موانع و دیوارهای پیش ساخته بتونی و کیوسکهای متعدد کنترل و دیدبانی در این شمار است

و حاکی از نیات پلید مالکی برای ادامه تهاجم و کشتار در اشرف در مراحل بعدی است

گردانهای مهندسی و نیروهای سرکوبگر امنیتی و نظامی، روز پنجشنبه ۲۵فروردین (۱۴ آوریل۲۰۱۱) یک خاکریز ۶کیلومتری در لبة شمالی خیابان اصلی اشرف (خیابان۱۰۰) را تکمیل نمودند. در نقاط مختلف این خاکریز ۶کیوسک کنترلی هم نصب کردند. ارتفاع این خاکریز که از شرق به غرب کشیده شده و اشرف را به دو نیم کرده سه الی چهار متر است. پهنای آن به اندازه یی است که خودروهای ارتشی می‌توانند در بالای آن تردد کنند. این نوع خاکریزها به طور معمول در جبهه جنگهای کلاسیک احداث می شود. این در حالیست که هنوز خودروهای زرهی از جمله نفربرهای بی ام پی وان، و هاموی از شمال قرارگاه سلاحهای خود را به جانب ساکنان نشانه رفته اند. حملة نیروهای مالکی با چوب و چماق به ساکنان اشرف از ابتدای هفته تا کنون نزدیک به ۳۰مجروح و مصدوم جدید برجای گذاشته است.

اکنون پس از احداث مواضع جنگی جدید، ساکنان اشرف در تمام اماکن مسکونی خود به‌طور دائم تحت کنترل و در تیر رس نیروهای مهاجم عراقی قرار گرفته اند.

به نظر می رسد دیکتاتور عراق جدید، به دستور رژیم ولایت فقیه در ایران برای اعمال محدودیت هر چه بیشتر بر ساکنان اشرف و حملات و کشتار بعدی آماده می شود. این اقدامهای سیستماتیک سرکوبگرانه در یک منطقه مطلقأ غیر نظامی علیه جمعیتی است که هیچ سلاحی در اختیار ندارند و حدود ۱۰۰۰زن مسلمان را شامل می شود. این اقدامها علیه ساکنان اشرف که افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو هستند، نقض آشکار قوانین و کنوانسیونهای بین المللی، جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است.

حقوقدانان و سازمانهای بین المللی مدافع حقوق بشر، خواستار جمع کردن تمامی این بساط جنگی و بیرون رفتن نیروهای مسلح عراقی از داخل سیاج اشرف هستند.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ فروردین ۱۳۹۰(۱۵ آوریل ۲۰۱۱)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب