درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

مقاومت ایران تجاوزات رژیم آخوندی به کردستان عراق را محکوم می کند و شورای امنیت و نیروهای آمریکایی را به متوقف کردن این اقدامات جنگی فرا می خواند.

 مقاومت ایران، لشکرکشی تجاوزکارانه سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس به کردستان عراق ، اشغال بخشهایی از خاک  این کشور، کشته و مجروح کردن شماری از مخالفان و پناهندگان کرد ایرانی در کردستان عراق و همچنین خمپاره باران و توپ باران مناطق مسکونی و کشتار و آواره کردن روستاییان منطقه و ویران کردن خانه‌ها و مزارع آنان را قویأ محکوم می‌کند.

مقاومت ایران، شورای امنیت ملل متحد, نیروهای آمریکایی مستقر در عراق, جامعه عرب و اتحادیه اروپا را  به محکوم کردن این اقدامات جنگی و تجاوزکارانه و به اقدام عاجل برای جلوگیری از ادامه این تجاوزات جنایتکارانه، فرا می‌خواند.

جلوگیری از کمک پزشکی به مجروحان و ممانعت از رساندن آنها به مراکز پزشکی یک جنایت جنگی است که باید بلادرنگ به آن پایان داده شود.

همزمان رژیم ایران آب رودخانه الوند را که به داخل خاک عراق می ریزد قطع کرده که زندگی و کشاورزی مردم شهر خانقین را به خطر انداخته و اعتراضات و تظاهرات مردم این شهر را برانگیخته است. 

حملات رژیم ملایان به کردستان عراق، با چندین هزار پاسدار و به کار گرفتن سلاحهای سنگین، یک جنگ اعلام نشده برای تسلط بر این منطقه، همزمان با عقب نشینی نیروهای آمریکایی از عراق است. مقامهای رژیم اعلام کرده‌اند این حملات در توافق و هماهنگی با مقامات عراقی صورت می‌گیرد.

این حملات، در سفرهای اخیر سرکردگان رژیم ایران به عراق و سفر مقامهای عراقی به ایران، مورد بحث و توافق قرار گرفته و به دستور شخص خامنه ای به اجرا در می آید.

اقدامات جنگی و تجاوزکارانه در کردستان عراق، آن روی سکه اشغال پنهان عراق با انفجارهای تروریستی در بغداد و بصره و دست اندازی به همه دستگاههای سیاسی، امنیتی و نظامی و اداری این کشور است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷ تیر ۱۳۹۰(۱۸ ژوییه ۲۰۱۱)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب