درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

مقاومت ایران عموم مجامع مدافع حقوق بشر به ویژه گزارشگر ویژه حق حیات و دستگیریهای خودسرانه و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران را به اقدامی عاجل برای رسیدگی به وضعیت زندانی سیاسی آقای علی معزی که در معرض خطر حذف فیزیکی است فرا می خواند و خواستار تشكیل یک هیأت حقیقت یاب بین المللی برای تحقیق پیرامون وضعیت زندانهای قرون وسطایی رژیم و وخامت شرایط زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی است.

بعد از ظهر اول اردیبهشت زندانی سیاسی علی معزی پدر دو مجاهد اشرفی که در بند هشت زندان اوین به سر می برد دچار مسمومیت شدید و سر درد شد و بر اثر عدم رسیدگی پزشكی حالش به وخامت گرایید.

شکنجه گرانساعاتی بعد صرفاً برای حفظ ظاهر وی را به بهداری اوین منتقل كردند اما ساعت ۲ بامداد بدون رسیدگی جدی و مشخص کردن علت مسمومیت او را مجدداً به بند بازگرداندند.

 سر به نیست کردن زندانیان سیاسی با دارو و غذای سمی از روشهای رایج رژیم آخوندی است. زندانی سیاسی شاهرخ زمانی، روز ۲۲شهریور ماه گذشته به نحو مشكوكی در زندان گوهردشت جان باخت. ولی الله فیض مهدوی، امیرحسین حشمت ساران، منصور رادپور و افشین اسانلو، از دیگر زندانیانی هستند که به نحوی مشکوک در زندان کشته شدند. پزشكی قانونی رژیم با اعلام دلایل واهی سعی در توجیه مرگ آنها كرده است.

آخوند لاریجانی رئیس قضاییه آخوندها در واکنش به گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا در مورد نقض حقوق بشر در ایران، مرگهای مشکوک زندانیان سیاسی را انکار کرد و آن را «سخن نامربوط» خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ (۲۲ آوریل ۲۰۱۵)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب