درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

ما با دشمنی ظالمانة رژیم تهران مواجهیم و رها شدن از این رژیم به هدف مشروعی برای هردوی ما تبدیل شده است

روزنامة الوطن- عربستان 26 می 2014-نورا الامیر معاون رئیس ائتلاف ملی نیروی‌های انقلاب و اپوزیسیون سوریه گفت، ملاقات احمد جربا رئیس این ائتلاف با خانم مریم رجوی و هیأت شورای ملی مقاومت ایران در پاریس در چارچوب هماهنگی مشترك بین طرفین صورت گرفته است.

وی در گفتگو با «الوطن»، اظهارداشت: «این ملاقات در چارچوب پیدا كردن راه‌های مورد اطمینان برای تلاش‌های مشترك برگزار شد؛ ما و آنها با دشمن مشتركی مواجهیم و بین ما منافع متقابلی در مقاومت وجود دارد. دستان رژیم ایران تا مرفق در خون مردم سوریه است و از هیچ وسیله‌یی برای نابودی كشور ما فروگذار نمی كند.
این رژیم از هیچ تلاشی برای نابود كردن توانایی‌های كشور ما كوتاهی نمی‌كند. بنابراین، طبیعی است كه ما با هر كس كه مخالف این ویرانگری است متحد شویم. لذا ، این دیدار طبیعی بود و گفتگوهای بسیاری در رابطه با مسائل مهم صورت گرفت كه امید است نتایج آن در آینده‌ نزدیك نمایان شود».
الامیر در اظهاراتش به الوطن اضافه كرد: قطعاً به‌خاطر جنایت‌هایی كه رژیم آخوندی در حق مردم سوریه و مردم ایران انجام می‌دهد، این دو ملت در یك مسیر قرار گرفته اند، سرنوشتی مشترك دارند و رها شدن از این رژیم، به هدف مشروعی برای هر دوی آنها تبدیل شده است.
وی افزود: «در سوریه ما با دشمنی ظالمانة رژیم تهران  مواجه هستیم و از سوی این رژیم مورد حمله قرار می‌گیریم. رژیمی كه به‌رغم مخالفت مردم سوریه، بر ماندن اسد اصرار می‌كند، همة این اقدامات را با اهداف فرقه‌گرایانة محض انجام می دهد؛ (این رژیم) به دور از تمامی قوانین حسن همجواری، سرزمین ما را اشغال كرده است».

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و ششمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

سی و شش سال پیش، در سال1360 و در روز تاریخی 30 تیر، شورای ملی مقاومت ایران به ابتکار آقای…
ادامه مطلب
بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

بيانيه سی و پنجمين سالگرد تأسيس شورای ملی مقاومت ايران

 سند PDF را از اینجا دانلود کنید صد و ده سال پیش مردم ایران با انقلاب مشروطه و با قیام…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسینانگیز و مقاومت فراموشیناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن در برابر…
ادامه مطلب