درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۶

در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۴و ۲۵اسفند علاوه بر هزاران تن از کشاورزان و مردم اصفهان، اعتراض کارگران و مردم به جان آمده از همه قشرها و گروهها در شهرهای مختلف کشور ادامه یافت:

 1. کارگران فولاد اهواز برای بیست و پنجمین روز متوالی در مقابل استانداری رژیم دست به تجمع زدند و در خیابانهای شهر به راهپیمایی پرداختند. . آنها شعار می‌دادند: ما کارگریم نه برده، حقوق می خواهیم نه وعده؛ همشهری به‌هوش باش اهواز صاحب ندارد.
 2. کارگران، پیمانکاران و مصالح فروشان مجتمع تفریحی متعلق به وزارت دفاع رژیم در بندر انزلی که مطالبات آنها طی دو سال گذشته پرداخت نشده، دست به اعتراض زدند. آنها بنری در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود:‌ ما کارگران شب عید شرمنده خانواده هستیم ولی شماها در حال تفریح!
 3. بیش از ۳۰۰معلم مدارس غیردولتی در یزد در اعتراض به پرداخت نشدن شش ماه حقوق عقب افتاده خود در سالن معلم این شهر تجمع کردند. روی یکی از دستنوشته‌های آنها نوشته بود: «معلم به‌پا خیز برای رفع تبعیض».
 4. کارگران خدماتی شهرداری کرمان در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق خود مقابل شورای شهر کرمان تجمع کردند.
 5. خریداران واحد تجاری در مجتمع آدینه در رشت در مقابل خانه نماینده خامنه ای، آخوند زین العابدین قربانی، که از کلاهبرداران بزرگ این شهر و همدست خامنه ای رهبر فاسد و غارتگر نظام ولایت فقیه است، دست به تجمع زدند. معترضان شعار می دادند: «قربانی حیا کن؛ به توده‌ها نگاه کن». آخوند قربانی در سال ۸۸ با پیش فروش کردن واحدهای تجاری در این مجتمع ثروتی کلان به جیب زده است. وی در پاسخ به اعتراضات مردمی که پس از ۹سال هنوز واحدهای خریداری شده خود را تحویل نگرفته اند، در نمایش جمعه ۱۶ اسفند ۹۶ فاش کرد که این واحد تجاری بر املاک وقف شده توسط مردم بنا شده و سرنخ تمام امور آن به بیت خامنه ای می رسد. وی در دفاع از این چپاولهای خود گفته است: «احسان بخش (امام جمعه پیشین و مدفون رشت) مجتمع گلسار را ساخت تا بلکه بتواند خدمتی به روحانیت بکند و ما هم مجتمع آدینه را ساختیم...تمام آن زیر نظر رهبری است».
 6. جوانان جویای کار دشت آزادگان و هویزه و کارآموزان شرکتهای نفتی غرب کارون در سوسنگرد در اعتراض به بیکاری در مسجد امام علی تجمع کردند و خواستار استخدام شدند.
 7. کارگران خدمات شهری و فضای سبز شهرداری نظرآباد کرج در اعتراض به پرداخت نشدن هفت ماه حقوق خود تجمع کردند.
 8. کارگران و کارمندان شهرداری بروجرد در اعتراض به پرداخت نشدن هشت ماه حقوق خود مقابل شهرداری رژیم در این شهر تجمع کردند.
 9. کارگران کارخانه کاشی حافظ در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه خود در مقابل اداره صنعت و معدن در شیراز تجمع کردند. آنها در یک نمایش نمادین یک کارگر را به دار آویزان کرده و شعار می‌دادند: «چند میلیارد گرفتید؛ کارگر رو فروختید».
 10. کارگران شرکت تراورس راه‌ آهن شمال شرق در اعتراض به پرداخت نشدن سه ماه حقوق، شش ماه بیمه؛ عیدی و پاداش خود در مقابل استانداری سمنان تجمع کردند.
 11. کارگران متالوژی پودر ایران در قزوین برای دومین روز در اعتراض به عدم دریافت ۶ماه حقوق؛ عیدی و سنوات خود مقابل استانداری تجمع کردند. روي يكي از پلاكاردها نوشته بودند: «ما تا کی شرمنده‌ خانواده‌هایمان باشیم».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵ اسفند ۱۳۹۶ (۱۶مارس ۲۰۱۸)

اعتراضات هزاران تن از کشاورزان به جان آمده ورزنه، سرشيادران، اژيه و ... در روز جمعه با حمایت مردم اصفهان ابعادی گسترده تر یافت. جمعیت انبوه در اعتراض به خودداری رژیم از دادن حق آبه کشاورزان و وضعیت فاجعه بار معیشتی کشاورزان و دامداران در کنار پل خواجو دست به تجمع زدند. و سپس با شعار عزا عزاست امروز زندگی کارگر روی هوا است امروز؛ روحانی دروغگو زاینده رود ما کو؟؛ مسئولين حيا كنيد، رياست را رها كنيد؛ در خیابانهای شهر به راهپیمایی پرداختند. آنها همچنین شعار می دادند: كشاورز مي‌ميرد- صدقه نمي‌پذيرد؛ مي‌جنگيم مي‌ميريم حقآبه پس مي‌گيریم. آنها بنر بزرگی در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود: «ما كشاورزان شرق اصفهان خواهان حقآبه هزاران ساله خود هستيم و تا پاي جان ايستاده ايم».

معترضان در مسیر راهپیمایی خود در نمایش جمعه این شهر حضور یافتند. آنها در واکنش به اراجیف سخنران نماز جمعه به وی پشت نموده و او را هو کردند و با سر دادن شعار «تکلیف ما معلوم شه، نماز جمعه شروع شه» دست به اعتراض زدند و مانع سخنرانی وی شدند. تظاهرکنندگان در مسیر حرکت خود هنگام تجمع در مقابل رادیو تلویزیون رژیم شعار می دادند: ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما.

اعتراضات كشاورزان ورزنه از ۲۷بهمن شروع شده و از روز ۹ اسفند به تظاهرات در مقابل بخشداری اصفهان دست زدند كه با حمایت مردم اصفهان و کشاورزان مناطق شرق اصفهان ابعاد گسترده بخود گرفت

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵ اسفند ۱۳۹۶ (۱۶ مارس ۲۰۱۸)

در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۲ و۲۳ اسفند علاوه بر اعتراضات جوانان قیام آفرین در جشن چهارشنبه سوری، اعتراضات اقشار به جان آمده همچنان ادامه داشت:

 1. روز سه شنبه ۲۲ اسفند دانشجويان دانشگاههاي تهران، علامه طباطبايي و علم و صنعت در اعتراض به سركوب دانشجويان و بازداشت آنان در قیام دیماه و صدور احکام سنگین براي آنها دست به اعتراض زدند. دانشجويان دانشگاه تهران یک نمایش در مورد سرکوب به اجر در آوردند. آنها بر روی پلاکاردهایی که در دست داشتند نوشته بودند «زندان اوين دانشجو ميپذيرد!» دانشجویان علامه در يك اقدام سمبليك «پیکر جنبش دانشجویی» را تشييع کردند. دانشجويان علم و صنعت در تجمع اعتراضي خود نوشته بودند: «دانشجوي زنداني آزاد بايد گردد، زندان جاي دانشجو نيست و دانشجو مي‌ميرد ذلت نمي‌پذيرد».
 2. روز چهارشنبه ۲۳ اسفند کارگران فولاد اهواز بیست و سومین روز اعتراض خود را در برابر استانداری اهواز برگزار کردند. کارگران شعار می‌دادند: «حسین حسین شعارشون، دزدیها افتخارشون». «نیروی انتظامی به‌هوش باش، ما کارگریم، نه اوباش»، «كارگر مي‌ميرد ذلت نمي‌پذيرد»، «تا حق خود نگيرم من ز اينجا نميرم»، «دشمن ما همينجاست فقط ميگن آمريكا است». معترضان در خیابان منتهی به استانداری زنجیره انسانی تشکیل دادند و خواستار حضور استاندار شدند.
 3. کشاورزان روستاهای شرق اصفهان که خواهان حق آبه خود از زاینده رود هستند، به تحصن و اعتراضات خود در ساحل این رودخانه ادامه دادند.
 4. کشاورزان روستای شیخ عجم در بخش فتح المبین شوش با تجمع در محل دریچه‌های آب خواستار تخصیص آب کشاورزی به مزارع خود شدند.
 5. جمعی از فرهنگیان به همراه خانواده هایشان در اعتراض به دستگیری معلم زندانی محمد حبیبی در مدرسه محل کار وی در شهریار متحصن شدند.
 6. کارگران فاز۱۴ پارس جنوبی در کنگان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود دست به اعتصاب زدند.
 7. کارگران کارخانه کاشی حافظ در شیراز که یکسال است در قبال کارشان هیچ حقوقی دریافت نکرده اند در مقابل استانداری رژیم تجمع اعتراضی بر پا کردند.
 8. کارگران متالوژی پودر ایران در قزوین در اعتراض به پرداخت نشدن شش ماه حقوق و همچنین عیدی خود در مقابل استانداری در این شهر دست به تجمع زدند.
 9. جمعی از کارگران کارخانه کنتورسازی قزوین که ۹ماه است از دریافت حقوق و مزایای خود محرومند و عیدی سالهای ۹۵ و ۹۶ خود را نگرفته اند در محوطه کارخانه دست به اعتراض زدند.
 10. پرسنل بیمارستان خلیج فارس در بوشهر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود تجمع کردند.
 11. تجمع اعتراضی جمعی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در چهار هفته در مقابل شهرداری و شورای شهر تهران ادامه دارد. آنها خواستار تحویل گرفتن خانه‌های خود شدند که پنج سال پیش هزینه ساخت آن را پرداخته اند.
 12. روز سه شنبه کارگران خدمات بندری شرکت هدایت کشتی بندر خميني مقابل اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تجمع کردند. آنها به مصوبه ‌یی که از ابتدای سال ۹۷ دستمزد ملوانان و دیگر کارگران زحمتکش این شركت را کاهش می دهد، معترضند. با این مصوبه کارانه ۴۰۰ملوان و کارگران ساده شرکت که بین ۵۰۰هزار تا یک میلیون تومان (یک چهارم یا یک هشتم خط فقر) است از این هم کمتر خواهد شد و در شرایطی بسیار وخیمتر قرار خواهند گرفت.
 13. غارت ‌شدگان مؤسسه کاسپین در رشت در مقابل شعبه گلسار این موسسه تجمع کردند. آنها شعار می‌دادند: «بانکهای ایران دزدند؛ پولهایتان را میدزدند»؛ «شعار هر ایرانی؛ استیضاح روحانی »؛ «وعده وعید نمی‌خواهیم؛ ما پولمان را می‌خواهیم».
 14. كارکنان اخراجی شرکت نفت و گاز گچساران در مقابل ساختمان شرکت، نسبت به اخراج؛ بلاتکلیفی چند ماهه و عدم دریافت حقوق معوقه خود اعتراض کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵ اسفند ۱۳۹۶ (۱۶ مارس ۲۰۱۸)

 

عبدالرئوف پاهنگ،  زندانی ۳۰ ساله در زندان سراوان، كه به بیماری سل مبتلا بود در آستانه نوروز و سال جديد ايراني در اولین ساعات بامداد سه شنبه ۲۳ اسفند به خاطر جلوگیری دژخیمان از رسیدگیهای درمانی به وی، جان باخت.  همبندان عبدالرئوف بارها وضعیت وخیم بیماری این زندانی را به زندانبانان گوشزد کرده و خواستار اعزام او به بیمارستان شده بودند، اما پاسخي از آنها دريافت نكردند. به تازگی بیماری سل در زندان سراوان شیوع یافته و برخي ديگر از زندانیان نیز به این بیماری مبتلا شده اند.

سه روز پیش از این، در نيمه شب ۲۰ اسفند محسن علی مددی، ۵۰ساله، از زندانیان زندان تهران بزرگ (فشافویه) دچار حمله قلبی شد اما دژخیمان از اعزام او به بیمارستان برای رسیدگی درمانی خودداری کردند که به مرگ وی منجر شد. پیش از او نیز حسین افلاطونی زندانی ۴۳ساله بر اثر ابتلا به بیماری دیابت و به خاطر محرومیت از درمان ابتدا نابینا شد و پس از مدتی جان خود را از دست داد.

محرومیت از درمان یک روش شناخته شده و معمول برای اعمال فشار بر زندانیان است. 

مقاومت ایران ارگانهای ذیربط بین المللی از جمله گزارشگر حق حیات را به تشكيل یک هیأت حقیقت‌یاب بين‌المللي برای رسیدگی به وضعیت زندانیان و زندانها در ايران از جمله وضعیت زندانیان بیمار فرا می‌خواند.

بربریت حاکم بر ایران ننگ بشریت معاصر است و باید از خانواده ملل طرد شود. هر گونه مراوده با این رژیم رو به سقوط بايد متوقف و مشروط به توقف اعدام و شكنجه و بهبود وضعيت حقوق بشر در ايران گردد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴ اسفند ۱۳۹۶ (۱۵ اسفند ۲۰۱۸)

رژيم ضد بشري آخوندي براي مقابله با خيزشها و اعتراضات مردمي در روز جشن چهارشنبه سوري (۲۲ اسفند ۱۳۹۶) به دستگيريهاي گسترده در سراسر ايران روي آورد. سركردگان نيروي سركوبگر انتظامي به دستگيري ۸۸۹نفر تنها در ۲۲شهر كشور خبر دادند.

طبق اطلاعيه ها يا مصاحبه هاي سركردگان نيروي انتظامي در تهران ۴۳۶نفر، در قم ۹۰نفر، در مشهد ۹۰نفر، در سمنان ۵۰نفر، در اراك ۴۰ نفر، در رباط کریم ۳۸ نفر، در گچساران ۲۲نفر، در لنگرود ۱۸نفر، در بروجرد ۱۷نفر، در بیرجند ۱۴نفر، در ارومیه ۱۴نفر و ....دستگير شده اند. اين ارقام آمار بازداشت شدگان در ساير شهرها و همچنين دستگيريهاي ساير دستگاههاي سركوب مانند وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، اطلاعات سپاه، بسیجیان و لباس شخصيها و ... را در بر نمي گيرد.

سرهنگ درویشی جانشین فرمانده انتظامی استان قم در روز ۲۳ اسفند گفت: ۹۰نفر اخلالگر نظم و امنیت شب گذشته در قم دستگیر شدند. این افراد با آتش زدن لاستیک و حرکات خطرآفرین باعث بروز ترافیک و رعب و وحشت ...می شدند.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيماي آخوندي سركرده انتظامی رباط‌کریم از دستگیری و ارجاع پرونده ۳۸ اخلالگر نظم عمومی به دادسرا در چهارشنبه سوري خبر داد و اعلام كرد در همين روز ۲۳خودرو و ۹موتورسیکلت توقیف شد.

خبرگزاري حكومتي ايرنا به نقل از نيروي انتظامي استان مركزي ( اراك) در روز ۲۳ اسفند نوشت شب گذشته۴۰نفر به دلیل ارتکاب جرایم و سلب آسایش شهروندان دستگیر و برای برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

همين خبرگزاري به نقل از معاون عملیات فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی در بيرجند نوشت: شب گذشته در چهارشنبه سوری، ۱۴ متخلف در استان دستگیر و تحویل محاکم قضایی شدند

سركرده نيروي انتظامی گچساران گفت روز چهارشنبه سوري ۱۴ نفر دستگیر و پرونده آنان به مراجع قضایی ارسال شد.

مقاومت ايران عموم هم ميهنان را به اعتراض عليه بازداشتهاي جمعي و اقدامات سركوبگرانه رژيم آخوندي و حمايت از دستگير شدگان فرا مي خواند و از عموم مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر خواستار اقدام فوري براي آزادي زندانيان قيام و به‌ويژه دستگيرشدگان چهارشنبه سوري مي باشد. ديكتاتوري ديني حاكم بر ايران در مرحله پاياني خود به‌سر مي برد و مراودات سياسي و اقتصادي با اين رژيم كه تنها با سركوب و شكنجه و اعدام و صدور تروريسم و مداخلات جنگ افروزانه در منطقه بر سركار است هيچ مشروعيتي ندارد و بايد متوقف شود.

دبير خانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۴ اسفند ۱۳۹۶(۱۵ مارس ۲۰۱۸)

به‌رغم آماده‌باش عموم نیروهای سرکوبگر و تدابیر سرکوبگرانه رژیم آخوندی و دستگیریهای گسترده، شهرهای مختلف کشور شاهد اعتراضات گسترده مردمی علیه رژیم آخوندی در جشن چهارشنبه سوری ( ۲۲ اسفند ۱۳۹۶) بود.

بر اساس گزارشهای اولیه:

1-    در تهران و شهرهای مختلف کشور مانند تبریز، کرمانشاه، مشهد، بوشهر، اهواز، قم، بوشهر، همدان، خرم آباد، کرج، رشت، یاسوج، ماهشهر، ارومیه، سقز، نورآباد لرستان، اراک و ملایر جوانان عکسها و بنرهای خامنه ای را به‌آتش کشیدند.

2-    در بسیاری از شهرها مانند تهران و لواسان در شمال تهران جوانان و مردم خشمگین مراکز بسیج و خودروهای ارگانها سرکوب را به آتش کشیدند. بسیج که یکی از ارگانهای اصلی خفقان و سرکوب رژیم است، به طور مشخص در سرکوب مردم در تظاهراتهای ضد رژیم اخیر نقش فعالی ایفا نمود. سخنگوی آتش نشانی در تهران شب گذشته اعلام کرد در فاصله ساعت ۱۶۳۰ تا ۲۲۳۰ بیش از ۱۶۰ مورد آتش سوزی گزارش شده است.

3-    در نقاط مختلف تهران و برخی از شهرهای کشور مانند کرمانشاه، تبریز، شاهین شهر اصفهان، فسا و درود، جوانان با نیروهای سرکوبگر به‌صورت بزن و در رو درگیر شدند.

4-    در بسیاری از شهرها مانند تهران، کرمانشاه، رشت، گچساران، همدان، اراک،کرج و اردبیل جوانان و مردم در دسته‌های متحرک شعارهای مرگ بر خامنه ای، مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر بسیجی سر دادند.

5-    بسیاری از شهرها مانند تهران، تبریز، رشت، همدان، اردبیل، و گچساران شاهد شعارنویسی‌های گسترده و بزرگ بر دیوارها از جمله «مرگ بر خامنه ای»، «مرگ بر روحانی»، “مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر بسیجی»، «درود بر رجوی»، «زنده باد ارتش ازادیبخش ملی ایران» یا شاهد نصب عکسهای خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت بود.

6-    در بسیاری از شهرها جوانان با اقدامهای ابتکاری چهارشنبه سوری را به یک حرکت اعتراضی علیه حکومت تبدیل کردند. در صادقیه تهران جوانان تعداد زیادی بالنهای منور را که روی آنها شعارهای مرگ بر خامنه ای، درود بر رجوی نوشته شده بود به آسمان فرستادند. در کرمانشاه نیز بر روی بالنهای منور نوشته شده بود: مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر سپاه، مرگ بر بسیج، مرگ بر نیروی انتظامی.

این اقدامات در حالتی صورت گرفت که نیروهای انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی و همینطور سپاه پاسداران و سازمان بسیج در آماده باش کامل بودند و با تمام قوا سعی در ممانعت از برگزاری هر گونه اقدام ضد حکومتی نمودند. بالاترین فرماندهان نیروی انتظامی رژیم طی چند هفته گذشته با دادن هشدار و با توسل به تهدید، با تمام قوا تلاش کردند که با ایجاد فضای رعب و وحشت مانع از هر گونه اقدام ضد حکومتی گردند.

در روز سه شنبه ۲۲ اسفند شمار زیادی از جوانان در سراسر کشور دستگیر شدند. تنها در شهر قم بنا به گزارش سرهنگ صیاد درویشی جانشین فرمانده انتظامی این شهر «برخی افراد با آتش زدن لاستیک در وسط خیابان اقدام به ترافیک،بی نظمی اجتماعی و ایجاد مزاحمت برای مردم می کردند که دراین رابطه ۹۰ تن دستگیر شدند».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳ اسفند ۱۳۹۶(۱۴ مارس ۲۰۱۸)

به‌رغم تدابير گسترده سركوبگرانه و آماده باش كامل نيروهاي سركوبگر، جوانان بپاخاسته ايران در شهرهاي مختلف كشور جشن چهارشنبه سوري را به صحنه اعتراض و ابراز انزجار عليه فاشيسم ديني حاكم بر ايران تبديل كردند.

بنا به گزارشهاي رسيده از تهران و شهرهاي مختلف كشور مانند كرمانشاه، اهواز، قم، نورآباد لرستان، گلمغان اردبیل، ساوه و...  عكسها و پلاكاردهاي خامنه اي و خميني و روحاني و بسياري از مراكز سركوب توسط جوانان به آتش كشيده شد و شعارهاي مرگ بر خامنه اي و مرگ بر ديكتاتور در بسياري از شهرهاي كشور طنين انداز شد.

دركرمانشاه بر روي بالوني كه جوانان به هوا فرستاده بودند نوشته شده بود مرگ برخامنه اي و سپاه و بسيج و انتظامي. شب گذشته (۲۱ اسفند) نیز در کرمانشاه جوانان دلیر بنر بزرگی از خامنه‌ای جنایتکار را به آتش کشیدند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ (۱۳مارس ۲۰۱۸)

وزارت اطلاعات آخوندها و مأمورانش در سفارت رژيم در آلباني در پوش فعاليت‌ها و جلسات فرهنگي در تهران و تيرانا و با به‌كار گرفتن مزدوران پيشاني سياه خود تلاش مي كنند عليه مقاومت ايران و سازمان مجاهدين خلق ايران در آلباني به توطئه و لجن‌پراكني و پخش اطلاعات دروغ بپردازد. در حاليكه رژيم آخوندي از هر سو با خيزشها، اعتراضات و اعتصابات در سراسر كشور محاصره شده است، بيش از هر زمان ديگر به توطئه عليه اپوزيسيون اصلي خود نيازمند است.

يكي از آخرين نمونه‌ها برگزاري جلساتي تحت عنوان بزرگذاشت نعيم فراشري شاعر فقيد قرن نوزدهم آلبانی در روزهای ۱۴و ۱۵ اسفند(۵ و ۶مارس۲۰۱۸) در تهران بود. اطلاعات و سفارت رژيم شماري از اتباع آلباني و كشورهاي بالكان را تحت عنوان دانشگاهيان و خبرنگاران براي شركت در اين جلسات به تهران برده بودند.

بنا به سايت‌هاي وزارت اطلاعات در اين جلسات مزدوران پيشاني سياهي مانند ابراهيم خدابنده، به عنوان نماينده انجمن نجات، شعبه وزارت اطلاعات، در صحبت با شرکت‌کنندگان آلبانیایی مدعي «تهديدات امنيتي» مجاهدين براي «بالكان و خصوصا آلباني» شده و با تكرار دروغهاي مسخره از «گرفتار بودن» فرزندانشان در دست سازمان مجاهدين شكايت كردند و خواستار «تسهیل سفر خانواده ها به آلبانی جهت دیدار با عزیزانشان» شدند.

به نوشته همين سايتها در روز ۱۵ اسفند شماري از افراد آلبانيايي به محل انجمن نجات برده شدند و با تعدادي دیگر از مزدوران وزارت اطلاعات تحت عنوان اعضای خانواده هاي مجاهدين یک روز کامل ديدار و همان دروغهای مسخره علیه مجاهدین را تکرار كردند.

http://www.nejatngo.org/fa/posts/24973

اين همان سناريوي جنايتكارانه اطلاعات و نيروي قدس عليه مجاهدين در عراق است. در حاليكه بسياري از بستگان مجاهدين به‌خاطر ارتباط با فرزندانشان در اشرف، در زندان و تحت شكنجه به‌سر مي بردند و در شرايطي كه به هيچيك از خانواده‌هاي واقعي اجازه ورود به عراق داده نمي‌شد، شماري از مزدوران اطلاعات و نيروي قدس تحت عنوان خانواده در مقابل اشرف و ليبرتي به شكنجه رواني مجاهدين مشغول بودند. برخي از افرادي كه در شوي ۱۵ اسفند امسال در انجمن نجات شركت داشتند، همان افرادي هستند كه به مدت دو سال (فوريه ۲۰۱۰ تا دسامبر ۲۰۱۱) در شكنجه رواني مجاهدين اشرف با ۳۲۰ بلندگو شركت داشتند و برخي از آنها هيچ نسبتي با مجاهدين در اشرف و ليبرتي و يا آلباني نداشته و ندارند.

خدابنده نيز كه از ۱۵سال پيش به مزدوري وزارت اطلاعات در آمده است قبل از انتقال مجاهدين به آلباني با تهديد از خانواده هاي مجاهدين مي‌خواست با وزارت اطلاعات عليه فرزندانشان همكاري كنند. وي در آن سالها بارها به عراق سفر كرد تا مزدوران ايراني و عراقي رژيم را براي اعمال فشار به مجاهدين در عراق تشويق كند.

اطلاعيه ۶ آذر ۱۳۹۳ دبيرخانه شورا در تشریح مأموريت انجمن نجات عليه مجاهدين در عراق آمده است: وزارت اطلاعات «شماري از مزدوران شناخته شده خود مانند ابراهيم خدابنده را در مهرماه گذشته به عراق فرستاد تا با مزدوران عراقي و سفير رژيم، پاسدار دانايي فر، ديدار و براي اين كارزار شيطاني زمينه سازي كنند.... دانايي فر در روز ۲۴ مهر ماه ۹۳، در ديدار با ابراهيم خدابنده در محل سفارت در بغداد ”قول مساعد داد تا به تلاشهايش براي برقراري ارتباط بين اعضاي گرفتار در فرقه رجوي و خانواده هايشان ادامه داده و در اين راه از تمامي ظرفيتهاي سفارت جمهوري اسلامي ايران در عراق استفاده نمايد”».

https://ncr-iran.org/en/ncri-statements/ashraf-liberty/17593

اسناد و جزييات مزدوري ابراهيم خدابنده، برادر و همسر برادرش پيش از اين بارها از سوي مقاومت ايران منتشر شده است. گزارش تحقيقي مركز تحقيقات كنگره و وزارت دفاع آمريكا در دسامبر ۲۰۱۲ چگونگي به مزدوري در آمدن هر سه نفر را تشريح كرده است.

https://fas.org/irp/world/iran/mois-loc.pdf

مزدور ان خدابنده ( سینگلتون) همسر برادر ابراهيم خدا بنده در نوامبر گذشته سه بار از سوي وزارت اطلاعات و براي توطئه عليه مجاهدين به آلباني فرستاده شد.

كميسيون امنيت و ضد تروريسم شورا در اطلاعيه۱۵ بهمن۱۳۹۶ از اعزام مصطفي رودكي، از مهره‌هاي سابقه‌دار وزارت اطلاعات به آلباني به عنوان دبير اول سفارت رژيم به منظور تو‌طئه عليه مجاهدين خبر داد و افزود براي تسهيل كار رودكي، دو شعبه وزارت اطلاعات به اسامي كانون  هابيليان و مؤسسه ديده‌بان تحت عناوين فرهنگي و مطبوعاتي در آلباني فعال شده اند. اطلاعيه افزود: آخوند احمد حسيني الست، رايزن فرهنگي سفارت رژيم در آلباني نيز دست اندركار توطئه هاي رژيم در آلباني و ديگر كشورهاي بالكان است. وي نماينده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي وابسته به دفتر خامنه اي است.

https://ncr-iran.org/en/ncri-statements/terrorism-fundamentalism/24302

از آنجایی كه هدف اطلاعات آخوندي از اينگونه اقدامات اعمال فشار و به خطر انداختن امنيت اعضاي سازمان مجاهدين در آلباني است، مقاومت ايران از دولت آلباني مي‌خواهد اجازه ندهد گشتاپوي ملايان و مزدورانش با آزادي عمل به دخالتهاي خود در اين كشور و توطئه عليه پناهندگان ايراني ادامه دهد. مصوبه شوراي اتحاديه اروپا در آوريل ۱۹۹۷ مقرر كرد كه همه مأموران اطلاعات رژيم ايران بايد از اين كشورها اخراج شوند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۲ اسفند ۱۳۹۶(۱۳ مارس ۲۰۱۸)

رژيم آخوندي در وحشت از تبديل جشن چهارشنبه سوري به قيامي ديگر عليه این نظام منحوس به تدابير بازدارنده و سركوبگرانه خود ادامه مي‌دهد و تلاش مي‌كند از قيام مردم ايران جلوگيري كند. به‌دستور خامنه‌ای کلیه ارگانهای سرکوبگر اعم از سپاه پاسداران و بسيج و نيروهاي انتظامي و اطلاعاتي و لباس شخصيها از روز گذشته به حالت آماده باش كامل در آمده اند.

ستاد اجتماعي مجاهدين خلق ايران در دوم اسفند به جوانان كشور فراخوان داده بود تا جشن چهارشنبه سوري را به ”قيامي ديگر عليه ديكتاتوري آخوندي” تبديل كنند.

در آخرين ساعات قبل از چهارشنبه سوري «سپاه سايبري انقلاب اسلامي» در كانال تلگرام خود به‌نحو مضحكي نوشت با توجه به فراخوان چهارشنبه سوري مجاهدين «براي برهم زدن امنيت كشور،  همه آحاد مردم بايد توجه داشته باشند كه اين جشن باستاني را در حياط خود بسيار با آرامش امنيت دورهم كباب درست كنيد و بخوريد و در خيابانها ظاهر نشويد و كودكان و نوجوانان خود را اجازه ندهيد از مواد مفجره و ترقه استفاده كنند و يا به خيابان بروند».  همزمان دستگاههاي تبليغاتي رژيم به طور گسترده تبليغ مي‌كنند كه عصر امروز و امشب حداقل ده فيلم مشهور را از اكثر شبكه‌هاي تلويزيوني پخش خواهند كرد.

از سوي ديگر به مزدوران بسیجی و گردانهاي موسوم به عاشورا گفته شده است که در مراكز خود مستقر باشند و بعد از ساعات اداری در خیابانها مستقر شوند. بسياري از بسيجيها که همواره هدف خشم جوانان دلیر هستند از وحشت اينكه در قيام چهارشنبه سوري گوشمالی داده شوند با لباس آتش نشانی در محل تجمع مردم حضور مي‌يابند.

سرهنگ مهدی قدمی از سركردگان نیروی انتظامی در يك قدرتنمايي پوشال اعلام کرد که طی ۷۲ ساعت قریب به ۸ میلیارد عدد انواع مواد محترقه ۸کشف شده است (خبرگزاری میزان-۲۲ اسفند). 

  سرهنگ علیرضا حاجی‌زاده درباره اقدامات پلیس مشهد گفت: با توجه به اینکه بلوار وکیل‌آباد و هاشمیه از محل‌های پرازدحام در شب چهارشنبه‌سوری است، از صبح امروز از تردد موتورسیکلت در این نقاط جلوگیری می‌شود و از ساعت پنج بعدازظهر این ممنوعیت شدیدتر می‌شود و موتورسیکلت‌های در حال تردد در این نقاط توقیف خواهند شد (خبرگزاری حکومتی ایرنا-۲۲اسفند).

زهرا صدراعظم‌ نوری، عضو «شورای شهر» تهران با بيان اينكه «جشن چهارشنبه‌‌سوری به یک جنگ خیابانی تبدیل شده است»، هراس نظام آخوندی از گسترش اعتراضات جوانان را بازتاب داد (باشگاه خبرنگاران جوان متعلق به سپاه پاسداران- ۲۲اسفند).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ (۱۳ مارس ۲۰۱۸)

مقاومت ایران برای نجات جان زندانی سیاسی سهیل عربی که ۴۸روز است در اعتصاب غذا به‌سر مي برد فراخوان می دهد و از عموم مراجع بین اللمللی به ویژه کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگران دستگیریهای خودسرانه، شکنجه و حق حیات خواستار  اقدامی فوری و مؤثر برای نجات جان این زندانی سياسي  است که در وضعيت بسيار وخيمي است.

روز دوشنبه ۲۱ اسفند حال  سهیل عربی به وخامت گرایید. او دچار کاهش وزن جدی شده و کلیه‌هایش در وضعیتی حاد است. او روزانه بارها از شدت ضعف بیهوش می شود. يكي از دژخيمان پیش از این گفته بود: اگر سهیل عربی بمیرد هم به بیمارستان اعزام نخواهد شد.

 سهیل عربی، عکاس و بلاگر، در پاییز ۹۲ توسط اطلاعات سپاه پاسداران به خاطر انتشار عکسهای قیام ۸۸، کاریکاتور خامنه اي به اتهامات آخوند ساخته «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «ارتداد»، «سب‌النبی و توهین به مقدسات» ابتدا به اعدام و سپس به هفت و نیم سال حبس محکوم شد. علاوه بر این او به اتهام توهین به سران رژیم به سه سال حبس و جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده است. او در پيامي، عموم مردم را به   اعتراض در برابر نظام آخوندی و تلاش برای آزادی زندانیان سیاسی فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ (۱۳ مارس ۲۰۱۸)