درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

ظافرالعانی: ملل متحد باید موافقت ساکنان اشرف را برای انتقال کسب نماید

دکتر ظافر العانی از رهبران العراقیه و دبیرکل تجمع آینده ملی عراق، در مصاحبه با خبرگزاری نینای عراق گفت:“ انتقال ساکنان اشرف از قرارگاه فعلی شان که از سالها پیش در آن مستقر هستند، به قرارگاهی در بغداد که فاقد امکانات یک زندگی انسانی است، سئوالات زیادی را بر می انگیزد.

دراین رابطه سازمان ملل متحد باید قبل از هر اقدامی، موافقت آنها را کسب نماید، بخصوص که آنها دارای موقعیت قانونی و بین المللی هستند.
ظافر العانی پرسید اصولا چرا و با چه توجیهی ساکنان اشرف به بغداد منتقل می شوند؟
 گزارشهایی که در رابطه با محصور کردن ساکنان اشرف در لیبرتی و ساختن دیوارهای بتونی در اطراف این قرارگاه میشنویم ، نشاندهنده این است که این محل تبدیل به قرارگاهی برای بازداشت خواهد شد.  امیداوریم  این جابجایی  تسلیم شدن به طرح و برنامه های خارجی و سازش با رژیمی مانند رژیم ایران که همچنان از وضعیت امنیتی و سیاسی عراق سوء استفاده می کند نباشد. 
دکتر ظافر العانی تاکید کرد: هرگونه انتقال ساکنان اشرف باید داوطلبانه و با موافقت خود آنها باشد، و سازمان ملل متحد باید مطمئن شود که محلی که ساکنان اشرف به آنجا منتقل میشوند، از همه الزامات یک زندگی انسانی شایسته و در همان سطحی که آنها در آن زندگی میکردند، برخوردار باشد”.