درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

ترنت فرانکس: جهان دیگر نمی تواند حمله به مجاهدین خلق و این جنایات غیر قابل تصور را که تحت مسئولیت دولت عراق اتفاق می افتد فقط نظاره کند

از وزارت خارجه آمریکا و سازمان ملل و یونامی میخواهم با مستقر کردن کلاه آبی های سازمان ملل در لیبرتی از سلامت ساکنان که امری فوق العاده ضروری است، اطمینان حاصل کنند

اطلاعیه مطبوعاتی

۱۶ سپتامبر ۲۰۱۳

واشنگتن دی سی- فرانکس حمله به کمپ اشرف را محکوم میکند.

من حمله وحشیانه به کمپ اشرف و اعضای مجاهدین خلق را قویاً محکوم میکنم. من همدردی خود را با خانواده های جان باختگان حمله اول سپتامبر اعلام و برای آنها دعا میکنم.

من از جوامع بین المللی میخواهم اطمینان حاصل کنند مجروحان دسترسی به دارو و نیازهای پزشکی داشته باشند و تلاش کنند چندین گروگان که در حمله به اشرف، ربوده شده اند به سلامت آزاد شوند.

جهان دیگر نمی تواند این جنایات غیر قابل تصور و باور را که تحت مسئولیت دولت عراق اتفاق می افتد، فقط نظاره کند. این حمله از جمله حملات تروریستی بود که چند بار در کمپ لیبرتی و اشرف اتفاق افتاده است.

من از وزارت خارجه آمریکا و سازمان ملل و یونامی میخواهم گامهای ضروری بردارند و با مستقر کردن کلاه آبی های سازمان ملل در لیبرتی، از سلامت ساکنان که امری فوق العاده ضروری است، اطمینان حاصل کنند.