درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۰

 تلویزیون رژیم آخوندی و خبرگزاری سپاه پاسداران موسوم به خبرگزاری فارس، در یک دروغپردازی مضحک به نقل از عدی خدران، مزدور شناخته شده نیروی تروریستی قدس در عراق و فرماندار خالص، مدعی «کشف گورهای جمعی در اردوگاه اشرف» شدند و اعلام کردند: «در این گورها که در چهل‌و پنج کیلومتری شمال غرب الخالص کشف شده شمار زیادی جسد وجود دارد» (رسانه های رژیم آخوندی-۲۶اسفند).

 جنگ و گریز جوانان با نیروهای سرکوبگر در نقاط مختلف شهر.

مردم و جوانان تهران رودر روی نظام رو به زوال ولایت فقیه و به رغم فتواهای آخوندها و تهدیدهای سردمداران ریز و درشت آن به طور گسترده به برپایی این جشن برخاستند و این جشن را به صحنه ابراز انزجار از نظام ضدبشری و ضدایرانی آخوندها تبدیل کردند. صدای انفجار ترقه و نارنجکهای صوتی از سراسر شهر به گوش می‌رسید.

 خضیر الخزاعی، معاون رئیس جمهور عراق که از سران حزب الدعوه و از نزدیکان مالکی است، در جریان سفر به تهران و دیدار با سردمداران رژیم آخوندی، بار دیگر بر تعهد مالکی در مقابل فاشیسم دینی حاکم بر ایران برای اعمال فشار و سرکوب ساکنان اشرف تأکید کرد.

 وی در این سفر توسط عدنان اسدی، جانشین وزیر کشور؛ و شیاع سودانی، وزیر به‌اصطلاح حقوق بشر؛ که هر دو از باند مالکی و حزب الدعوه هستند، همراهی می شود.

 رژیم ضدبشری آخوندها در آستانه جشن چهارشنبه سوری در وحشت از خیزش مردمی، اعدامهای وحشیانه را شدت بخشیده است. تنها در فاصله روزهای ۱۷تا۲۱اسفند ۱۰زندانی در شهرهای مختلف کشور به دار آویخته شدند.

در روز یکشنبه ۲۱اسفند، هشت زندانی شامل دو زن، به طور جمعی در زندان زاهدان، به دار آویخته شدند.

 به دنبال خروج نیروهای آمریکایی از عراق، رژیم ضد بشری آخوندی در جهت تکمیل اشغال غیر اعلام شده این کشور، کنترل ارتباطات داخلی و خارجی عراق را در دست می‌گیرد.

 در همین رابطه نیروی تروریستی قدس و وزارت اطلاعات با در دست گرفتن شرکت زین العراق که بخش عمده‌یی از ارتباطات داخلی و خارجی عراق را در برمی‌گیرد، ارتباطات تلفنی و ایمیلی عراق را کنترل و ضبط می‌کند. شرکت زین العراق دارای بزرگترین شبکه ارتباطی تلفنی و اینترنتی در عراق است و بیش از ۱۲ میلیون مشترک دارد.

 افزایش پستهای پلیس در لیبرتی و نزدیک کردن آنها به بنگالهای ساکنان.

بعد ازظهر روز دوشنبه و صبح روز سه شنبه ۲۲ و ۲۳ اسفند، نیروهای مسلح عراقی سه نقطه از دیوار کمپ لیبرتی را به عرض ۵متر باز کرده و پستهای پلیس را در آنها مستقر نمودند. این نقاط در فاصله ۱۰متری بنگالهای زندگی و استراحت ساکنان قرار دارد. به این ترتیب ، شمار پستهای پلیس به ۷ نقطه افزایش یافته است.

 ضرب و شتم رانندگان تانکرهای آب و تهدید آنها به دستگیری و کشته شدن توسط نیروهای عراقی, کارشکنی در انتقال بیماران به بیمارستان بغداد در روزهای گذشته.

در حالی که ساکنان لیبرتی از کمبود آب به شدت رنج می برند، نیروهای عراقی در تأمین آب برای کمپ به طور‌مستمر کارشکنی می‌کنند. آنها تانکرهایی را که از فاصله ۱۲کیلومتری آب به کمپ منتقل می‌کنند، در پستهای بازرسی بین راه و پست ورودی کمپ، با بهانه های مختلف معطل می کنند تا آب دیرتر به کمپ برسد.

 در یک اقدام ضد انسانی جدید، نیروهای سرکوبگر عراقی محاصره ضد انسانی پزشکی اشرف را شدت بخشیده و از انتقال بیماران صعب العلاج به بیمارستانهای بغداد و بعقوبه جلوگیری می‌کنند.

صبح روز دوشنبه ۲۲اسنفد(۱۲مارس) ۸تن از بیماران طبق قرار قبلی و با هماهنگی با نیروهای عراقی قرار بود به بیمارستانهای بغداد و بعقوبه اعزام شوند. اما به‌دستور کمیته سرکوب اشرف، از بیمارستان عراق جدید که تحت کنترل نیروهای عراقی است، برگردانده شدند.

 ورود گروه دوم به لیبرتی، مشکل آب را به‌خصوص با نزدیک شدن فصل گرما بحرانی تر می کند, فرسودگی سیستم فاضلاب و سوراخ شدن منابع آن باعث آلوده کردن محوطه کمپ شده است.

با ورود گروه دوم به لیبرتی کمبود آب و مشکلات تأمین آن به یک بحران تبدیل می‌شود. تنها منبع تأمین آب لیبرتی  یک شمع آب در ۱۲کیلومتری کمپ است که علاوه بر ساکنان لیبرتی, چندین پادگان عراقی و بسیاری از طرفهای دیگر از آن آب میگیرند.

 حمایت هزاران زن فعال برابری برای دفاع از زنان در حال قیام درجهان عرب و زنان مقاومت ایران در کمپهای اشرف و لیبرتی.

در یک جلسه بیسابقه در پاریس زنان گردآمده از چندین قاره به حمایت از زنان به‌پاخاسته در جهان عرب که با دیکتاتوری و بنیادگرایی مقابله می‌کنند و زنان مقاومت ایران در کمپهای اشرف و لیبرتی در عراق که در معرض خطرات جدی هستند فراخوان دادند.