درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۲

 شعار مرگ بر دیكتاتور در قیطریه و شهرك اكباتان در تهران دستگیری شماری از جوانان دركرمانشاه.

جوانان دلیر مناطق مختلف تهران و دیگر شهرهای كشور ادامه جشن چهارشنبه سوری را به صحنه یی برای رویارویی و ابراز نفرت از فاشیسم دینی حاكم بر ایران تبدیل كردند.

 ایران : درگیری در شهرك غرب، سعادت آباد، تهران پارس تهران.

در تهران در ساعت 2100، جوانان دلیر شهرك غرب و سعادت آباد با عوامل نیروهای سركوبگر درگیر شدند. صدای تیراندازی از این منطقه به گوش می رسد.

 ایران: درگیری در شهرهای نجف آباد، سنندج. تهدید به دستگیری جوانان كرج در صورت خروج از خانه هایشان.

مردم شهرهای مختلف كشور رودر روی رژیم آخوندی و به رغم تهدیدها و تمهیدات سركوبگرانه آن، به برگزاری جشن چهارشنبه سوری پرداختند .

 ایران: دستگیری 15نفر، به آتش كشیدن عكس آخوند  روحانی.

  به رغم حضور متراكم نیروهای سركوبگر در نقاط مختلف تهران مردم جشن چهارشنبه سوری را به طور گسترده برگزار كردند.  در تمام مناطق شهر آتش بر پاشده و صدای انفجار ترقه و نارنجهای صوتی در همه جا به گوش می رسد.

 درتهران، در حالی كه شهر مملو از نیروهای سركوبگر است، برگزاری جشن چهارشنبه سوری در نقاط مختلف شهر جریان دارد.

در ساعت 20 به وقت محلی درفلكه سوم تهران رژیم برق را قطع كرده كه كسی نتواند از صحنه های تجمع مردم فیلم بگیرد. مامورین در بلوار پروین با باتون به تهدید مردم پرداخته اند.

 برغم تدابیر سركوبگرانه رژیم آخوندی برای جلوگیری از برگزاری مراسم چهارشنبه سوری و تبدیل آن به یك مراسم اعتراضی از سوی جوانان، از ساعتی پیش صدای انفجار ترقه ها و بمب های صوتی در نقاط مختلف تهران، از جمله درخیابان جمهوری منطقه تهران پارس، خیابان لاله زار در شهریار و در ورامین به گوش می رسد.

 از نظركنوانسیون چهارم ژنو و اساسنامه دادگاه بین المللی جنایی، این محاصره جنایت جنگی است.

دولت عراق در یك اقدام ضد انسانی و جنایتكارانه بیش از دو هفته است به بهانه های واهی از ورود دارو و مواد غذایی به داخل كمپ جلوگیری می‌كند. بسیاری از مواد غذایی ضروری در كمپ به اتمام رسیده و یا رو به اتمام است و بیماران با كمبود داروهای مورد نیاز مواجه هستند.

 كمیته سركوب اشرف در نخست وزیری عراق در یك اقدام ضد انسانی و ضد اسلامی 5 ماه است كه از تحویل پیكر مجاهد خلق حمید شاكری و خاكسپاری او كه در روز 21 مهر 92 (13 اكتبر 2013) در یكی از بیمارستانهای بغداد درگذشت، جلوگیری می‌كند.

 یك مقام رژیم آخوندی ضمن اذعان به فاجعه فروش كودكان در ایران تحت حاكمیت آخوندها گفت: «اکثر کودکان خرید و فروش شده شناسنامه ندارند».

محمدتقی حسینی،  قائم مقام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: «پدیده کار خیابانی از دهه 80 شمسی در کشور رواج یافت، کودکان خیابانی و کار مفهومی است که گروه های مختلفی از کودکان را در برمی گیرد و خواه و ناخواه مجبورند بخشی یا تمام زندگی شان را در خیابان بگذرانند.

 دژخیمان رژیم آخوندی در یك اقدام وحشیانه و توهین آمیز، پیمان نودینیان ، عضو هیات مدیره انجمن صنفی معلمان كردستان را 20ضربه شلاق زدند.

این مجازات وحشیانه در روز 11 اسفند در «دادگستری»  رژیم در شهر سنندج  اجرا شد. این فرهنگی كرد به اتهام «توهین به مأمور دولتی در حین انجام وظیفه» به زندان و 20ضربه شلاق محكوم شده بود. شاكی این پرونده یكی از عوامل رژیم است كه پیش از این نیز با این اتهام مسخره برای دیگر فرهنگیان كرد پرونده سازی كرده است.