درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 ایران: دستگیری 15نفر، به آتش كشیدن عكس آخوند  روحانی.

  به رغم حضور متراكم نیروهای سركوبگر در نقاط مختلف تهران مردم جشن چهارشنبه سوری را به طور گسترده برگزار كردند.  در تمام مناطق شهر آتش بر پاشده و صدای انفجار ترقه و نارنجهای صوتی در همه جا به گوش می رسد.

  گزارشهای رسیده  از تهران از  1845 تا  2100 حاكی است كه:

  - در آریا شهر ، خیابان ولیعصر،  مردم با مأموران كه قصد پراكنده ساختن آنها را داشتند، درگیر شدند.  عوامل نیروهای سركوبگر دوربینهای مردم را ضبط   كردند و 15نفر را دستگیر كردند.

در خیابان سلسبیل در غرب تهران جوانان عكس آخوند حسن روحانی رئیس جمهور رژیم را به آتش كشیدند

- در خیابان نظام آباد و مدنی جوانان چند  سطل زباله را به آتش كشیدند. نیروهای سركوبگر از ترس گوشمالی داده شدن توسط جوانان جرأت دخالت نیافتند.

 - در خیابانهای عباس اباد و سهروردی مزدوران موتور سوار رژیم بالباس های ضدگلوله   با ایجاد رعب تلاش می كنند جوانان را پراكنده كنند . آنها از ترس جرأت ندارند كه تكی حركت كنند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

27 اسفند 1392 (18 مارس 2014)