درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 ایران: درگیری در شهرهای نجف آباد، سنندج. تهدید به دستگیری جوانان كرج در صورت خروج از خانه هایشان.

مردم شهرهای مختلف كشور رودر روی رژیم آخوندی و به رغم تهدیدها و تمهیدات سركوبگرانه آن، به برگزاری جشن چهارشنبه سوری پرداختند .

در شهر نجف آباد (استان اصفهان) مردم در شهرك امیرآباد، با عوامل اطلاعاتی و مزدوران نیروی انتظامی درگیری سختی رخ داد .نیروهای سركوبگر در این درگیری ها از گاز فلفل و باتون و شوک برقی استفاده كردند .

در سنندج ، حضور گله های نیروهای سركوبگر كه در بیشتر نقاط شهر مستقر شده بودند و مردم را زیر كنترل داشتند، در پاره یی نقاط این شهر به درگیری با مردم كشیده شد.

در اهواز و شوش تعداد زیادی از جوانان با موتور سیكلت به پرتاب ترقه و نارنجکهای دستی پرداختند. نیروی انتظامی متعاقبا اقدام به جمع آوری موتورسیکلت ها در شهرهای اهواز و شوش كرد . در منطقه دانیال در شهر شوش مزدوران با تعقیب یكی از جوانان موتور سوار با خودرو به او زدند و او را مجروح و روانه بیمارستان كردند. در منطقه كیانپارس اهواز نیروهای سركوبگر به حالت آماده باش قرار دارند.

 در مهرشهر كرج در ساعت 1700 مأموران انتظامی به محله ها مراجعه و جوان ها را دستگیر كردند تا از آنها تعهد بگیرند كه در مراسم چهارشنبه سوری شركت نكنند مزدوران جوانان را تهدید كرده اند كه حق بیرون آمدن از خانه ها یتان را ندارید و در غیر این صورت دستگیر می شوید.

در شیراز مردم را با ضرب و جرح از تخت جمشید، بیرون می كند و حتی اجازه عكس گرفتن هم نمی دهند.

در كرمان، كارگزاران رژیم جاده های را بستند تا مانع برگزاری مراسم چهارشنبه سوری شوند

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

27 اسفند 1392 (18 مارس 2014)