درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۳

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، حمله وحشیانه و انزجار برانگیز به موزه باردو را قویاً محكوم كرد و عمیقترین همدردیهای مردم و مقاومت ایران را به مردم و رئیس جمهور تونس ابراز می دارد.

وی تأكید كرد كسانی كه این جنایت را طراحی كرده اند، در صددند از مردم تونس كه بنیادگرایی و افراطیگری تحت نام اسلام را قاطعانه رد كردند، انتقام بگیرند.

اجلاس میان‌دوره‌ای شورای ملی مقاومت در روزهای 23 و 24 اسفند با حضور رئیس‌جمهور برگزیده شورا برگزار شد.

1-خانم رجوی درسخنان افتتاحیه خود از مصدق بزرگ به مناسبت سالگرد ملی شدن نفت تجلیل کرد و گفت: «ما اجلاس میاندورهیی شورا را در آستانه 29 اسفند یعنی سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران توسط مصدق فقید برگزار می‌کنیم.

شعار «مرگ بر دیكتاتور» در جشن چهارشنبه سوری زندانیان سیاسی گوهردشت, شعار «مرگ بر اصل ولایت فقیه» بر دیوارهای كرج.

زندانیان سیاسی زندان گوهردشت كرج رودر روی رژیم آخوندی مراسم چهارشنبه سوری را داخل سلولهای خود برگزار كردند و با آتش كوچكی كه با ابتكار داخل سلول برپا كرده بودند، از روی آتش پریدند و شعار مرگ بر دیكتاتور سر دادند.

شعار پلاكاردهای تماشاگران مسابقه فوتبال با اشاره به جوانی كه در اعتراض به رژیم خودسوزی كرده بود: «ما همه یونس هستیم».

مردم و جوانان دلیر اهوازی بعد از ظهر سه شنبه 26 اسفند به دنبال مسابقه فوتبال بین تیمهای فولاد خوزستان و الهلال عربستان سعودی، دست به یك تظاهرات گسترده اعتراضی علیه فاشیسم دینی حاكم بر ایران زده و خشم و انزجار خود را از اقدامات جنایتكارانه و سركوبگرانه این رژیم به ویژه علیه مردم خوزستان ابراز داشتند.

درگیری در مهاباد و دستگیری 10تن  به خاطر برگزاری مراسم  چهارشنبه  سوری.

در مهاباد بین جوانان با نیروی سركوبگر انتظامی كه مانع برگزاری جشن چهارشنبه سوری شده بود درگیری رخ داد. كارگزاران رژیم ناتوان از مقابله با جوانان نیروهای كمكی وارد كردند.   این درگیریها به دستگیری 10 تن از جوانان منجر شد.

به آتش كشیدن عكس خمینی و خامنه ای در تهران و اصفهان.

جوانان دلیر تهران در منطقه ولنجك عكس خمینی خون آشام و در اصفهان شماری از جوانان عكس خامنه ای دژخیم را به آتش كشیدند.

برگزاری جشن چهارشنبه سوری در شهرهای مختلف به رغم تمهیدات گسترده امنیتی.

بعد از ظهر امروز 26 اسفند مردم شهرهای مختلف كشور به رغم تهدیدها و تمهیدات امنیتی و نظامی نیروهای سركوبگر  جشن چهارشنبه سوری را رودرروی رژیم آخوندی برگزار كرده و آن را به اعتراض و رویارویی با رژیم ضد بشری آخوندی تبدیل كردند.

ممنوعیت و «حرام» خواندن مراسم چهارشنبه سوری همزمان با تدابیرگسترده نظامی و امنیتی.

رژیم ضد ایرانی آخوندی در وحشت از تبدیل مراسم چهارشنبه سوری به یك خیزش عمومی علیه فاشیسم دینی حاكم، به تدابیرگسترده نظامی و امنیتی در مناطق مختلف كشور به ویژه در تهران روی آورده است.

مشاور روحانی: عراق حوزه نفوذ و پایتخت ماست و فلات ایران ظرف تمدن و فرهنگ ایرانی است همه مردم آن مردم ایران هستند.

فرمانده سپاه پاسداران در مجلس خبرگان: نقش فرماندهان سپاه در عراق و سوریه از دستاوردهای رژیم است و امروز نه تنها فلسطین و لبنان بلكه عراق و سوریه به این نقش  اذعان دارند. دبیر شورای عالی امنیت رژیم آخوندی: نیروی دریایی ایران از مدیترانه تا باب المندب حضور دارد.

مریم رجوی: نجات منطقه از شر بنیادگرایی اسلامی رسالت بزرگ زنان آزادیخواه است.

روز یكشنبه 8مارس، در جلسه یی به مناسبت روز جهانی زن خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران،  گفت: كشاكش سرنوشت‌ساز كنونی به ویژه چالشهای بزرگی  كه در یكسال گذشته علیه زندگی و سرنوشت زنان مسلمان و عرب به خصوص در سوریه و عراق به وجود آمده،