درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

صبح امروز چهارشنبه 15بهمن 93، مجاهد خلق علی سالاری در اثر ابتلا به سرطان و نداشتن دسترسی آزادانه به معالجه و درمان در لیبرتی جان باخت.

علی سالاری فرزند دلاور مردم بندرعباس بیست و چهارمین شهید محاصره ضد انسانی پزشكی در لیبرتی است.

نماینده مجاهدان لیبرتی از یك ماه پیش مستمراً خواهان انتقال بیمار به خارج از عراق بود. مشاور حقوقی لیبرتی نیز بار دیگر در 14بهمن كه حال بیمار رو به وخامت گذاشت خواستار تسریع در انتقال او برای معالجه شده بود.   
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Sub: Ali Salari
February 3, 2015
.......................
I would like to draw your attention to Mr. Ali Salari case who is suffering from Multiple Myeloma. We are requiring expediting his transfer.....
Technical details of his case are as follows:
Patient diagnosis; Multiple Myeloma
Confirmed by bone marrow and biopsy
Contains Plasma cells 8%
Immunoglobulin assay : IgG = 30.6 g/L.   Normal range:  IgG = 6.5 – 18.3  g/L
treatment :
B = Bortezomib  ( Velcade ) 3.5 mg   subcut.  Weekly  /  4 weeks
T = Thalidomide  ( Thalix )  100 mg  Cap.            Daily /  6 months
D = Dexamethason  amp.  8 mg * 3    before & after B.


علی سالاری متولد 1346 در عملیات آفتاب در فروردین1367 به اسارت رزمندگان ارتش آزادیبخش ملی ایران درآمد اما بعد از آزادی، به جای بازگشت به ایران، خواهان پیوستن به مجاهدین و ارتش آزادیبخش شد و از آن پس نزدیك به 27سال، در همه سرفصل ها و بزنگاهها به عهد خود با خدا و خلق وفا كرد.  وی در اغلب عملیات ارتش آزادیبخش ملی ایران شركت داشت و قهرمانانه می جنگید. مسیری كه تا مقابله با حملات جنایتكارانه مالكی به اشرف در  6 و 7مرداد 1388  و 19فروردین 1390 و حملات موشكی بعدی در لیبرتی ادامه داشت.

صلیب سرخ، سرویس های آمریكایی، ماموران عراقی و یونامی بارها در دیدارهای خصوصی و انفرادی با این مجاهد خلق از او خواسته بودند كه از صفوف نبرد در ارتش آزادیبخش دست كشیده و به نزد زن و فرزند خود در ایران برود. اما او پیوسته بر انتخاب آگاهانه و همیشگی خود برای آزادی میهن و مردمش در صفوف ارتش آزادیبخش، پای فشرده و به دعوت های تسلیم و ندامت قاطعانه دست رد زد.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی، با درود به مجاهد صدیق اشرفی علی سالاری، جان باختن بیست و چهارمین شهید محاصره ضد انسانی در لیبرتی را كه به حق الگوی درخشانی در مقاومت مردم جنوب ایران محسوب می شود، به خانواده بزرگ سالاری در بندرعباس كه چنین فرزند دلیری را در دامان خود پرورانده اند، تسلیت گفت و بار دیگر وظایف و تعهدات مكتوب و مكرر آمریكا و سازمان ملل را در قبال امنیت و سلامت ساكنان لیبرتی خاطر نشان كرد؛ وظایف و تعهداتی كه مردم ایران نقض ظالمانه و مستمر آنها را  از یاد نمی برند.  

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

15بهمن 1393(4فوریه 2015)