درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 

رژيم آخوندي در وحشت از ادامه قيام مردم مشهد به همه نیروهای نظامی پیامکی ارسال كرده كه در آن نوشته اند آماده باش کلیه نیروهای نظامی و امنیتی کشور: «آني و اضطراري – وضعيت قرمز- همه نيروها با لباس نظامي الان در حوزه حضور يابند»!!!

صحنه های قیام ۷ دی مشهد نشانگر انفجار خشم و اوج انزجار مردمی بود که تمامي هستي خود را در این نظام سرکوبگر و فاسد از دست داده اند. در یکی از صحنه ها مردم با ديدن يك آخوند يكصدا فرياد مي‌زنند: «آخوندها حيا كنيد، مملكت را رها كنيد».

در صحنه یی دیگر كارگر محروم به جان آمده یی فریاد می زند: «۲۷سال كار كردم اخراجم كرد آقاي روحاني، با برجی يك تومان (ماهی يك ميليون تومان معادل ۲۳۰دلار)، هفت تا بچه دارم، ۲۷سال با زحمت كار كردم اخراجم كردند. مردم یک صدا شعار می دهند: مرگ بر گرانی.

جوانی می‌گوید از بیکاری از بی پولی خسته ام. و مردم در حمایت از او شعار می دهند «ما با تو هستیم».

در صحنه یی دیگر مردم جوان مجروحی را بر دوش گرفته و شعار می دهند «سوریه را رها کن فکری به حال ما کن».

در شاهرود نیز مردم شعار مي‌دادند: «شاهرودیها می‌میرند، ذلت نمی پذیرند»، «اسلام را پله کردند، مردم را ذله کردند» سردادند.

علاوه بر مشهد، مردم بسیاری از شهرهای سراسر کشور از جمله تهران، رشت، ساری، قم، تبريز، ارومیه، كرمانشاه، همدان، خرم آباد و قوچان.. در همبستگی با مردم مشهد و در اعتراض به ظلم، ستم گرانی و بیعدالتی نظام براي روز جمعه ۸ دیماه فراخوان به تظاهرات داده اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷ دی ۱۳۹۶ (۲۸دسامبر ۲۰۱۷)