درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

تا پاسي از شب تظاهرات و درگيري در سطح شهر تهران ادامه دارد. در خیابان انقلاب- کارگر شمالی  جوانان برای مقابله با هجوم گله های مزدور ضد شورش سطهای زباله را به آتش کشیدند و شعار می‌دهند نترسید نترسید ما همه باهم هستیم، مرگ بر دیکتاتور، مردم با گارد ضد شورش درگیر شدند و آنها را گوشمالی دادند.

 در میدان ولی عصر جوانان یک خودرو پلیس را به آتش کشیدند.

در خيابان فردوسي نیز مردم شعار سيدعلي حيا كن مملكت را رها كن سر می دهند و با حمله با آنها درگیر می‌شوند. در قلعه حسن خان تهران نیز مردم دست به قيام زدند.

در مشهد روبه‌روی ساختمان شهرداری مشهد شعار  سیدعلی حیا کن مملکت را رها کن؛  و ما از مشهد نميريم مشهد را پس مي‌گيريم؛   سر می دهند. انواع نیروهای سرکوبگر با حضور فشرده در خیابانها در صدد پراکنده ساختن مردم در پارک ملت و خیابان امامت هستند. مزدوران افرادی که قصد فیلم گرفتن دارند را دستگیر می کنند.

 در ايلام مردم با شعار مرگ بر خامنه ای به اماکن دولتی حمله کردند در شوشتر جوانان دلیر به خودرو گارد ضدشورش حمله کردند و آنها را گوشمالی دادند.

  در رشت مردم شعار می دادند می کشم می کشم آن که برادرم کشت.

در تاکستان مرکز نيروهاي سركوبگر مورد حمله مردم خشمگین قرار گرفت.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۰ دی ۱۳۹۶ (۳۱ دسامبر ۲۰۱۷)