درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

در چهارمين روز قيام سراسري مردم ايران، در اثر شليك مستقيم پاسداران، دست كم 2 تن از تظاهركنندگان در شهر ايذه ( استان خوزستان) به شهادت رسيدند و شماري از آنها مجروح شدند. صداي آمبولانس و تيراندازي از سراسر   شهر به‌گوش مي‌رسد.  

در يك تحول ديگر در اثر شليك پاسداران يكي از قيام كنندگان در تويسركان ( استان همدان) به شهادت رسيد و شمار ديگري مجروح شدند. جزييات اين جنايات ضد بشري متعاقبا به اطلاع خواهد رسيد.

شب گذشته نيز دو تن از تظاهركنندگان در شهر دورود (استان لرستان) به دست پاسداران به شهادت رسيدند.

اين جنايات ضد بشري تنها مبين استيصال رژيم ضد بشري آخوندي در برابر قيام سراسري مردم ايران است كه سرنگوني فاشيسم ديني را هدف قرار داده است. اما اين خونهاي به ناحق ريخته شده قيام مردم ايران را شعله ورتر و عزم آنها براي سرنگوني رژيم را جزمتر مي‌كند.

مقاومت ايران شوراي امنيت ملل متحد، اتحاديه اروپا و آمريكا و تمامي مراجع مدافع حقوق بشر را به محكوم كردن جنايت  عليه بشريت توسط آخوندهاي حاكم بر ايران و اقدامات مؤثر بين المللي براي مقابله با سركوب قيام مردم ايران فرامي‌خواند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۰ دی ۱۳۹۶ (۳۱ دسامبر ۲۰۱۷)