درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

در جلسه سرنگونی به پیش با هزار اشرف، مریم رجوی ملل متحد و جامعه جهانی را به یاری بازداشت شدگان قیام ایران فرا خواند

نیوت گینگریچ:‌ میزان ترس رژیم از مجاهدین و خانم رجوی در حال افزایش است. رژیم نتوانسته شما را متوقف کند... شما تأثیرگذار و در طرف تاریخ و آزادی هستید.

روز جمعه ۲۹دیماه (۱۹ژآنویه) جلسه یی تحت عنوان «سرنگونی به پیش با هزار اشرف» با حضور خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران؛ و آقای نیوت گینگریچ، رئیس پیشین کنگره آمریکا؛ و سناتور توریسلی و جمعی از نمایندگان جوامع ایرانی در اروپا برگزار شد.

خانم رجوی قیام پرشکوه مردم ایران که با سرعتی خیره‌کننده ۱۴۲شهر را درنوردید و شجاعت و فداکاری قیام‌آفرینان برای کسب آزادی و دموکراسی را ستود و به شهیدان و هزاران زندانی این قیام درود فرستاد و گفت: بی‌تردید همه با هم، تا سرنگونی این رژیمِ سراپا فساد و جنایت پیش می‌رویم و پیروزی از آن مردم ایران است.

وی همگان را به یاری مردم ایران در قیامشان برای خلاصی از فاشیسم دینی و استقرار دموکراسی و حاکمیت مردم فرا خواند و گفت:‌‌ مردم ایران از ملل متحد و همه جهان می‌خواهند که مبارزه‌شان برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه را به رسمیت بشناسند. این حق مردمی است که در خط مقدم نبرد با رژیمی ایستاده‌اند که تهدید صلح و امنیت منطقه و جهان است. آنها از ملل متحد و همه دولت‌ها می‌خواهند که رژیم آخوندی را برای آزادی دستگیرشدگان قیامهای اخیر و پاسخگویی در مورد ناپدید‌شدگان تحت فشار بگذارند و یک کمیسیون تحقیق درباره بازداشتهای خودسرانه هزاران نفر و کشتار زندانیان در زیر شکنجه تشکیل بدهند. مردم ایران انتظار دارند که همه کشورها روابط اقتصادی و سیاسی با این رژیم به‌خصوص با سپاه پاسداران را، که در حال شکنجه و کشتار قیام‌کنندگان است، متوقف کنند.

خانم رجوی ضمن اشاره به اینکه این قیام از خشم عمومی علیه غارت‌گری آخوندها و از فقر و بیکاری و اختلاف طبقاتی و سرکوب و کشتار ۳۸ساله نشأت گرفته، گفت: این خیزشی است برای آزادی و حاکمیت مردم تا رفاه و عدالت اجتماعی را برقرار کند. این قیام برخاسته از درگیری جناح‌های درون حکومت نیست؛‌ و برعکس بر تابوت نمایش‌ اصلاح‌طلبی، میخ‌های محکم کوبید و نشان داد انبوه پول‌هایی که پس از برجام به‌جیب آخوندها سرازیر شد نتوانست بی‌ثباتی رژیم را مهار کند. این قیام نشان داد مردم ایران از هر دو جناح رژیم بیزارند و سرنگونی تمامیت نظام را می‌خواهند و اینکه جامعه ایران نیرویی برای سرنگونی ولایت فقیه دارد.

آقای نیوت گینگریچ در سخنان خود گفت:‌ مدراسیون در رژیم ایران یک توهم است. یک جناح بد و یک جناح خیلی بد در دیکتاتوری وجود دارد. هیچ جناح بیگناهی در دیکتاتوری وجود ندارد... مجاهدین یک نیروی واقعی هستند. در درون رژیم میزان ترس از مجاهدین و خانم رجوی در حال افزایش است. شما باقی مانده اید، شما پایداری کرده اید، و شما به مأموریت خویش ادامه داده اید و رژیم نتوانسته شما را متوقف بکند... شما، مجاهدین، تأثیرگذار هستید. شما در طرف تاریخ و در طرف آزادی هستید. خانم رجوی از شما به خاطر از خودگذشتگی‌تان در رهبری این جنبش سپاسگزارم. ‌

سناتور توریسلی نیز طی سخنانی گفت: این آغاز یک انقلاب است. روزهای رژیمی که با کشتن مردمش بر سر قدرت مانده است، قابل شمارش است. وقتی روحانی با رئیس جمهور ماکرون تماس گرفت و از او خواست که مجاهدین را سرکوب کند، یک چیز روشن شد: این انقلاب بدون رهبری نیست. رهبر اینجا نشسته است... تنها گروهی که هرگز با ملایان سازش نکرده، مجاهدین هستند...من با خامنه ای سر هیچ چیزی موافق نیستم به‌جز یک چیز: او مسئولیت قیام را متوجه مجاهدین خلق و خانم رجوی می کند. او حق دارد چون این برای سالها سازماندهی می‌شد، شبکه آن ایجاد شد و هرگز با رژیم مصالحه نکرد، هرگز بخشی از آن نبود. مجاهدین خلق و خانم رجوی اعتبار دارند. بنابراین خامنه ای با معرفی مجاهدین و خانم رجوی، درست می گوید چون مجاهدین و کل جامعه جهانی، که از آن حمایت می کند، همه داریم خامنه ای را دنبال می کنیم که این کابوس را پایان دهیم.

در این برنامه شماری از زندانیان سیاسی از بند رسته و بازماندگان شهیدان قتل عام در مورد جنایتهای ضدبشری رژیم آخوندی در زندانها و همچنین سرکوب گسترده، اوضاع انفجاری جامعه و انزجار مردم سراسر کشور از فاشیسم دینی حاکم شهادت دادند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹دی ۱۳۹۶ (۱۹ژانویه ۲۰۱۸)