درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

صبح روز دوشنبه ۱۶بهمن، حدود هزار تن از کارگران شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) در اراک در خیابانهای شهر دست به راهپيمايي زدند. این کارگران در ماههاي اخير بارها در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق هشت ماهه خود دست از کار کشیده و تظاهرات كردند. شمار زيادي از مردم اراك در حمايت از كارگران، به راهپيمايي پرداختند.

کارگران محروم شعار مي دادند: «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، زندگی کارگر روی هواست امروز»، «زیر بار ستم نمی کنیم زندگی جان فدا می کنیم در ره آزادگی، وای از این ظلم وای از این ظلم».

تظاهرات كارگران بار ديگر در غروب روز دوشنبه در ميدان باغ ملي اراك در حالي كه صدها تن از مردم به آنها پيوسته بودند، از سر گرفته شد.

مقاومت ايران با درود به كارگران شجاع هپكو، عموم مردم به‌ويژه جوانان اراك را به حمايت و همبستگي با آنان فرا مي‌خواند و از سنديكاها و اتحاديه‌هاي كارگري و مجامع بين‌المللي مدافع حقوق كارگران، می خواهد که سياستهاي ضدكارگري و سركوبگرانه رژيم آخوندي را محکوم و از کارگران اعتصابی حمایت نمایند.

 

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۶بهمن ۱۳۹۶(۵فوريه۲۰۱۸)