درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

مقاومت ایران برای نجات جان زنان زندانی سیاسی خانمها آتنا دائمی و گلرخ ایرایی که بر اثر ۱۱روز اعتصاب غذا در وضعیت وخیمی به سر می برند، فراخوان می دهد و از عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر و حقوق زنان خواستار اقدامی عاجل برای نجات جان این دو زنداني سياسي است. این دو زن جوان، علاوه بر آثار اعتصاب غذا توسط مقامات جنایتکار زندان در معرض توهین و بی حرمتی و انواع آزار و اذیت‌ها قرار دارند.

آتنا دائمی  و گلرخ ایرایی  به خاطر حمایت از قیام دیماه در یک  اقدام کین توزانه و یک پرونده سازی رسوا توسط دژخیمان، در روز ۴ بهمن پس از ضرب و شتم وحشیانه از اوين به زندان قرچک ورامین منتقل شدند. جايي كه زندانیان از ابتدایی ترین نیازهای زندگی چون هواخوري، آب آشامیدنی، امکان استحمام، حداقل رسیدگیهای درمانی و مي نيمم جاي ضروري برای استراحت محرومند. زندانیان سیاسی به خاطر تراکم بیش از حد مجرمان عادی و مبتلا به بیماریهای خطرناک، در معرض ابتلا به هپاتیت و دیگر بیماریها هستند.

خانمها دائمی و ایرایی از ١٤بهمن در اعتراض به نقض قانون تفكيك جرايم و تبعيد به زندان قرچک که به کهریزک دوم معروف است دست به اعتصاب غذا زده اند. آنها خواستار برگردانده شدن خود  به زندان اوین و بازگرداندن سهیل عربی از زندان تهران بزرگ به بند قبلی خود در زندان اوین هستند.

 زندانی سیاسی سهیل عربی، وبلاگر و عکاس نیز،  از روز ۴ بهمن در اعتراض به اقدامهای سرکوبگرانه علیه آتنا دائمی و گلرخ ایرایی دست به اعتصاب زد که به دنبال آن از زندان اوین به زندان قرون وسطایی تهران بزرگ تبعید شد.

آتنا دائمی ۲۹ساله فعال حقوق بشر و حقوق کودکان توسط قضاییه رژیم به اتهام «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و توهین به آخوند خامنه ای به هفت سال حبس و گلرخ ایرایی ۳۷ساله،فعال حقوق بشر نیز به اتهام «توهین به مقدسات» و توهین به خامنه ای جنایتکار به شش سال حبس محکوم شده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ (۱۳فوریه ۲۰۱۸)