درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

بنا بر گزارش رسانه های حکومتی، دژخیمان رژیم ضد بشری آخوندی در استان فارس و در شهرهای قزوین و ارومیه دست کم  ۷۳۰ تن را دستگیر و ۲۰ تن از آنان را در همان روز شلاق زدند.

اسماعیل نیارکی، دادستان جنایتکار قزوین، گفت: «تا کنون قریب به ۹۰ پرونده برای افراد روزه خوار تشکیل گردیده که از این تعداد ۲۰ نفر در همان روز به شلاق و جزای نقدی محکوم و حکم صادره نیز به مرحله اجرا در آمده است» (خبرگزاری حکومتی مهر- ۲۱ خرداد).

پاسدار احمدعلی گودرزی، سرکرده نیروی انتظامی استان فارس، نیز در روز ۱۶ خرداد از دستگیری ۵۰۰نفر در استان فارس به جرم روزه خواری خبر داد (سایت حکومتی تابناک- ۱۶خرداد). به گفته پاسدار روح الله رستمی، از سرکردگان سپاه در استان فارس در همان روز ۹۰ دختر و پسر جوان در ارتفاعات روستای ارشیری سپیدان (استان فارس) به اتهام «هنجار شکنی» در ماه رمضان دستگیر شدند. وی با اذعان به اینکه راهنمای این تور «مجوز کوهنوری» داشت گفت که دستگیر شدگان هنگام دستگیری «مشغول تفریح و آب بازی»! بودند.

 به گفته ناصر اصلانی، سرکرده نیروی انتظامی در آذربایجان غربی، نیز ۵۰ نفر به جرم روزه خواری در ارومیه دستگیر شدند (خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران-۹ خرداد).

پاسدار مهری، از سرکردگان نیروی انتظامی در توضیح اقدامهای سرکوبگرانه رژیم در ماه رمضان گفت: «داخل خودرو محدوده شخصی محسوب نمی‌شود، پس تظاهر به روزه‌خواری در داخل خودرو جرم تلقی می شود و پلیس بعد از دستگیری، این افراد را تحویل مراجع قضایی خواهد داد» (باشگاه خبرنگاران جوان-وابسته به سپاه- ۱۲ خرداد).

این اقدامهای سرکوبگرانه که به منظور تشدید فضای ارعاب در جامعه صورت می گیرد بیش از هر چیز نمایانگر ناتوانی نظام از هم گسیخته ولایت فقیه در مقابله با بحرانهای فزاینده گریبانگیرش به ویژه اعتراضات مردم به جان آمده ایران است.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، در روز ۱۳خرداد در کنفرانس همبستگی ادیان علیه افراطی گری تأکید کرد: این وحشیگریها هیچ ربطی به اسلام ندارد و «روح اسلام از هرچه اجبار، اکراه و ممنوعیت تحمیلی بری و بیزار است. از حجاب اجباری تا واداشتن مردم به روزه و نماز با شلاق و ارعاب تا جلوگیری از احداث مساجد اهل سنت و به‌خصوص حکومت تحمیلی با سوء‌استفاده از نام خدا و اسلام».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ (۱۱ ژوئن ۲۰۱۷)