درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۹

o        روحانی باز هم تقصیر را به گردن مردم انداخت و گفت انتظار کادر درمان از مردم برای رعایت دستورالعمل‌ها برآورده نشد. او با یک ادعای مسخره گفت دولت از ابتدای کرونا... تأمین نیازهای بخش سلامت و کادر درمان را در اولویت قرار داده است.

o        نمکی: بخش کمی از یک میلیارد دلاری که خامنه‌ای موافقت کرد گرفته‌ام. نمی‌دانم برای کدام کار مهم‌تر گذاشته‌اند

o        حریرچی: کادر درمانی ۳تا ۴ماه است حقوق نگرفته‌اند. بیماری در اصفهان، آذربایجان شرقی، قم، کهگیلویه و بویراحمد شبه انفجاری است

o        بنا بر گزارش پزشکان و پرستاران: ظرفیت بیمارستان سینا تکمیل است.۴۰۰نفر از پرسنل کرونا گرفتند که ۲۰۰تن هنوز بستری هستند. بیمارستان مضیقه شدید مالی دارد و با کمبود تجهیزات اولیه مانند ماسک، دستکش، لباس برای پرسنل مواجه است

o        در بیمارستان مسیح دانشوری مراجعه کنندگان کرونایی از ۶۰نفر در روز به ۲۳۰نفر رسیده که همه بدحال هستند. آمار فوتیها ۷تا۸نفر در روز است. برخی بیماران ۳-۴ ساعت پس از رسیدن به بیمارستان فوت می‌کنند

o        در بیمارستان خمینی در شهریور دست کم ۲۵۰تن فوت کرده‌اند. از اواخر شهریور فوتیها در روز بیش از ۱۰نفر شده است

o        در بیمارستان لقمان حکیم، نیمی از کادردرمانی به کرونا مبتلا شده بیمارستان با کمبود شدید پرسنل مواجه است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز پنجشنبه ۳مهر۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۰شهر از ۱۰۸هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۴۱۳نفر، در آذربایجان غربی به ۲۸۵۶نفر، در البرز به ۳۰۴۷نفر، در اصفهان به ۵۲۹۹نفر، در تهران به ۲۶۰۴۶نفر، در خراسان رضوی به ۸۰۲۲نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۲۸۳نفر، در قزوین به ۹۸۶نفر، در گلستان به ۳۱۱۱نفر و در یزد به ۱۴۳۵نفر رسیده است.

روحانی که بعد از خامنه‌ای بالاترین مسئول فاجعه کروناست امروز در جلسه رؤسای کمیته‌های کرونا بار دیگر تقصیر را به گردن مردم انداخت و گفت: «متأسفانه انتظار کادر درمان از برخی مردم برای رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی برآورده نشده است». وی در یک ادعای مسخره گفت: «دولت از ابتدای شیوع بیماری کرونا... تأمین نیازهای بخش سلامت و کادر درمان را در اولویت قرار داده است و این سیاست هم‌چنان تداوم خواهد یافت».

روز گذشته نیز روحانی در یک دروغ مضحک مدعی شد «موفقیت ما در کرونا قابل مقایسه هست با کشورهای پیشرفته و خوب عده‌یی خارج نشین خیلی ناراحت هستند از این‌که ما هم با کرونا مبارزه می‌کنیم هم فعالیت اقتصادی می‌کنیم هم فعالیت فرهنگی می‌کنیم هم مناسک دینی را انجام می‌دهیم... دلشان می‌خواست کشور تعطیل بشود... همه چیز خاموش بشود، به هم بریزد از عصبانیت آنها پیداست که آنها در چه فکر‌هایی بودند... همه خارج‌نشینان و کانال‌های ضد انقلاب بفهمند متقاضی گرفتن جواز فعالیت صنعتی ۳۳درصد در این ۶ماه از پارسال بیشتر شده» است.

اما نمکی وزیر بهداشت روحانی گفت: «پاییز سنگینی فرامی‌رسد. موج حمله جدیدی شکل گرفته، یک میلیارد دلاری که رهبری از صندوق توسعه موافقت کردند، ماه‌هاست به جز سهم کوچکی نگرفته‌ام. نمی‌دانم برای کدام کار مهم‌تر گذاشته‌اند؟ برای آن که مردم مشوش نشوند روزه سکوت گرفته‌ام. همکارانم با حال خراب می‌پرسند یک میلیارد یورو چه شد» (همشهری ۳مهر).

حریرچی، معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: «کارکنان بهداشتی ما ۳ تا ۴ماه است نه کارانه، نه اضافه کار و حتی حقوقشان را که نیز کمتر از حداقل حقوق وزارت کار است دریافت نکرده‌اند. روند افزایش بیماری در اصفهان، آذربایجان شرقی، قم، کهگیلویه و بویراحمد حالت شبه انفجاری دارد» (تابناک ۳مهر).

شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارتجاع گفت: از یک میلیارد یوروی صندوق ارزی «حدود ۲۷درصد آن تا حالا اختصاص پیدا کرده به وزارت بهداشت و همان را هم از بودجه‌یی که روال قبلی وزارت بهداشت بوده کم کردند. به‌نظر میآید پول جای دیگری هزینه شده. مدافعان سلامت خسته شدند. شش ماه هشت ماه ده ماه مطالباتشان عقب است قرار بود در استخدامها تسریع شود، شما پول آدم‌هایی که هستند را نمی‌دهید و بعد می‌گویید می‌خواهیم ۱۰هزار تخت اضافه کنیم. فقط الآن یک چیزی وجود دارد به نام توصیه ماسک بزنید» (تلویزیون رژیم ۲مهر).

در تهران، بنا به گزارش پزشکان و پرستاران بسیاری از بیمارستانها با بحران مواجهند:

در بیمارستان سینا ۶بخش بیمارستان و دو بخش ICU به بیماران کرونایی اختصاص یافته و ظرفیت آنها تکمیل است. از تیرماه، روند افزایش بیماران کرونایی ادامه دارد. ۴۰۰نفر از پرسنل کرونا گرفتند که هنوز ۲۰۰تن از آنان بستری هستند. بیمارستان با مضیقه شدید مالی مواجه است و قدرت تأمین نیازهای اولیه‌اش را ندارد. به‌دلیل کرونا، خیلی از بخشهای بیمارستان تعطیل شده و در آمد آن بسیار کم شده است. قرار بود استانداری مقداری کمک به بیمارستان بدهد، ولی تاکنون چیزی پرداخت نشده است. بیمارستان با کمبود تجهیزات اولیه مانند ماسک N۹۵ و ماسک معمولی، دستکش، لباس یک‌سره برای پرسنل مواجه است.

بیمارستان مسیح دانشوری تخت خالی وجود ندارد، تختهای ICU هم پرشده و بسیاری از بیماران ناگزیر در بخشهای معمولی مانده‌اند. مراجعه کنندگان کرونایی از ۶۰نفر در روز به ۲۳۰نفر رسیده است که همه بدحال هستند. با این‌که تیم پزشکی مسیح دانشوری بسیار قوی است با این‌حال آمار فوتیها به ۷تا۸ تا در روز هم می‌رسد. برخی بیماران ۳-۴ساعت پس از رسیدن به بیمارستان فوت می‌کند. وضع در بقیه بیمارستانها بدتر است.

در بیمارستان خمینی در شهریور دست کم ۲۵۰تن فوت کرده‌اند و مراجعه کنندگان روزانه افزوده می‌شود. در اواخر شهریور شمار فوتیها در روز از ۱۰نفر بیشتر شده است

در بیمارستان لقمان حکیم، نیمی از کادردرمانی به کرونا مبتلا شده و توان اولیه خود را از دست داده‌اند. بیمارستان با کمبود شدید پرسنل مواجه است.

در اصفهان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «بیمارستانهای ما در حالت خوبی قرار ندارد؛ بسیاری از کادر درمان مبتلا شده‌اند و متأسفانه ۵مادر باردار بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند که چهار نفر آنها از خمینی شهر بوده‌اند» (عصر ایران ۲مهر).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «قم بیشترین آمار بستری شدگان و فوتیها نسبت به جمعیت را با اختلاف فاحش با سایر استانها دارد. امروز ۱۰بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و ما نگران هستیم که موج سوم بی‌رحم‌تر از پیک اول باشد. هیچ پرستار متقاضی کار وجود ندارد و همانهایی هم که هستند خسته شده‌اند. باید منتظر فاجعه‌ای در مسأله بستریها و فوتیها باشیم» (انتخاب ۳مهر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳مهر۱۳۹۹ (۲۴سپتامبر ۲۰۲۰)

گشتهای منفور «ارشاد کرونا» برای مقابله با اعتراضهای مردمی در اصفهان

o          وضعیت بحرانی اصفهان به اذعان کارگزاران رژیم: ۱۲۷۸بیمار در اصفهان بستری و ۲۱۶نفر در ICU هستند. ظرفیت بیمارستانها در حال تکمیل است و نیازمند بیمارستانهای خصوصی، خیریه و غیردولتی هستیم. شمار فوتی‌ها از ۱۰نفر در روز به ۳۰نفر رسیده است. برای مقابله با اعتراضات مردمی، گشتهای «ارشاد کرونا» راه انداخته‌اند. بیمارستانهای خمینی شهر ظرفیت پذیرش ندارند.

o          کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه تهران: در ۲هفته آینده شاهد افزایش موارد ابتلا و فوت خواهیم بود و ممکن است فاجعه در راه باشد.

o          دانشگاه علوم پزشکی یزد: در ۱۰روز اخیر آمار بیماران کرونایی بستری شده در استان ۴۰درصد افزایش یافته است.

o          مرکز فوریتهای پزشکی فارس: شمار مبتلایان با شتاب زیاد رو به افزایش است. ۱۰۹نفر از پرسنل اورژانس به کرونا مبتلا شدند.

o          دانشگاه علوم پزشکی قم: در ۲۴ساعت گذشته ۱۸۴نفر بستری شدند. ۷۱۵بستری داریم که حال ۱۱۷نفر وخیم است.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز چهارشنبه ۲مهر۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۰شهر از ۱۰۸هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۳۸۳نفر، در اردبیل به ۱۳۰۵نفر، در اصفهان به ۵۲۴۹نفر، در بوشهر به ۱۳۳۵نفر، در خراسان جنوبی به ۷۲۲نفر، در خراسان رضوی به ۶۹۸۲نفر، در خراسان شمالی به ۱۹۰۹نفر، در خوزستان به ۶۹۷۱نفر، در سمنان به ۱۴۱۱نفر، در فارس به ۲۹۷۶نفر، در قم به ۴۸۴۰نفر، در کردستان به ۲۰۶۱نفر، در کرمان به ۱۷۰۱نفر، در گیلان به ۴۳۹۶نفر، در مازندران به ۵۲۰۷نفر، در مرکزی به ۱۴۱۳نفر، در هرمزگان به ۱۴۷۵نفر و در همدان به ۲۸۰۲نفر رسیده است.

حریرچی، معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: «جهش ژنتیکی اخیر کرونا و افزایش قدرت سرایت پذیری آن نگران‌کننده است. با افزایش قدرت سرایت پذیری ویروس، خصوصاً انتقال درون خانوادگی به میزان زیادی افزایش یافته است. در صورت ابتلا یک فرد اکثر اعضای خانواده به بیماری کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند»(انتخاب ۱مهر).

مردانی، عضو کمیته کشوری کرونا گفت: «ظرفیت تیم‌های درمانی محدود بوده و خستگی و ضعف ناشی از کار بر این عزیزان مستولی شده است. اکثر رزیدنتها و همکاران ما مبتلا شده و ۱۶۴نفر از پزشکان و پرستاران فوت شده‌اند»(خبرگزاری حکومتی مهر ۲مهر).

یونسیان، عضو کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: «انتظار داریم موارد ابتلا و مرگ و میر موج سوم بیش از موج دوم باشد. در ۲هفته آینده شاهد افزایش موارد ابتلا و فوت کرونا خواهیم بود و اگر اقدام مؤثر صورت نگیرد ممکن است فاجعه در راه باشد»(شفقنا ۲مهر).

در اصفهان، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «از نیمه دوم خرداد نمودار موارد ابتلا و بستری کرونا در اصفهان دوباره صعودی شد و این روند هم‌چنان ادامه دارد. هم‌اکنون ۱۲۷۸بیمار در بیمارستانهای استان به‌علت ابتلا به کووید۱۹ بستری هستند و ۲۱۶نفر نیز در ICU هستند. ظرفیت تختهای بیمارستانی و مراکز درمانی این استان به مرور در حال تکمیل است و نیازمند استفاده از ظرفیت بیمارستانهای خصوصی، خیریه و غیردولتی هستیم»(ایرنا ۲مهر). سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در استان (به غیر از شهرستان کاشان و آران و بیدگل) موارد حاد در روز از ۲۰۰نفر عبور کرده و متأسفانه با افزایش ۱ و نیم تا ۲برابری مرگ و میر مواجه هستیم. در مرداد و شهریور تعداد مرگ و میر به ۱۰نفر در روز رسید، طی یک هفته گذشته به بالای ۲۰ و حتی ۳۰نفر در روز رسیده است. در خمینی شهر موارد شیوع و هم بستری بسیار بالا است، تا جایی که بیمارستانها ظرفیت خالی ندارند و اضافه بیماران این شهرستان در اصفهان بستری می‌شوند»(ایسنا ۲مهر).

در همین حال برای جلوگیری از بروز خشم و نارضایتی مردم به‌گفته سخنگوی ستاد کرونا در اصفهان «گشتهای ارشاد کرونا» راه‌اندازی شده و «با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و نیروی مقاومت بسیج در بازارها، پاساژها، رستورانها، صنوف و مراکز پرتجمع شهر تذکرات لازم را به افراد یا واحدهایی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند تذکر می‌دهند»(خبرگزاری نیروی قدس ۱مهر).

در فارس، رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی گفت: «ابتلای افراد به کرونا در استان با شتاب زیاد رو به افزایش است. تمامی نگرانی ما این است که در فصل پاییز شیوع سرماخوردگی، ویروس آنفلوانزا با کرونا همراه شود و موج جدید این بیماری را تشدید کند و ما نتوانیم پاسخگو باشیم»(جوان ارگان سپاه پاسداران ۱مهر).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۸۴نفر بستری شدند. در حال حاضر ۷۱۵ بستری کرونایی در بیمارستانها بوده که حال ۱۱۷نفر آنها وخیم است»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۲مهر).

در یزد، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ۱۰روز اخیر آمار بیماران بستری استان ۴۰درصد افزایش یافته است. ۵۶نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.در شهریورماه ۷۶نفر جان خود را از دست داده‌اند»(خبرگزاری صدا و سیمای رژیم ۲مهر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲مهر۱۳۹۹ (۲۳ سپتامبر ۲۰۲۰)

o          نمکی: در برخی نقاط کشور، شعله‌های جدیدی از کرونا و موج سوم بیماری را می‌بینیم

o          حریرچی: بستری هفتگی در اوج بیماری در اسفند و فروردین ۷۹۰۰بود و در هفته اول اردیبهشت به ۱۹۷۱رسید. الآن ۵برابر شده و به ۹۶۴۰رسیده است. در تهران هفته آخر اردیبهشت ۳۸۵ تا بستری داشتیم، هفته گذشته ۲۳۳۰ تا بستری داشتیم. الآن بیشتر از هر زمان دیگر در تهران بستری داریم این فاجعه است.

o          زالی: از آنجا که با امواج بیماری روبه‌رو هستیم، برخی از محدودیت‌هایی که در گذشته در تهران اعمال شد باید دوباره اعمال شود.

o          وزارت بهداشت مبتلایان قطعی ۲۴ساعت گذشته را ۳۷۱۲نفر اعلام کرد که بالاترین رقم از ابتدای شیوع کرونا در ۷ماه گذشته است. بیماران وخیم را ۳۹۲۲نفر ذکر کرد که در ۴۰روز گذشته بی‌سابقه است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۱مهر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۰شهر از ۱۰۷هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۲۳۸نفر، در آذربایجان غربی به ۲۸۳۶نفر، در البرز به ۳۰۱۷نفر، در اصفهان به ۵۱۶۹نفر، در ایلام به ۸۹۹نفر، در تهران به ۲۵۸۳۹نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۲۱نفر، در خراسان رضوی به ۷۹۰۲نفر، در خراسان شمالی به ۱۸۸۹نفر، در زنجان به ۱۰۲۱نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۷۰نفر، در گلستان به ۳۰۲۱نفر و در لرستان به ۴۸۱۸نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت امروز اعلام کرد: «بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، در ۲۴ساعت گذشته، سه هزار و ۷۱۲بیمار جدید کرونا در کشور شناسایی شد که بالاترین رقم از ابتدای شیوع کرونا در ۷ماه گذشته است». وی افزود: «۳۹۲۲نفر از بیماران کرونایی در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند» که در ۴۰روز گذشته بی‌سابقه است.

نمکی وزیر بهداشت رژیم به‌دنبال شیوع کرونا در استانهای مختلف گفت: «در برخی قسمت‌ها، شعله‌های جدیدی از کرونا و موج سوم بیماری را در برخی نقاط کشور می‌بینیم» (خبرگزاری نیروی قدس ۱مهر).

حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت رژیم گفت: «دچار یک فاجعه‌یی شدیم. در قم هفته آخر اردیبهشت هفتگی ۱۶بستری داشتیم، هفته گذشته ۵۳۱بستری داشتیم. در تهران ما هفته آخر اردیبهشت ۳۸۵بستری داشتیم، هفته گذشته ۲۳۳۰بستری و این روند ادامه دارد در اصفهان و آذربایجان‌شرقی اینجوری هستیم و در استانهای دیگر این روند صعودی طی می‌شود و با توجه به این‌که با یک فاصله‌یی از بستریها مرگ و میرها رخ می‌دهد هنوز این روند مرگ و میر هفته‌یی هزار و چند صد تایی متأسفانه ادامه پیدا خواهد کرد... اینها فقط موارد مرگ مثبت هست... معمولاً چون حدود ۳۰درصد، ۴۰درصد تست منفی دارد یک ضریبی هم باید به این بخورد. میزان موارد بستری هفتگی ما به ۹۶۴۰تا رسیده قبلاً در اوج بیماری در اسفند و فروردین ۷۹۰۰بوده و در هفته اول اردیبهشت به ۱۹۷۱ رسیده بود ولی متأسفانه الآن حدود نزدیک ۵برابر بستری هفتگی ما در کل کشور شده است» (شبکه خبر رژیم ۳۱شهریور).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا تهران گفت: «تفاوت موج سوم با موج‌های قبلی در این است که خیلی سریع‌تر از موج دوم و اول، تعداد مبتلایان بستری نسبت به مبتلایان سرپایی در حال افزایش است و قدرمطلق بیمارستانی نیز نسبت به امواج قبلی طبیعتاً افزایش بیشتری پیدا کرده است. هم‌چنین تعداد افرادی که در موج سوم بستری در ICU بستری می‌شوند، نسبت به قبل افزایش بیشتری را نشان می‌دهد، برخی از محدودیت‌هایی که در گذشته در تهران اعمال شد با توجه به شرایط فعلی تهران نیز باید دوباره اعمال شود و ما نیازمند اعمال محدودیتهای بیشتری هستیم» (ایلنا ۱شهریور).

در البرز، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «از دیروز تا امروز، ۱۰۵بیمار کرونایی بستری شده‌اند. متأسفانه در ۲۴ساعت گذشته ۱۲بیمار جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در استان به ۱۱۰۰نفر رسیده است» (ایسنا ۱مهر).

در آذربایجان غربی، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ارومیه به‌شدت تحت فشار هستیم و تعداد مبتلایان و بیماران بستری افزایش یافته است. در حال حاضر بخشی از بیمارستان خمینی را به کرونا اختصاص دادیم. ظرفیت بیمارستان طالقانی به‌طور کامل تکمیل شده است. در شرایط بحرانی قرار داریم و بیمارستانهای شهر از جمله عارفیان، ارتش و سایر بیمارستانها باید پای کار بیایند. تعداد بستریها در ارومیه نسبت به ۱۰تیر (بالاترین آمار بیماران بستری) ۱.۵ برابر شده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱مهر).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «وضعیت در قم از بیستم شهریور فوق قرمز شده است و شاهد افزایش بیماران در بیمارستانها هستیم. مقرر شد از اول مهرماه در بیمارستان امام رضا قم نیز بیماران با علایم کرونا پذیرش شوند» (ایرنا ۱مهر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱مهر۱۳۹۹ (۲۲سپتامبر ۲۰۲۰)

خامنه‌ای که اولین مسئول فاجعه کروناست پس از هفته‌ها سکوت توپ را به زمین مردم انداخت و با وقاحت و دجالیت گفت: مسئولان که دارند خودشان را واقعاً فدا می‌کنند ما مردم بایستی به وظایف‌مان عمل کنیم

خانم رجوی: خامنه‌ای کمترین کمکی از هزار میلیارد دلار اموال به سرقت رفته مردم ایران در مؤسسات تحت کنترلش نمی‌کند و تنها بر زخم میلیونها ایرانی داغدار و بیمار و خانواده‌هایشان نمک می‌پاشد

o          نمکی خطاب به روحانی: مرگ و میرها در هفته آینده در اصفهان وحشتناک بالا می‌رود

o          وزیر کشور خطاب به روحانی: هم تعداد فوتیها و هم تعداد مبتلایان در زندان زیاد است، تراکم هم در زندانها زیاد است

o          وزارت بهداشت برای اولین بار ۲۴استان را در وضعیت قرمز و ۶استان را در وضعیت هشدار اعلام کرد

o          نماینده مجلس ارتجاع: دولت از یک مبلغ بسیار زیادی که از صندوق توسعه ملی برداشت فقط ۳۰درصد را اختصاص داده به درمان. باید دیوان محاسبات اعلام کند این پولی که از صندوق توسعه ملی برداشته شده چرا برای درمان کرونا اختصاص داده نشد

o          خانم رجوی اعتراف وزیر کشور در مورد شیوع کرونا در زندانها را اعتراف به جنایت علیه بشریت خواند که مسئول مستقیم آن خامنه‌ای، روحانی، رئیسی و دیگر سرکردگان رژیم به‌ویژه دژخیمان قضاییه است. وی بار دیگر از جامعه بین‌المللی خواست رژیم ایران را وادار کنند برای جلوگیری از ادامه جنایت علیه بشریت، زندانیان را لااقل تا پایان پاندمی کرونا آزاد کند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز دوشنبه ۳۱شهریور۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۰شهر از ۱۰۶هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۲۰۸نفر، در البرز به ۳۰۰۱نفر، در اردبیل به ۱۲۹۰نفر، در اصفهان به ۵۰۲۹نفر، در بوشهر به ۱۳۲۵نفر، در تهران به ۲۵۶۵۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۱۱نفر، در خراسان جنوبی به ۶۸۲نفر، در خراسان رضوی به ۷۷۹۳نفر، در خوزستان به ۶۹۰۱نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۲۵۳نفر، در فارس به ۲۹۵۱نفر، در قزوین به ۹۶۶نفر، در کرمان به ۱۶۹۰نفر، در کرمانشاه به ۲۴۵۲نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۳۲نفر، در گیلان به ۴۳۷۱نفر، در مازندران به ۵۱۸۲نفر، در مرکزی به ۱۳۹۸نفر، در هرمزگان به ۱۴۶۵نفر، در همدان به ۲۷۳۷نفر و در یزد به ۱۳۷۹نفر رسیده است.

خامنه‌ای که بالاترین مسئول فاجعه کروناست بعد از هفته‌ها سکوت در این باره امروز در پایان یک سخنرانی یک‌ساعته در دفاع و ستایش از جنگ ضدمیهنی که یک میلیون کشته تنها در طرف ایران به‌جای گذاشت، توپ را به زمین مردم انداخت و با دجالیت و وقاحت گفت: «یک کلمه راجع به مسأله کرونا بگم. کرونا را دست کم نگیرید! ما هر روزی ۱۵۰نفر، ۱۴۰نفر، ۱۷۰نفر متوفی داشته باشیم این چیز کمی است؟! علاج هم دست خودمونه. مسئولان که دارند خودشون را واقعاً دارند فدا می‌کنند. از پزشک و از پرستار و از مدیر دائم دارند تلاش می‌کنند، کار می‌کنند. ما مردم بایستی به وظایف‌مون عمل کنیم. این فاصله اجتماعی، این ماسک، این دستوراتی که داده میشه، شستشوی دست، اینها کارهای لازمی است که باید انجام بگیره». در حالی‌که دولت عراق روز ۲۲شهریور ورود مسافران ایرانی برای مراسم اربعین را ممنوع اعلام کرد، خامنه‌ای روغن ریخته را نذر امامزاده کرد و گفت: «رفتن برای راهپیمایی اربعین فقط متوقف به صلاحدید مسئولان ستاد ملی مربوط به کروناست. اگر گفتند نه که گفتند نه، تا الآن گفتند نه»!

شب گذشته نمکی وزیر بهداشت در ستاد کرونا خطاب به روحانی گفت: «پیش‌بینی ما این است که مرگ و میرها در هفته آینده در اصفهان وحشتناک می‌رود بالا». رئیسی معاون وزیر بهداشت در همین جلسه گفت کرونا در قم «شیب بلندی پیدا کرده و از هفته قبل از ۲۷۱بستری دو برابر شده رسیده به ۵۳۱. مرگ هم بالاخره افزایش پیدا می‌کند. بحثهایی که مطرح می‌شد ایمنی گله‌ای و جمعی کاملاً مردود است. گزارشهایی که بعضی از دوستان دادند که در قم ۷۰درصد گرفتند و دیگر نمی‌گیرند، اصلاً اینجوری نیست».

در مورد زندانهای رژیم وضع به آنجا رسیده است که رحمانی فضلی وزیر کشور روحانی به او گفت در زندانها «هم تعداد فوتیها و هم تعداد مبتلایان زیاد است تراکم هم در زندانها زیاد است». وی به‌خاطر «حساسیت نسبت به این موضوع» خواهان تصمیم‌گیری در این باره توسط دادستان کل رژیم شد (تلویزیون رژیم ۳۰شهریور).

چند هفته بعد از عزاداری محرم و دو هفته بعد از بازگشایی مدارس، سخنگوی وزارت بهداشت برای اولین بار ۲۴ استان را در وضعیت قرمز اعلام کرد و افزود: «هفته گذشته ۲۰درصد افزایش بستری در تهران داشتیم. تهران چهارراه تبادل است و می‌تواند با توجه به وسعت، روی استانهای شمالی هم تاثیر داشته باشد» (ایرنا ۳۱شهریور).

ابوترابی نماینده نجف‌آباد در مجلس ارتجاع روز گذشته گفت: «همه بیمارستانها، درمانگاهها، کادر درمانی دچار مشکلات عدیده شدند پیش‌بینی‌ها در ایام پاییز سخت‌تر خواهد شد دولت هم از یک مبلغ بسیار زیادی که از صندوق توسعه ملی برداشت فقط ۳۰درصد را اختصاص داده به درمان ما. باید دیوان محاسبات ورود پیدا کند، اعلام کند این پولی که از صندوق توسعه ملی برداشته شده چرا برای درمان کرونا اختصاص داده نشد و به وزارت بهداشت و درمان داده نشد؟» (خبرگزاری مجلس ۳۰شهریور).

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت: فراگیر شدن فاجعه کرونا را که به اعتراف سرکردگان رژیم تمامی کشور را در وضعیت قرمز قرار داده و شمار مبتلایان و جان‌باختگان هر روز بیشتر می‌شود، نتیجهٔ سیاست‌های جنایتکارانه خامنه‌ای و روحانی از جمله فرستادن کارگران و زحمتکشان به سر کار و بازگشایی مدارس، در فقدان حداقل‌های بهداشتی و به‌راه‌انداختن بساط دجالیت و دین‌فروشی تحت عنوان عزاداری محرم است. آن هم در حالی‌که خامنه‌ای کمترین کمکی از هزار میلیارد دلار اموال به سرقت رفته مردم ایران در مؤسسات تحت کنترلش برای مقابله به کرونا نمی‌کند. در این شرایط خامنه‌ای با طرح این‌که در مقابله با کرونا مردم باید وظایف‌شان را انجام دهند، تنها بر زخم میلیونها ایرانی داغدار و بیمار و خانواده‌هایشان نمک می‌پاشد.

خانم رجوی اعتراف وزیر کشور در مورد شیوع کرونا در زندانها را اعتراف به جنایت علیه بشریت خواند که مسئول مستقیم آن خامنه‌ای، روحانی، رئیسی و دیگر سرکردگان رژیم به‌ویژه دژخیمان قضاییه است. وی بار دیگر از جامعه بین‌المللی خواست فاشیسم دینی حاکم بر ایران را وادار کنند برای جلوگیری از ادامه جنایت علیه بشریت، زندانیان را لااقل تا پایان پاندمی کرونا آزاد کند و یک هیات تحقیق بین‌المللی برای بازدید از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی به ایران بفرستد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۱شهریور۱۳۹۹ (۲۱سپتامبر۲۰۲۰)

o          سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: بیشترین میزان فوت در هفته چهارم شهریور در قم، چهارمحال و بختیاری و اصفهان بوده است

o          زالی: تهران شرایط کاملاً قرمزی دارد، در تهران وارد موج سوم شده‌ایم، آمار رو به افزایش است. این آمار موج گذرا نیست

o          رئیس بخش ICU بیمارستان امام رضا مشهد: اگر ورودی بیمارستانها کنترل نشود به‌دلیل نبود تجهیزات و فرسودگی پرستاران و پزشکان با بحران روبه‌رو خواهیم شد، در موج سوم نیروی تازه نفس و تجهیزات نداریم

o          سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین: در ۲۴ساعت گذشته تعداد فوتی‌ها به ۱۱نفر رسید که در چهار ماه گذشته سابقه نداشته است

o          ارگان سپاه پاسداران: کرونا مثل یک بمب ساعتی می‌ماند و ممکن است هر لحظه منفجر شود و تمام زیرساختها را متلاشی کند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز یکشنبه ۳۰شهریور۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۰شهر از ۱۰۶هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۱۶۸نفر، در آذربایجان غربی به ۲۸۱۶نفر، در البرز به ۲۹۸۶نفر، در اصفهان به ۴۹۹۴نفر، در ایلام به ۸۸۹نفر، در تهران به ۲۵۵۳۵نفر، در خراسان رضوی به ۷۷۵۸نفر، در زنجان به ۱۰۱۱نفر، در سمنان به ۱۳۹۶نفر، در قم به ۴۷۸۰نفر، در کردستان به ۲۰۵۱نفر، در کرمان به ۱۶۸۰نفر و در لرستان به ۴۷۲۸نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت شمار درگذشتگان ۲۴ساعت گذشته را ۱۸۳نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در ۴۰روز گذشته و شمار مبتلایان جدید را ۳۰۹۷ ذکر کرد که بالاترین رقم در ۱۰۸روز گذشته است. وی گفت: «در هفته چهارم شهریور نسبت به هفته سوم شاهد روند افزایشی موارد بستری هستیم، بیشترین میزان بروز موارد جدید و بستری در استان قم گزارش‌شده است و بیشترین میزان موارد مرگ و میر کرونا در هفته چهارم شهریور نیز در استان قم، چهارمحال و بختیاری و اصفهان گزارش‌شده است» (ایرنا ۳۰شهریور).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «آمار روزهای اخیر نشان از آن است که در تهران وارد موج سوم شده‌ایم، فاصله بین موج دوم و موج سوم فاصله کوتاه بود. آمار رو به افزایش است و طبیعتاً این آمار موج گذرا تلقی نمی‌شود، آماری که الآن تجربه می‌کنیم در تطابق با شکل‌گیری موج سوم است. اگر چه بسیاری از هیئت‌های مذهبی شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کردند، برخی هیئت‌ها... برخی از شیوه‌نامه‌ها را مورد توجه قرار ندادند و طبیعتاً تجمع در محیط‌های بسته و مسقف، بدون تهویه کافی و بدون رعایت اصول بهداشتی، در انتقال ویروس تاثیرگذار است. با تغییر شرایط مشاغل آموزشی و با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاهها طبیعتاً تعداد زیادی از افرادی که تا امروز در منزل بودند وارد عرصه شدند، که این مسأله نیز در افزایش انتقال و ابتلا تاثیرگذار است» (ایسنا ۳۰شهریور).

مینو محرز عضو ستاد کرونا گفت: «در حال حاضر با گذشت زمان بیماری کرونا نه تنها کاهش نیافته است بلکه وضعیت شهر تهران قرمزتر شده است. خردادماه، ویروس کرونا جهش پیدا کرد و تغییراتی در آن به‌وجود آمد که موجب مبتلا شدن بسیاری از افراد در اقصی نقاط کشور شد» (جوان ارگان س‍پاه پاسداران ۳۰شهریور). ارگان سپاه پاسداران نوشت: «شیب تند ابتلا به کرونا و افزایش مرگ و میرها نگران‌کننده است، اوضاع تمام مراکز درمانی و بیمارستانی خوب نیست و با شیوع پیدا کردن ویروس آنفلوآنزا در روزهای آتی شرایط سختی پیش رو خواهیم داشت. ویروس کرونا مثل یک بمب ساعتی می‌ماند و ممکن است هر لحظه منفجر شود و تمام زیرساختها را متلاشی کند».

در خراسان رضوی، رئیس بخش ICU بیمارستان امام رضا (ع) در مشهد گفت: «از زمان شیوع ویروس یک‌سوم کادر درمان مبتلا شدند اگر میزان ورودی بیمارستانها کنترل نشود به‌دلیل نبود تجهیزات کافی و فرسودگی پرستاران و پزشکان با بحران روبه‌رو خواهیم شد، در موج سوم دیگر نیروی تازه نفس و تجهیزات نداریم، زیرا کادر درمان به‌دلیل فشار کار بالا بسیار خسته است و امکان جایگزینی آنها هم وجود ندارد» (ایلنا ۳۰شهریور).

در خراسان جنوبی، دبیر ستاد دانشگاهی کنترل کرونا گفت: «میزان ابتلا به کرونا نسبت به ۱۵روز نخست شهریور ۴۶درصد افزایش یافته است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۳۰شهریور).

در قزوین سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: در ۲۴ساعت گذشته تعداد فوتی‌ها به ۱۱نفر رسید که در چهار ماه گذشته سابقه نداشته است. در روزهای اخیر تعداد بستریها بالغ بر سیصد نفر بوده و تعداد افراد بستری در ICU به ۵۰-۶۰ نفر رسیده است. تعداد بیماران متصل به دستگاه کمک تنفسی ۳۶نفر است که شرایط مساعدی ندارند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۳۰شهریور).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تعداد افراد بستری با سندروم حاد تنفسی ۶۴۵نفر است که ۱۴۸نفر در ICU بستری بوده و ۳۹نفر به ونتیلاتور متصل هستند و تعداد افراد فوت شده در استان به ۹۵۸نفر افزایش یافت» (ایسنا ۳۰شهریور).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰شهریور۱۳۹۹ (۲۰سپتامبر۲۰۲۰)

فراخوان به بازدید هیات بین‌المللی از زندانها و شکنجه‌گاههای رژیم آخوندی و دیدار با زندانیان قیام

دژخیمان رژیم آخوندی علاوه بر شکنجه و اذیت و آزار دستگیر شدگان قیام در زندانهایی مانند گوهردشت، اوین، تهران بزرگ و ... آنها را قبل از انتقال به این زندانها در بازداشتگاههای موقت و مخفی وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه و نیروی انتظامی مانند پلیس امنیت گیشا، پلیس امنیت اسلامشهر، پلیس امنیت نیلوفر و پلیس امنیت شهریار به‌شدت مورد شکنجه قرار داده‌اند. زندان عبرت شیراز یک شکنجه‌گاه مخوف است که صدها زندانی قیام توسط اطلاعات سپاه در آن شکنجه می‌شوند.

پلیس امنیت گیشا

۱. یک زندانی به‌نام الف- م پس از دستگیری ابتدا در پلیس امنیت نیلوفر با شوکر و باتون به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت. سپس دستانش را از پشت به صندلی بسته و به‌شدت کتک زدند. در مرحله بعد دستهایش را از پشت با دست‌بند بسته او را روی زمین خوابانده و با پا روی قفسه سینه‌اش ایستادند. او را تهدید به تجاوز کردند و گفتند که اگر آنچه که ما می‌خواهیم را اعتراف نکنی و ننویسی این شکنجه‌ها را افزایش می‌دهیم.

این زندانی سپس به پلیس امنیت گیشا منتقل شد. در این محل زندانی را زیر یک میز کوچک به‌زور جا داده و ساعتها او را به‌حالت مچاله نگه داشته و با مشت و لگد و با باتون مورد ضرب و شتم قرار دادند. این یک شکنجه روتین در پلیس امنیت گیشا در مورد بازداشتیهای سیاسی است. همزمان با فحاشی و کلمات رکیک درصدد درهم شکستن او بر آمدند. این شکنجه‌ها بارها تکرار شد و دژخیمان از زندانی می‌خواستند اعترافات دروغ بکند. وقتی زندانی امتناع کرد شکنجه با کابل شروع شد. سردژخیم امین ناصری، سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب این زندانی را قبل از این‌که به دادگاه ببرند شخصاً با شوکر شکنجه کرد و به او گفت اگر اعتراف نکنی، ۱۰بار اعدام برایت صادر می‌کنیم.

۲. یک زندانی به‌نام ک-ج را در پلیس امنیت گیشا درحالیکه به شوفاژ بسته شده بود با ضربات لوله آب مورد شکنجه قرار دادند. او را زیر میز مچاله کرده و در همان وضعیت او را مورد ضرب و شتم قرار دادند. در یک روش دیگر، در حالی‌که همه لباسهای این زندانی را در آورده بودند، مچ دو دست او را به مچ دو پایش زنجیر کرده و در همین حالت او را ساعتها با کابل و مشت و لگد و باتون شکنجه می‌کردند. بعد از چند روز در حالی‌که زندانی را در صندلی عقب خودرو خوابانده و سه نفر با پا روی او ایستاده بودند، تحویل اطلاعات سپاه دادند. این زندانی شاهد شکنجه شمار زیادی از بازداشت شدگان با شوکر و هم‌چنین شاهد تجاوز به چند جوان بازداشتی در پلیس امنیت گیشا بوده است.

۳. زندانی به نام ش- ن در پلیس امنیت گیشا در حالی که پابند فلزی به پایش بسته بودند با ضربات مشت و لگد و باتون تحت شکنجه قرار گرفت. بازجو با لگد آن‌قدر روی پابند فلزی کوبید که استخوان پایش شکست و بعد از گذشت ده ماه هنوز در گچ است.

۴. زندانی ج- ب توسط پلیس امنیت گیشا دستگیر شد. از پشت دستانش را بستند و از بالابر آویزان کردند و در همان حالت با شوکر و باتون او را شکنجه می‌کردند. پلیس امنیت گیشا نظیر اداره آگاهی شاپور یک مرکز مخوف بازداشت و شکنجه است.

پلیس امنیت شهریار

۵. زندانی الف- م در پلیس امنیت شهریار با ضربات شلاق های ساچمه‌ای (شلنگ آب که با ساچمه پرشده است) به سر و صورت و تمامی بدنش مورد شکنجه قرار گرفت و دست کم ۵۰ضربه با این شلاق دردآور به کف پایش زدند. ف-م و س-م نیز در پلیس امنیت شهریار با همین شلاقهای ساچمه‌ای و باتون شکنجه شدند. ح-ر و م-ع توسط پلیس امنیت اسلامشهر دستگیر شده بودند با همین روش و با چشم‌بند ساعتها مورد شکنجه قرار گرفتند.

بازداشتگاههای اطلاعات سپاه

۶. م-ع توسط اطلاعات سپاه دستگیر و به یک‌سوله بی‌نام و نشان منتقل شد و دو روز پشت سر هم او را با باتون و ضربات شوکر به نقاط حساس بدن که بسیار دردآور است شکنجه کردند.

ج- الف توسط اطلاعات سپاه دستگیر شد. وی را در یک سالن ورزشی یک هفته با شوکر و باتون شکنجه کردند. تمام مدت لباس به تن نداشت و با شوکر به نقاط حساس بدنش ضربه می‌زدند. یک زندانی دیگر به‌نام م-س را نیز در همان سوله، درحالیکه لباسی به تن نداشت با شوکر و باتون شکنجه می‌کردند.

اعدام مصنوعی

۷. اعدام مصنوعی شکنجه‌ایست که اطلاعات سپاه در مورد بسیاری از زندانیان قیام آبان اعمال می‌کند. برای برخی نیز صحنه پرتاب از بلندی ترتیب می‌دهد.

برای م. الف از بازداشت شدگان قیام دو بار صحنه اعدام مصنوعی ترتیب دادند. یک بار او را در صندوق عقب ماشین گذاشته و به محل دیگری منتقل کردند پس از بیرون آوردن از او خواستند که شهادتین بگوید و آماده اعدام شود. آنگاه در کنار گوش و اطراف او شلیک کردند.

در برخی موارد یک آخوند را می‌برند تا به زندانی بگوید قبل از اعدام شهادتین بگوید و اگر وصیتی دارد بکند. در یک مورد به زندانی غذا ندادند و گفتند که تو امشب اعدام می‌شوی سپس به او دست‌بند زده از سلول بیرون بردند.

ع-ر در بند ۲۴۰ اوین با چشم بسته به‌شدت مورد شکنجه قرار گرفت. سپس او را به محل دیگری بردند و گفتند وصیت بکن چون الآن می‌خواهیم ترا اعدام می‌کنیم. همه صحنه برای اعدام چیده شده بود. چهارپایه زیر پای زندانی گذاشتند و ساعتها این شکنجه روانی را ادامه دادند.

شکنجه کودکان و نوجوانان

۸. در میان بازداشت شدگان قیام ۹۸ شمار زیادی کودکان و نوجوانان زیر ۱۸سال به چشم می‌خورد که شدیداً شکنجه شده‌اند. از جمله الف - ک را با شوکر، باتون و شلاق شکنجه کردند و ناخنش را کشیدند. الف - م زندانی دیگری است که کمتر از ۱۸ سال داشت و با شوکر شدیداً شکنجه شده بود. شماری از بازداشت شدگان آبان ماه ۹۸ بارها مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. یک روش دیگر شکنجه این است که آب سرد در کف سلول باز می‌کنند و زندانی روزها در همین وضعیت در سلول باقی می‌ماند و دچار پا درد و کمر درد و عوارض وخیم دیگر می‌شود.

زندان زیر زمین در شیراز، اطلاعات سپاه (موسوم به عبرت)

۹. اطلاعات سپاه شیراز، زندانیان قیام را در زندان عبرت وحشیانه شکنجه می‌کند و بیرحم‌ترین زندانبانان را در آنجا به خدمت گرفته است. زندانبانان در این بند، یکدیگر را با القابی مانند جلال چپ دست، مجید کافر و حسین بی‌ناموس صدا می‌زنند. یکی از همین دژخیمان در سردر بند نوشته بود: «‌اینجا خدا وجود ندارد». شهید نوید افکاری و برادرانش در این بند زندانی بودند.

۱۰. در قیام آبان ۹۸ کلیه بازداشتی‌های مجروح را از بیمارستان به این زندان منتقل کردند. تعداد زندانیان بین ۳۵۰ تا ۴۰۰نفر است که در سلول‌های کثیفی به‌سر می‌برند. مابه‌ازای هر نفر یک متر مربع جا وجود دارد. زندانیان حق صحبت با یکدیگر ندارند و اگر کلمه‌ای بین آنها رد و بدل شود، تنبیه می‌شوند. قطع غذا به مدت یک هفته، یک نمونه تنبیه است. زندانیان از طریق دوربینهای مداربسته مستمراً کنترل می‌شوند. در زندان عبرت از بهداشت و رسیدگیهای پزشکی خبری نیست. زندانی برای حمام کردن در زمستان باید با آب سرد در حیاط زندان استحمام کند. در این بند زندانی از تماس تلفنی محروم است.

۱۱. زندانیان در این زندان با چشم بسته مورد شکنجه قرار می‌گیرند. زندانی را از سقف آویزان کرده و با کابل بر دست و پا و انگشتان وی می‌زنند. در بسیاری موارد انگشتان زندانی می‌شکند. یک شکنجه دیگر لخت کردن زندانی و گذاشتن او زیر آفتاب سوزان یا در سرمای شدید است. بسیاری از بازداشت شدگان آبان ۹۸ پس از شکنجه‌های وحشیانه بدون هیچگونه رسیدگی رها شده و پای برخی از آنها که در اثر شکنجه مجروح شده بود دچار عفونت شد. ناخن برخی از زندانیان قیام را کشیدند. سه تن از دستگیر شدگان قیام آبان در این زندان زیر شکنجه به‌شهادت رسیدند.

۱۲. زندانیان اعدامی را شب قبل از اجرای حکم به سلول انفرادی به نام «ارشاد» منتقل می‌کنند. عوامل و کارگزاران رژیم به‌شدت مراقب هستند تا اسامی و مشخصات زندانیانی که در زندان عبرت هستند، به بیرون درز پیدا نکند و به‌دست نهادها و ارگانهای بین‌المللی نرسد.

مقاومت ایران بار دیگر دبیرکل ملل متحد، شورا و کمیسر عالی حقوق‌بشر و دیگر ارگانهای مدافع حقوق‌بشر را به اقدام فوری برای آزادی زندانیان قیام که در معرض شکنجه و اعدام قرار دارند، فرامی‌خواند و بر ضرورت بازدید یک هیات بین‌المللی از زندانها و بازداشتگاههای رژیم آخوندی و دیدار با زندانیان قیام تأکید می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹شهریور۱۳۹۹ (۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰)

 

زندانيان قيام در شکنجه گاههاي مخوف  اطلاعات، سپاه و نيروي انتظامي

زندان عبرت سپاه در شيراز يك شكنجه گاه قرون‌وسطایی

فراخوان به بازديد هيات بين المللي از زندانها و شكنجه گاههاي رژيم آخوندي و ديدار با زندانيان قيام  

دژخيمان رژيم آخوندي علاوه بر شكنجه و اذيت و آزار دستگير شدگان قيام در زندانهايي مانند گوهردشت، اوين، تهران بزرگ و ...

o          روحانی بار دیگر مردم را مقصر شیوع کرونا معرفی کرد و گفت مراعات مردم از ۸۲درصد به ۶۲درصد کاهش یافته و اگر مردم مراقبت را کنار بگذارند، افزایش بیماری و افزایش بستری و افزایش مرگ و میر خواهیم داشت

o          مردانی: همه استانها وضعیت قرمز دارند. ۱۰ تا ۱۲درصد بیمارانی که در بخش‌های بیمارستان بستری هستند، ۵۰درصد بیمارانی که وارد ICU می‌شوند و ۹۰درصد بیمارانی که به ونتیلاتور متصل شوند فوت می‌کنند

o          رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم: ۶۳۱نفر در قم بستری هستند، روز گذشته ۱۳بیمار کرونایی جان خود را در قم از دست دادند

o          رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: استان از وضعیت هشدار فراتر رفته و بندرعباس، بندر لنگه و میناب در شرایط بحرانی هستند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز شنبه ۲۹شهریور۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۰شهر از ۱۰۵هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در اصفهان به ۴۹۵۴نفر، در تهران به ۲۵۴۲۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۷۸۶نفر، در خراسان جنوبی به ۶۶۲نفر، در خراسان رضوی به ۷۷۱۳نفر، در خراسان شمالی به ۱۸۷۴نفر، در خوزستان به ۶۸۶۶نفر، در فارس به ۲۹۳۱نفر، در قزوین به ۹۴۶نفر، در قم به ۴۷۶۰نفر، در کرمانشاه به ۲۴۳۲نفر، در گلستان به ۲۹۹۶نفر، در گیلان به ۴۳۴۶نفر، در لرستان به ۴۶۹۸نفر، در مازندران به ۵۱۴۷نفر، در مرکزی به ۱۳۸۳نفر و در هرمزگان به ۱۴۵۵نفر رسیده است.

امروز بار دیگر روحانی از سیاست‌های جنایتکارانه رژیم که باعث افزایش بی‌سابقه پاندمی کرونا شده است دفاع کرد و گفت: «یکسری دوگانگی‌هایی است که در فضای مجازی و یا در برخی از روزنامه‌ها مطرح می‌شود، باید دوگانه‌انگاریهای نادرست در دوران کرونا مانند ”سلامت یا معیشت“، ”سلامت یا دیانت“، ”سلامت یا فعالیت اجتماعی“، ”سلامت یا آموزش و مهارت“ کنار گذاشته شود و همه این دوگانه‌ها در کنار هم مدنظر قرار گیرد». وی با وقاحت بار دیگر مردم را مقصر فاجعه کرونا معرفی کرد و گفت: «مراعات مردم در کشور در هفته‌های قبل از ۸۲درصد به ۶۲درصد کاهش یافته» و «اگر مردم بخواهند مسأله مراقبت را کنار بگذارند، با مشکل بزرگی مواجه می‌شویم. هر جا مراعات مردم پایین آمده از هفته بعد افزایش بیماری و هفته بعد تعداد افراد بستری و هفته بعد هم مرگ و میر اضافه می‌شود».

مردانی عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: «وزارت بهداشت اعلام کرده است که همه استانها وضعیت قرمز دارند، بنابراین وضعیت، وضعیت خوبی نیست. ۱۰ تا ۱۲درصد بیمارانی که بستری هستند، فوت می‌شوند. ۵۰درصد بیمارانی که وارد ICU می‌شوند، از بین می‌روند و ۹۰درصد از بیمارانی که به ونتیلاتور متصل شوند نیز از بین می‌روند. با افزایش تعداد مبتلایان بدون شک با افزایش مرگ و میر مواجه می‌شویم» (ایسنا ۲۹شهریور).

مصطفوی رئیس مرکز تحقیقات بیماریهای نوپدید انستیتو پاستور گفت: «در ۱۲ استان روند کرونا صعودی است یا احتمالاً شروع یک پیک جدید را تجربه می‌کنند. ما مجدداً در تهران هم با افزایش قابل توجه موارد بستری مواجه شده‌ایم. موارد بستری دو برابر شده است؛ یعنی ما با اشغال مجدد و قابل توجه تخت‌های بیمارستانی پایتخت مواجه هستیم» (اعتماد انلاین ۲۹شهریور).

در تهران، نوری عضو شورای شهر گفت: «وارد پیک‌سوم شده‌ایم. مبتلایان و فوتی‌ها دوباره افزایش یافته. فصل پاییز به‌زودی آغاز می‌شود و نگرانی‌های ما افزایش یافته است. آمار فوتی‌ها در تهران بیش از ۶۰نفر است» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۹شهریور).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در حال حاضر ۶۳۱مشکوک به کرونا در قم بستری هستند. وضعیت در قم فوق قرمز است. روز گذشته ۱۳بیمار جان خود را در قم از دست دادند». دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد: «با توجه به پیک شدید کرونا و تراکم زیاد بیماران و ایجاد شرایط فوق بحرانی، هر گونه تجمع و گردهمایی در سطح استان ممنوع است. مقرر شد بیمارستان فرقانی به‌صورت کامل در کنار بیمارستان امیرالمومنین (ع) و کامکار در اختیار کرونا باشد و بیمارستان امام رضا هم در خصوص پذیرش بیماران کرونایی اقدام کند» (ایرنا ۲۸شهریور).

در اصفهان، رئیس بیمارستان امین گفت: «خستگی کادر درمان در حدی است که اصلاً در مورد آن حرفی نمی‌توان زد، این لباس‌ها و شرایط بیمارستانی که هر روز شاهد مرگ و میر بیماران کرونایی هستند، پرسنل را از نظر روحی و جسمی خسته می‌کند، کما ‌این‌که کار کردن در این شرایط استرس کادر درمان برای احتمال درگیری خودشان و یا خانواده‌ها را بالاتر می‌برد، خطر بسته شدن بیمارستان اتفاق دور از ذهنی نیست» (ایلنا ۲۸شهریور).

در هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «اکنون بندرعباس، بندر لنگه و میناب از لحاظ تعداد بیمار در شرایط بحرانی هستند و وضعیت پارسیان، جاسک و بستک نیز از هشدار عبور کرده است. شمار فوتی‌ها به ۷۵۱نفر افزایش یافته است. ۱۹۵بیمار بستری هستند که ۴۸بیمار در ICU هستند و حال ۱۳نفر وخیم است» (ایسنا ۲۹شهریور).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹شهریور۱۳۹۹ (۱۹سپتامبر۲۰۲۰)

مریم رجوی: حقوق‌بشر برای تمام مردم ایران، تحریم همه‌جانبه دیکتاتوری مذهبی و به‌رسمیت‌شناختن مقاومت مردم ایران و نبرد شورشگران برای آزادی است

مریم رجوی: باید پرونده قتل‌عام ۶۷ و قتل‌عام آبان ۹۸ به شورای امنیت ارجاع شود. مصونیت برای خامنه‌ای و سران و سرکردگان این رژیم کافیست. آن‌ها باید در برابر عدالت قرار بگیرند

در آستانه تشکیل مجمع عمومی ملل متحد، گردهمايي «سياست در قبال ايران، ضرورت تحريم وحسابرسي از رژيم، اجلاس در دو‌‌‌‌‌ سوي آتلانتيك» كه ايرانيان را در 10هزار نقطه در كشورهاي مختلف جهان گردآورده بود تشكيل شد.

در اين گردهمايي 30 قانونگذار آمريكايي از هر دو حزب از جمله سناتور تدكروز، سناتور بلانت، سناتور روبيو، سناتور منندزو... و شخصيتهايي مانند شهردار جولياني، ژنرال جيمز جونز ( مشاور امنيت ملي پرزيدنت اوباما)، نيوت گينگريچ ( اسپيكر مجلس نمايندگان )، سناتور ليبرمن و ...همچنين يك گروه از نمايندگان پارلمان انگلستان و آقاي جوليوترتزي وزير خارجه سابق ايتاليا در آن سخنراني كردند

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، در اين جلسه با گرامیداشت یاد قهرمان شورشگر ملی نوید افکاری گفت: اين رژيم خود را در سرکوب و اعدام می‌بیند. خامنه ای اگر اعدام نکند شیرازه رژیمش از هم می پاشد. مردم ایران خواستار مجازات این رژیم و تحریم همه‌جانبه آن هستند و در برابر اعدام و قتل‌عام از سازمان‌ ملل و به‌خصوص شورای امنیت می‌خواهند که 6 قطعنامه ملل متحد را عليه رژيم مجددا اعمال كنند.

خانم رجوی با اشاره به نقش خامنه‌ای در جانباختن دریغ‌انگیز بیش از ۱۰۵ هزار جانباخته در اثر کرونا، و کسب مقام اول در جهان بلحاظ تعداد مرگ و میر به نسبت جمعیت، گفت: آ‌ن‌روز کسی باور نمی‌کرد که هواپیمای مسافربری اوکراینی را رژیم زده است. حالا هم باور‌کردنش مشکل است که خامنه‌ای و روحانی عمداً مردم را به قربانگاه کرونا می‌فرستند. اما استراتژی آن‌ها کلان تلفات و سپر انسانی در برابر خطر قیام و سرنگونی است.

ثروت نهادها و مؤسسات تحت کنترل خامنه‌ای بیش از هزار میلیارد دلار است. اما از این دارایی و سرمایه و امکانات که متعلق به مردم ایران است تا امروز چیزی صرف بهداشت و درمان و مقابله با كرونا نشده است. کرونا قوی‌ترین متحد آخوندها، اعدام و زندان مهم‌ترین ابزار حاکمیت آخوندها، و سپاه پاسداران تکیه‌گاه آخوندها برای سرکوب و جنایت است. اگر رژیم قصد سرکوب و جنگ‌افروزی و صدور تروریسم ندارد، پس یک ارتش برای آنها کافیست و نباید هزینه‌های نجومی سپاه پاسداران را به مردم ایران تحمیل کنند. آن را منحل کنند و مخارجش را صرف بهداشت و درمان و حقوق پرستاران و کارگران و معلمان و کارمندان کنند.

خانم رجوی با یادآوری قیام های سالهای ۹۶ و ۹۸ و افزایش سرکوب و کشتار مجاهدین و معترضین، منجمله کشتار بیش از ۱۵۰۰ جوان و نوجوان در قیام آبان ۹۸و دستگیریهای کلان و شکنجه و زندان معترضین و احکام اخیر اعدام و محاربه برای دستگیر شدگان، گفت این رژیم در جنگ با جامعه ایران و جامعه جهانی است و  سیاست‌های اشتباه بین‌المللی که عملا کمک‌کار قاتلان مردم ایران بوده و دست فاشیسم دینی را در نقض حقوق‌بشر مردم ایران و جنگ و تروریسم بازتر كرده بايد متوقف شود.

وي بر ضرورت یک سیاست سه عنصری در قبال این رژیم تاكيد كرد؛ شامل: حقوق بشر برای تمام مردم ایران، تحریم همه‌جانبه دیکتاتوری دینی، و به‌رسمیت شناختن مقاومت مردم ایران و نبرد شورشگران برای سرنگونی آخوندها و آزادی مردم ایران.

 

رئیس جمهور برگزیده مقاومت، گفت  :این یک نظریه اشتباه است که کاهش تحریم‌های بین‌المللی باعث می‌شود این رژیم از ستیزه‌جویی دست بردارد از قضا در سایه برجام بود که تروریسم این رژیم در اروپا افسار گسیخت. 

دراین جلسه صدها تن از شخصیتهای برجسته سیاسی از آمریکا و اروپا شرکت داشتند که برخی از شخصیتهایی که بعنوان سخنران شرکت داشته ویا خطاب به این گردهمایی پیام دادند عبارتند از شهردار رودی جولیانی، رئیس سابق کنگره آمریکا، نیوت گینگریچ، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا، ژنرال جیمز جونز، ژنرال جک کین، سناتور جوزف لیبرمن،‌ سناتور توریسلی،‌سناتور کلی آیوت، پاندلی مایکو، نخست وزیر سابق آلبانی و وزیر آلبانی‌های مقیم خارج، فاطمیر رهبر حزب جمهوریخواه آلبانی، کلایدا جوشا، وزیر سابق آلبانی،  سفیر رابرت جوزف، آقای جولیو ترتزی، وزیر خارجه اسبق ایتالیا، دیوید جونز، نماینده پارلمان انگلیس و وزیر سابق بریگزیت، نماینده باب بلکمن عضوارشد مجلس عوام انگلستان، سناتور روی بلانت، مسئول کمیته قانونگذاری سنا، سناتور باب منندز، عضو ارشد کمیته روابط خارجه سنا، سناتور تد کروز، مسئول زیرکمیته قانون اساسی،‌ کمیته قضایی و عضو کمیته روابط خارجی سنا، سناتور جین شهین، عضو کمیته سیاست خارجی سنای آمریکا، سناتور مارکو روبیو، مسئول کمیته اطلاعات سنا، ومسئول زیر کمیته‌هایی مانند حقوق بشر و حقوق جهانی زنان، سناتور راب پورتمن، مسئول زیرکمیته تحقیقات سنا،‌ عضو کمیته روابط خارجی سنا، سناتور مارتا مک‌سالی، عضو کمیته دفاع و مسئول زیر کمیته آب و انرژی، نمایندگان کنگره الیوت اینگل، رئیس کمیته روابط خارجی کنگره، تد یهو، شیلاجکسون لی، تام مک‌کلینتاک، رائول رویس، جودی چو، پال گسار، لنس گودن، جنس شکوسکی، کتلین رایس، تام امر، دان کرن‌شآو، دیوید جویس،‌ ادرهلت، فرنچ هیل، برد اشنایدر، دان بیکن، گلن گروتمن، جوبی هایس، و نمایندگان مایکی شریل و راب وودال که در پشتیبانی از  این جلسه پیام مکتوب فرستادند.

این اجتماع جهانی آنلاین، که عصر جمعه ساعت ۱۷ بوقت اروپای مرکزی آغاز شدتا ساعت ۲۲ بطول انجامید.

سخنرانان دراین جلسه به دادخواهی از بیش از ۳۰ هزار زندانیان مجاهد و مبارز که در جریان قتل عام ۶۷ سربدار شدند پرداخته و خواهان پایان دادن به سیاست مماشات و در مقابل عدالت قراردادن آمران و عاملان این جنایت بزرگ که هم‌اکنون در بالاترین مواضع رژیم قرار دارند شدند.

دراین گردهمایی سخنرانان همچنین با اشاره به اعدام جنایتکارانه قهرمان کشتی، نوید افکاری، خواهان دخالت بین‌المللی برای توقف موج اعدامها و احکام اعدام برای فعالینی که در تظاهرات ضد رژیم شرکت کرده بودند و بطورخاص زندانیان قیام آبان ۹۸ شدند.

این گردهمایی بطور زنده از طریق ماهواره برای ایران و روی شبکه‌های اجتماعی توییتر و فیسبوک به ۵ زبان پخش زنده اینترنتی گردید.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ شهریور ۱۳۹۹ (۱۸سپتامبر ۲۰۲۰)

o          حریرچی: در بعضی از استانها مثل قم وضعیت شبه انفجاری است ما از روزانه ۱۰ بستری به حدود ۱۶۰نفر رسیدیم. دیگر ما رنگ قرمز و نارنجی و زرد و سبز و اینها نداریم کل کشور را قرمز و در حال هشدار تلقی می‌کنیم و در واقع ما مواجه با امواج متعددی هستیم در یک دریای مواج کشوری هستیم که چند ماه است مرگ بالای ۱۰۰نفر را تجربه می‌کنیم. امروز موارد بستری ما ۳۵هزار و ۵۰۰ است

o          شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار: بخشی از آمار بالای مرگ‌ومیر روزانه به‌دلیل خستگی مفرط پرستاران است. در آمریکا یک پرستار برای هفت ساعت کار [روزانه] چهار هزار دلار [در ماه] حقوق می‌گیرد، زمانی‌که در شیوع کرونا ساعت کاری او را به ۹ساعت رساندند، ۱۴‌درصد خطای آن پرستار افزایش پیدا کرد. حالا این شرایط را با حداقل ۱۲ تا ۱۴ساعت کار پرستاران در بیمارستانهای ایران مقایسه کنید که حدود ۱۲۰دلار حقوق می‌گیرند. ما پرستارانی داریم که در طول هفته به منزل نمی‌رود

o          دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: در طی ۲۴ساعت گذشته ۲۵نفر بیمار فوتی مشکوک به کرونا و ۱۸نفر فوتی مثبت قطعی در بیمارستانها و مراکز درمانی استان بدون کاشان و آران و بیدگل داشته‌ایم

o          معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز: موارد فوتی رو به افزایش است در سه روز گذشته ۴۷ فوتی داشته‌ایم

o          سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز: در ۲۴ساعت گذشته ۱۰بیمار کرونایی فوت کرده و مجموع جان‌باختگان به ۱۰۵۷ رسید

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز جمعه ۲۸شهریور ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۰شهر از ۱۰۵هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۱۱۳نفر، در آذربایجان غربی به ۲۸۰۱نفر، در البرز به ۲۹۶۶نفر، در اردبیل به ۱۲۷۰نفر، در اصفهان به ۴۹۰۹نفر، در بوشهر به ۱۳۱۰نفر، در تهران به ۲۵۳۳۵نفر، در خراسان رضوی به ۷۶۸۳نفر، در خراسان شمالی به ۱۸۴۴نفر، در خوزستان به ۶۸۳۷نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۲۳۸نفر، در کرمان به ۱۶۶۵نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۲۲نفر، در گلستان به ۲۹۷۱نفر، در مرکزی به ۱۳۶۴نفر و در همدان به ۲۷۰۷نفر رسیده است.

حریرچی، معاون وزیر بهداشت رژیم گفت: «موارد بستری ما در یک هفته گذشته بسیار افزایش پیدا کرده در تهران میزان بستری دو برابر شده روزانه حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰مورد بستری داریم در حالی که ترخیص مان در حدود ۴۵۰ الی ۵۰۰ است و یک‌سوم از بیماران رسوب می‌کنند در تبریز از زیر ۴۰ بستری روزانه به حدود ۱۶۰بستری رسیدیم. متأسفانه در بعضی از استانها مثل قم شبه انفجاری است ما از بستری روزانه ۱۰نفر به حدود ۱۶۰بستری امروز رسیدیم. همان‌طور که وزیر محترم اشاره فرمودند دیگر ما رنگ قرمز و نارنجی و زرد و سبز و اینها نداریم کل کشور را قرمز و در حال هشدار تلقی می‌کنیم و در واقع ما مواجه با امواج متعددی هستیم در یک دریای مواج کشوری هستیم که چند ماه است مرگ بالای ۱۰۰نفر را تجربه می‌کنیم. امروز ۳۵هزار و ۵۰۰نفر موارد بستری‌مان هست که نسبت به ۱۷فروردین هم حتی یک افزایش حدود ۱۰درصدی داریم. میزان مرگ و میر ما ممکن هست نزدیک ۲۰۰ خدایی نکرده بالا برسد. اگر این روند را ادامه بدهیم ممکن است میزان مرگ و میر به حدود ۴۵هزار هم برسد که بسیار خطرناک هست» (تلویزیون رژیم ۲۷شهریور).

شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار گفت: «بخشی از آمار بالای مرگ‌ومیر روزانه در ایران به‌دلیل خستگی مفرط پرستاران است... در آمریکا یک پرستار برای هفت ساعت کار [روزانه] چهار هزار دلار [در ماه] حقوق می‌گیرد، زمانی‌که در شیوع کرونا ساعت کاری او را به ۹ساعت رساندند، ۱۴‌درصد خطای آن پرستار افزایش پیدا کرد. حالا این شرایط را با حداقل ۱۲ تا ۱۴ساعت کار پرستاران در بیمارستانهای ایران مقایسه کنید که حدود ۱۲۰دلار حقوق می‌گیرند ما پرستارانی داریم که در طول هفته به منزل نمی‌رود و نمی‌تواند فرزند، همسرش و پدر و مادرش را ببیند و این موضوع به غیر از خستگی، بحران روحی و افسردگی را برای آنها به همراه دارد» (روزنامه حکومتی آرمان ۲۷شهریور).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تعداد کل بیماران کرونایی که در استان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند هزار و ۱۹۹نفر است که از این تعداد ۱۹۶نفر در ICUهستند. طی ۲۴ساعت گذشته ۲۵فوتی مشکوک به کرونا و ۱۸نفر فوتی مثبت قطعی در بیمارستانها و مراکز درمانی داشته‌ایم» (ایمنا ۲۷شهریور).

در آذربایجان شرقی، معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: «در روزهای اخیر ما روزانه بیش از ۳۵۰مورد مثبت جدید کرونا داریم. فوتی ما رو به افزایش هست امروز ۱۳مورد فوتی دیروز ۱۶مورد پریروز ۱۸مورد فوتی داشتیم. هم موارد بستری افزایش پیدا کرده هم موارد فوتی هم موارد مثبت جدید» (تلویزیون سهند تبریز ۲۷شهریور).

در البرز، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در حال حاضر تعداد ۴۸۲نفر بستری هستند. متأسفانه در ۲۴ساعت گذشته ۱۰بیمار جان خود را از دست داده و مجموع جان‌باختگان این بیماری در استان به ۱۰۵۷نفر رسیده است» (ایسنا ۲۸شهریور).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «هم اکنون ۵۹۰بیمار کرونایی درمراکز درمانی قم بستری هستند که حال ۱۱۳نفر وخیم گزارش‌شده است» (جوان ارگان سپاه پاسدران ۲۷شهریور).

در مازندران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «۵۶۴ بیمار کرونایی در بیمارستانهای تحت پوشش علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستنداز این تعداد ۱۶۱نفر با علائم حاد تنفسی در بخشهای مراقبت ویژه بستری هستند» (ایسنا ۲۸شهریور).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ شهریور۱۳۹۹ (۱۸ سپتامبر۲۰۲۰)