درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۹

o          نمکی: من در اردیبهشت گفتم دقیقه ۹۰ گل می‌خوریم ویروس پیچیده‌ای ست و شیوعش بسیار بالاتر از ماههای قبل است

o          رحمانی فضلی: ما تمام همّ و غم خود را گذاشته‌ایم تا از سه درصد مبتلا مراقبت کنیم و آن ۹۷درصد به‌راحتی زندگی کنند

o          دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: ۳۷ فوتی در ۲۴ساعت گذشته در استان نشان‌دهنده وضعیت بحرانی است

o          سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: هم‌چنان نمودار ابتلا و بستری نسبتاً صعودی است

o          دانشگاه پزشکی اردبیل: جولان کرونا ادامه دارد و فوت‌شدگان چهار رقمی شد. بستریها و بیماران وخیم فزاینده است.

o          رئیس دانشگاه پزشکی اراک: با افزایش مراجعات و بستریها و آماده نبودن زیرساختها، برخی از بیمارستانها فاقد دستگاه تهیه اکسیژن و اکسیژن ساز هستند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز دوشنبه ۱۰ آذر۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۶۵شهر از ۱۷۳هزار و ۱۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی ۶۸۷۳نفر، در آذربایجان غربی به ۶۴۰۵نفر، در البرز به ۴۶۲۰نفر، در اصفهان به ۹۸۹۰نفر، در تهران به ۴۲۶۶۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۲۲۳۵نفر، در زنجان به ۱۷۴۲نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۳۹۱نفر، در فارس به ۴۹۴۷نفر، در قزوین به ۱۷۶۴نفر، در قم به ۶۹۱۰نفر، در کردستان به ۳۰۲۶نفر، در کرمان به ۳۴۵۹نفر، در کرمانشاه به ۳۷۱۶نفر، در گلستان به ۴۳۱۷نفر، در لرستان به ۷۰۹۵نفر، در مازندران به ۶۶۴۲نفر، در مرکزی به ۳۴۴۳نفر و در یزد به ۳۰۵۲ رسیده است.

نمکی وزیر بهداشت رژیم گفت: «من در اردیبهشت عرض کردم دقیقه ۹۰ گل خواهیم خورد ویروس پیچیده‌ای است دچار متاسیون و جهش‌های خاص شده رفتارش متفاوت شده شیوعش بسیار بالاتر از قبل است» (تلویزیون رژیم ۹آذر).

رحمانی فضلی وزیر کشور رژیم گفت: «تنها سه درصد مردم درگیر بیماری هستند و ۹۷درصد سالم و پاک هستند؛ ما تمام همّ و غم خود را گذاشته‌ایم تا از این سه درصد مراقبت کنیم تا آن ۹۷درصد به‌راحتی به زندگی ادامه دهند. به‌دلیل این سه درصد، ترددها را محدود کرده، مغازه‌ها را بسته و محدودیتها دیگر اعمال کرده‌ایم» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۰آذر).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی با اشاره به ۳۷فوتی در ۲۴ساعت گذشته گفت: مجموع بیماران بستری ۱۶۵۹نفر رسیده که از ۳۷۳نفر در ICU هستند. این آمار بالا نشان‌دهنده وضعیت بحرانی در استان است» (ایرنا ۱۰آذر).

در کهگیلویه و بویراحمد، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «میزان بستری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد در هفته اول آذر ۳۶.۶نفر به ازای صدهزار نفر است که با اختلاف قابل توجه از میانگین کشوری بالاتر است، هم‌اکنون ۳۲۷بیمار قطعی کووید۱۹ بستری هستند و ۳۴نفر در بخش ICU هستند» (ایرنا ۱۰آذر).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته، ۲۳نفر در اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند، که مجموع جان‌باختگان به ۲۸۶۵نفر رسید. جمعاً ۱۲۰۲بیمار بستری وجود دارد که ۱۸۷نفر در ICU و ۷۳بیمار با دستگاه تنفسی ونتیلاتور تحت درمان خود هستند» (ایمنا ۹آذر).

در اردبیل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «جولان ویروس کرونا هم‌چنان ادامه دارد و در ۲۴ساعت گذشته ۱۵نفر جان خود را از دست داده و آمار فوت‌شدگان چهار رقمی شد. بستریها و بیماران بدحال روزبه‌روز در حال افزایش است. هم‌اکنون ۴۷۰بیمار کرونایی بستری هستند که ۷۷نفر در ICU هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۰آذر).

در گلستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «روند افزایشی کرونا هم‌چنان ادامه داشته و ۵۶۹بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند. ۱۱۴بیمار در ICU هستند و ۵۷نفر از آنها هم به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند. هم‌چنین در شبانه روز گذشته کرونا جان ۱۳نفر را گرفته است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۰آذر).

در استان مرکزی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «با افزایش مراجعات و بستریها و آماده نبودن زیرساختهای پزشکی، برخی بیمارستانها فاقد دستگاه تهیه اکسیژن و اکسیژن ساز هستند. هر چه بستری بیشتر شود همان اندازه برای هر بیمار که حدود ۱۰لیتر در دقیقه است باید اکسیژن تأمین شود» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۹آذر).

در سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: «۶۵ درصد تخت‌های بیماران کرونایی تکمیل است. در هفت تا ۱۰روز اخیر با شیب تند افزایشی مبتلایان و بستریها و به تبع آن بیماران بدحال مواجه هستیم و به همین دلیل استمرار تعداد متوفیان فعلی و یا حتی افزایش آن در هفت تا ۱۰روز آینده محتمل است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۹آذر).

در خراسان رضوی، رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد گفت: «بخش زیادی از مطالبات و کارانه‌هایی که باید سال‌های گذشته به پرستاران پرداخته می‌شد هنوز به دستشان نرسیده است. اکنون بخشی از کارانه پرستاران استان پرداخت شده است، اما این  پرداخت به هیچ وجه به روز نیست و با وجود این‌که ۹ماه از سال گذشته، هنوز کارانه‌های ۱۳۹۸ در حال پرداخت است. در دنیا به ازای هرتخت ۴.۵پرستار وجود دارد؛ این استاندارد در ایران ۲.۵پرستار است و در مشهد حدود ۱.۱۰پرستار» (شهرآرانیوز ۱۰آذر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ آذر۱۳۹۹ (۳۰نوامبر۲۰۲۰)

o          زالی: حد بالایی از شکستن قرنطینه را شاهد هستیم و در برخی مراکز تهران تا ۷۳درصد نقض قرنطینه گزارش‌شده که بسیار نگران‌کننده است. محدودیتها کامل نیست، مؤثرترین راهبرد، محدودیت کامل و حداقل ۲هفته لاک دان است.

o          دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: طی ۲۴ساعت اخیر ۴۷بیمار کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

o          دانشگاه علوم پزشکی فارس: شمار درگذشتگان هم‌چنان بین ۴۰ تا ۴۵ در نوسان است. دیروز ۴۱نفر جان باختند

o          سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: موارد بستری و مرگ در استان قزوین روند صعودی دارد، میانگین ابتلا ۱۹.۵ نفر در صد هزار نفر و میانگین مرگ ۴۵نفر در میلیون است که هر دو بالاتر از میانگین کشوری است

o          دانشگاه علوم پزشکی اردبیل: هر روز بیماران بستری در ICU افزوده می‌شود. ابتلا و مرگ هم‌چنان روند صعودی دارد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز یکشنبه ۹آذر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۶۵شهر از ۱۷۲هزار و ۲۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به۶۸۴۳ نفر، در آذربایجان غربی به ۶۳۵۰نفر، در البرز به ۴۶۰۰نفر، در اردبیل به ۱۹۵۷نفر، در اصفهان به ۹۸۳۰نفر، در ایلام به ۱۷۷۵نفر، در تهران به ۴۲۴۲۱نفر، در خراسان جنوبی به ۱۵۵۶نفر، در خراسان رضوی به ۱۲۱۸۵نفر، در خراسان شمالی به ۲۶۹۳نفر، در خوزستان به ۹۱۷۰نفر، در سمنان به ۲۵۳۴نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۳۶۱نفر، در فارس به ۴۹۰۲نفر، در کرمان به ۳۴۱۹نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۲۰۹نفر، در گلستان به ۴۲۸۷نفر، در گیلان به ۵۷۶۶نفر، در مرکزی به ۳۴۰۳نفر، در هرمزگان به ۱۸۷۰نفر، در همدان به ۴۳۰۰نفر و در یزد به ۳۰۲۷نفر رسیده است.

یک خبرگزاری حکومتی نوشت: «بنا بر اعلام کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت، موارد ابتلا و مرگ‌ومیر در کشور بالا است. در پنج استان خراسان جنوبی، اردبیل، تهران، گلستان و قزوین روند صعودی یا شروع پیک جدید مشاهده شده است» (ایسنا ۹آذر).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «حد بالایی از شکستن قرنطینه را شاهد هستیم و حتی در برخی مراکز تهران تا ۷۳درصد نقض قرنطینه گزارش‌شده که بسیار نگران‌کننده است. محدودیت کرونایی در شهرهای قرمز، مدل جایگزین لاک دان است، اما این محدویتها لاک دان نیست. محدودیت‌های اخیر کامل و تام نیست، مؤثرترین راهبرد برای کنترل بیماری، محدودیت کامل است. حداقل برای ۲هفته لاک دان می‌تواند خیلی اثربخش باشد» (ایرنا ۹آذر).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «طی ۲۴ساعت اخیر ۴۷بیمار کرونایی در مراکز تحت پوشش دانشگاه جان خود را از دست داده‌اند. در حال حاضر ۱۷۰۹بیمار کرونایی بستری و ۳۶۸نفر در ICU هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۹آذر).

در فارس، «بیش از ۱۰روز از اجرای مرزبندی‌های کرونایی در شیراز و شهرستانهای استان می‌گذرد، اما هم‌چنان تب کرونا بالا است و شمار جان‌باختگان و مبتلایان کم نشده است. به‌گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افراد زیادی در خانه بستری می‌شوند و تخت خالی برای پذیرش بیماران به سختی پیدا می‌شود. شمار درگذشتگان بین ۴۰ تا ۴۵ در نوسان است. معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: ۴۱نفر در روز گذشته به‌دلیل ابتلاء به کرونا جان خود را از دست دادند و آمار موارد فوتی کرونا به ۲۴۶۸نفر رسیده است» (ایرنا ۹آذر).

در قزوین، سخنگوی وزارت بهداشت درباره استان قزوین گفت: «موارد بستری و مرگ و میر کووید۱۹ در قزوین و نموار ابتلا و مرگ و میر هم‌چنان صعودی است، میانگین بروز هفتگی ابتلا در قزوین ۱۹.۵ نفر در هر صد هزار نفر و میانگین موارد مرگ در هفته اول آذر ۴۵نفر در هر یک میلیون نفر است که هر دو شاخص بالاتر از میانگین کشوری است» (ایرنا ۹آذر).

در اردبیل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «هر روز به نفرات بستری در ICU افزوده می‌شود. افزایش فوتیها هم‌چنان روند صعودی دارد و در ۲۴ساعت گذشته ۱۳نفر از بیماران جان خود را از دست دادند. هم‌اکنون ۴۸۱بیمار کرونایی بستری هستند، در ۲۴ساعت گذشته آمار بستریها رشد قابل توجهی دارد و اگر این روند ادامه داشته باشد تخت خالی در بیمارستانها نخواهیم داشت» (خبرگزاری حکومتی مهر ۹آذر).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «طی ۲۴ساعت گذشته، ۸۰۹نفر به مبتلایان به کرونا افزوده شده است. ۱۲۹۴نفر در مراکز درمانی بستری هستند که ۳۰۵نفر درICU و ۷۰نفر زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۹آذر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹آذر ۱۳۹۹ (۲۹ نوامبر ۲۰۲۰)

o          سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: میانگین مرگ ناشی از کرونا هفته گذشته به ۴۰نفر در میلیون رسید و بیشترین میزان در یزد، سمنان و خراسان جنوبی بود

o          شورای شهر تهران: روز چهارشنبه ۱۰۶، روز پنجشنبه ۱۱۶ و روز جمعه ۱۰۹مرگ ناشی از کرونا در بهشت زهرا ثبت شده است

o          دانشگاه علوم پزشکی کرمان: در استان ۷۶درصد افزایش نسبت به پیک اول داریم. مرگ و میر خیلی بالاتر از قبل است

o          سرپرست بیمارستان نطنز: ورود بیماران کرونایی افزایش یافته و در حال حاضر ظرفیت بیمارستانهای و حتی تختهای ICU و CCU نیز پر شده است

o          رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: در آذرماه روند بستریهای کرونا افزایش یافته، مبتلایان روند صعودی دارد و تعداد بستریها در هفته گذشته روزانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰نفر بوده است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز شنبه ۸آذر۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۶۵شهر از ۱۷۱هزار و ۲۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۶۸۱۸نفر، در آذربایجان غربی به ۶۳۱۰نفر، در البرز به ۴۵۸۰نفر، در اردبیل به ۱۹۳۲نفر، در اصفهان به ۹۷۵۵نفر، در ایلام به ۱۷۵۰نفر، در تهران به ۴۲۱۶۱نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۳۲۰نفر، در خراسان رضوی به ۱۲۱۱۰نفر، در خوزستان به ۹۱۴۰نفر، در زنجان به ۱۷۱۷نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۳۳۱نفر، در فارس به ۴۸۶۲نفر، در قزوین به ۱۷۴۴نفر، در قم به ۶۸۵۰نفر، در کردستان به ۳۰۰۶نفر، در کرمان به ۳۳۴۹نفر، در کرمانشاه به ۳۶۹۱نفر، در گلستان به ۴۲۵۷نفر، در لرستان به ۷۰۴۵نفر، در مازندران به ۶۶۲۲نفر، در مرکزی به ۳۳۷۳نفر و در یزد به ۳۰۰۲نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «میانگین بروز هفتگی ابتلا هفته گذشته به ۲۰نفر به ازای صدهزار نفر رسید و بیشترین میزان ابتلا در ایلام، یزد، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی گزارش شد. میانگین مرگ در هفته گذشته به ۴۰نفر در میلیون رسید و بیشترین میزان مرگ نیز در استانهای یزد، سمنان و خراسان جنوبی بود» (ایرنا ۸آذر).

روحانی امروز بار دیگر مردم را مسئول مقابله با کرونا معرفی کرد و گفت: «راه‌حل اصلی برای مبارزه با این بیماری تغییر رفتار اجتماعی مردم است. این است و بس و هیچ راه دوم ندارد. مردم باید سبک زندگی خود را عوض کنند، فاصله اجتماعی را مراعات کنند، در تجمعات شرکت نکنند و ترددها را به حداقل ضروری برسانند».

در تهران، خدا کرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: «روز چهارشنبه ۱۰۶مورد، روز پنجشنبه ۱۱۶مورد و روز جمعه ۱۰۹مورد مرگ مشکوک یا ناشی از کرونا در بهشت زهرا ثبت شده . تا امروز ۲۰هزار و ۸۰۰مورد مرگ ناشی از کرونا در تهران ثبت شده است» (ایمنا ۸آذر).

در اصفهان، سرپرست بیمارستان نطنز گفت: «ورود بیماران مشکوک به ویروس کرونا افزایش یافته و در حال حاضر ظرفیت تختهای بیمارستانهای خاتم‌الانبیای نطنز و فاطمیه بادرود نیز تکمیل شده است و حتی تختهای اتاق های ICU و CCU نیز پر شده است» (خبرگزاری نیروی قدس ۸آذر). سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان «با اشاره به۳۴ فوتی در ۲۴ساعت گذشته گفت: آمار بالا هم‌چنان نشان‌دهنده وضعیت بحرانی در شهرستانهای استان است. مجموع بیماران بستری در بیمارستانهای استان به ۱۸۴۲نفر رسیده است که از این تعداد ۳۹۸نفر در ICU بستری هستند» (ایرنا ۸آذر).

در کرمان، مشاور ارشد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: «در استان کرمان در پیک کنونی ۷۶درصد افزایش را نسبت به پیک اول داریم. در پیک فعلی عدد مرگ و میر نسبت به پیک‌های قبلی خیلی بالاتر است» (ایسنا ۸آذر).

در اردبیل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از فوت ۲۲بیمار کرونایی در ۲۴ساعت گذشته خبر داد و گفت: ۴۷۵بیمار بستری هستند که ۷۸نفر آنها در‌ICU تحت درمان هستند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۸آذر).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: «کرونا هم‌چنان اولویت نخست برخی مسئولان نیست. مبارزه با این بیماری همه‌گیر باید اولویت نخست همه مدیران باشد. بارها عرض کرده‌ام که این وضعیت در قم بسیار شکننده است و باید مراقب بود تا استان وارد پیک‌های بعدی این بیماری نشود» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۷آذر).

در زنجان، «رئیس دانشگاه علوم پزشکی، با بیان این‌که طی آذرماه روند بستریهای کرونا در استان افزایش یافته است، گفت: مبتلایان به کرونا در استان روند صعودی دارد و تعداد بستریهای کرونایی نیز طی یک هفته گذشته روزانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰نفر بوده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۸آذر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۸آذر۱۳۹۹ (۲۸نوامبر۲۰۲۰)

طبق آمار وزارت بهداشت برای اولین بار شمار مبتلایان جدید در ۲۴ ساعت از ۱۴هزار نفر گذشت

o          حریرچی: به ازای یک فوتی در کشور ۲۰۰ الی یک‌هزار نفر با میانگین حدود ۶۰درصد به بیماری کرونا مبتلا می شوند

o          هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع: در ۲۴ساعت ۱۴هزار نفر مبتلا می‌شوند و ۴۶۰نفر فوت می‌کنند. ویروس با سرعت مردم را مبتلا می‌کند. به جای این‌که پشت سر ویروس حرکت و خرابه‌ها را جمع کنیم، باید مانع زنجیره انتقال شویم

o          رئیس بیمارستان فیاض بخش: موج سوم بسیارشدید تر از اول و دوم است و متأسفانه در این پیک انواع شدیدتر داریم

o          دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: به جز کاشان و آران و بیدگل ۳۴نفر در ۲۴ساعت گذشته جان باختند. ۱۷۷۶بیمار در استان اصفهان بستری هستند که ۳۶۳بیمار در ICU هستند

o          دانشگاه علوم پزشکی کرمان: ۲۲بیمار کرونا در ۲۴ساعت گذشته جان باختند و شمار جان‌باختگان به ۱۸۳۴نفر است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز جمعه ۷آذر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۶۵شهر از ۱۷۰هزار و ۲۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۶۷۷۹نفر، در آذربایجان غربی به ۶۲۶۰نفر، در البرز به ۴۵۵۷نفر، در اردبیل به ۱۹۱۵نفر، در اصفهان به ۹۶۸۵نفر، در ایلام به ۱۷۲۵نفر، در بوشهر به ۱۷۶۹نفر، در تهران به ۴۱۹۱۱نفر، در خراسان جنوبی به ۱۵۳۶نفر، در خراسان رضوی به ۱۲۰۵۰نفر، در خراسان شمالی به ۲۶۷۳نفر، در زنجان به ۱۷۰۰نفر، در سمنان به ۲۵۱۴نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۳۰۱نفر، در فارس به ۴۸۱۷نفر، در کرمان به ۳۲۵۹نفر، در کرمانشاه به ۳۶۶۶نفر، در گلستان به ۴۲۳۷نفر، در گیلان به ۵۷۳۶نفر، در لرستان به ۷۰۰۰نفر، در مرکزی به ۳۳۳۳نفر، در همدان به ۴۲۷۵نفر و در یزد به ۲۹۷۷نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت شمار قربانیان ۲۴ساعت گذشته را ۴۰۶نفر ذکر کرد. در همین فاصله ۱۴۰۵۱بیمار جدید شناسایی و ۵۸۶۰بیمار در شرایط وخیم به‌سر می‌برند. به این ترتیب برای چهارمین روز متوالی شمار مبتلایان و بیماران وخیم رکورد شکسته است.

حریرچی، معاون وزیر بهداشت رژیم گفت: «به ازای یک فوتی در کشور ۲۰۰ الی یک‌هزار نفر با میانگین حدود ۶۰درصد به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند» (سایت خبر فوری رژیم ۶آذر).

محسنی عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع گفت: «در ۲۴ساعت ۱۴هزار نفر مورد جدید مبتلا می‌شوند و بالای ۴۶۰نفر فوتی داریم که این نشان می‌دهد ویروس هم‌چنان با سرعت برای مبتلا کردن مردم ما تلاش می‌کند. به جای این‌که پشت سر ویروس حرکت و خرابه‌هایش را جمع کنیم، باید مانع زنجیره انتقال شویم» (ایلنا ۷آذر).

در تهران، منافی رئیس بیمارستان امام حسین گفت: «بدحالی بیماران مراجعه کننده را ما به‌خصوص در دو هفته و شاید یک ماه گذشته داشتیم و یک پیک نسبتاً شدید که یک مقداری همه را نگران کرده بود در مجموع علائم [ویروس] تغییر محسوسی ندارد و ما به نسبت اسفندماه و فروردین‌ماه بیماران بدحال تری را می‌دیدیم». رئیس بیمارستان فیاض بخش گفت: «موج سوم بسیارشدید تر از موج اول و دوم است و ما هم‌چنان ورودی بیماران را داریم. چیزی را که در بیمارستان خودمان داریم می‌بینیم متأسفانه به‌نظر می‌آید انواع شدیدتر را ما در این پیک بیشتر می‌بینیم» (تلویزیون رژیم ۵آذر).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: «در حال حاضر ۱۷۷۶بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، از این تعداد ۳۶۳بیمار در بخش ICU نگهداری می‌شوند. آمار مرگ و میر بیماران کرونا طی ۲۴ساعت اخیر ۳۴نفر است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۶آذر).

در کرمان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: «تعداد فوتی های قطعی ابتلا به کووید۱۹ در ۲۴ساعت گذشته ۲۲نفر و شمار جان‌باختگان در اثر کرونا تاکنون به ۱۸۳۴نفر رسیده است» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۷آذر).

در یزد، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی صدوقی گفت: «در حال حاضر، ۷۴۸بیمار کرونا در بیمارستانهای استان یزد بستری هستند که از این تعداد ۱۷۴نفر به‌دلیل وخامت حال، در بخش ICU تحت درمان قرار دارند و در شبانه روز گذشته ۱۸تن از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در استان جان خود را از دست دادند» (ایرنا ۷آذر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷آذر ۱۳۹۹ (۲۷ نوامبر ۲۰۲۰)

خامنه‌ای، روحانی، ظریف و علوی برای ۴دهه تروریسم باید در برابر عدالت قرار گیرند، این یک اقدام ضروری و بازدارنده در مقابل پدرخوانده تروریسم بین‌المللی است

اروپا باید وزارت اطلاعات و سپاه رانامگذاری تروریستی کند، مأموران و مزدوران اطلاعات و نیروی قدس محاکمه و اخراج شوند. دادن پناهندگی و ناسیونالیته به این مزدوران راهگشای تروریسم و خط قرمز است. سفارتخانه‌ها و مراکز به‌اصطلاح فرهنگی و مذهبی رژیم مراکز هماهنگی تروریسم و جاسوسی است و باید تعطیل شوند

همزمان با شروع محاکمه اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی و همدستانش در بلژیک خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت: تحقیقات مستقل و حرفه‌یی دستگاه قضایی بلژیک شایان قدردانی است. همان‌طور که تحقیقات نشان داده ما با یک تروریسم سازمان‌یافته دولتی مواجه هستیم. بنابراین، علاوه بر افرادی که امروز در این دادگاه محاکمه می‌شوند، زمان آن رسیده که سردمداران این رژیم مورد محاکمه قرار گیرند.

خانم رجوی افزود: همان‌گونه که در شهادت ۷ ساعته خودم تصریح کردم، تصمیم به بمب‌گذاری در گردهمایی سالانه مقاومت در ویلپنت در شورایعالی امنیت رژیم به‌ریاست حسن روحانی اتخاذ شد و به تأیید شخص خامنه‌ای رسید. مأموریت اجرای این تصمیم به وزارت اطلاعات محول شد که با همکاری وزارت‌خارجه آنرا به اجرا در بیاورد. خامنه‌ای و روحانی و ظریف و علوی وزیر اطلاعات ملایان به‌خاطر ۴دهه جنایت و تروریسم باید در برابر عدالت قرار گیرند.

وی تأکید کرد تا جاییکه به تروریسم و استفاده از آن به‌عنوان ابزار حکومتی برمی‌گردد، یکبار دیگر ثابت شد که هیچ تمایزی بین ارگانهای این رژیم از جمله بین وزارت اطلاعات و وزارت امور خارجه و دفترخامنه‌ای و دفتر روحانی وجود ندارد. وزیر خارجه رژیم که خودش شخصاً درگیر این توطئه تروریستی بود در روز دستگیری اسدی تلاش کرد با طرح ادعای مضحک «عملیات فریب» دیپلمات تروریستش را در ببرد و این جنایت را به قربانیانش نسبت دهد.

امروز فراتر از این دادگاه، تمامیت رژیم ملاها در مقابل وجدان جامعه جهانی به‌ویژه مردم اروپا به محاکمه کشیده می‌شود. اتحادیه اروپا و کشورهای عضو که خاکشان جولانگاه اقدامات تروریستی فاشیسم دینی حاکم بر ایران قرار گرفته است، در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دارند که به سیاست سکوت در قبال تروریسم رژیم خاتمه دهند و به یک سیاست قاطع در برابر این رژیم قرون‌وسطایی روی بیاورند.

خانم رجوی خاطرنشان کرد که این سیاست قاطع باید در برگیرنده اقدامات زیر باشد:

o          سران رژیم آخوندها باید تحت پیگیرد و در برابر عدالت قرار بگیرند. این یک اقدام ضروری و بازدارنده در مقابل پدرخوانده تروریسم بین‌المللی در جهان امروز است.

o          اتحادیه اروپا باید تمامیت وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران را به‌عنوان موجودیت‌های تروریستی نامگذاری کند.

o          مأموران اطلاعات، نیروی قدس و مزدوران آنها در کشورهای اروپایی باید محاکمه و مجازات و اخراج شوند. دادن پناهندگی سیاسی و ناسیونالیته به این مزدوران در کشورهای اروپایی راهگشای تروریسم است و باید خط قرمز باشد.

o          کشورهای اروپایی باید سفارتخانه‌ها و مراکز به‌اصطلاح فرهنگی و مذهبی این رژیم را که مراکز هماهنگی تروریسم و جاسوسی هستند تعطیل کنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷ آذر ۱۳۹۹ (۲۷ نوامبر ۲۰۲۰)

o          آمار مهندسی شده وزارت بهداشت برای سومین روز متوالی رکورد جدیدی در شمار مبتلایان و بیماران وخیم به‌جای گذاشت

o          حریرچی: افزایش تعداد بستری و مرگ نگران‌کننده است. این خیلی دردآور است که در کشور و بسیاری از استانها اولین عامل مرگ و میر بیماری کرونا است

o          رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع: ما می‌خواستیم ۱۵تا ۳۰روز شهرها قرنطینه کامل شود. حالا دیر اتفاق افتاد بعد هم دو هفته. با این‌که یک‌سوم کارمندها بروند سر کار و بانکها و پارکها باز هستند، تو خیلی از کلان‌شهرها و حتی تهران ترافیک خیلی فرق نکرده. کسانی که تصمیم می‌گیرند آیا در جامعه حضور ندارند

o          دانشگاه علوم پزشکی شیراز: ۴۲نفر در ۲۴ساعت گذشته جان باختند و تعداد جان‌باختگان به ۲۳۱۴نفر رسید.۲۲۹۷بستری داریم که ۳۸۶نفر در ICU بستری هستند

o          دانشگاه علوم‌پزشکی اردبیل: ظرفیت مراکز درمانی استان تکمیل شده و افزایش بیماران بدحال کرونایی نگران‌کننده است

o          دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: نگرانی ما از پیشی گرفتن موارد بیماری از ظرفیت پذیرش بیمارستانهاست.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز پنجشنبه ۶آذر۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۶۵شهر از ۱۶۹هزار و ۱۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۶۷۳۴نفر، در آذربایجان غربی به ۶۱۷۰نفر، در البرز به ۴۵۳۲نفر، در اردبیل به ۱۹۰۰نفر، در اصفهان به ۹۵۹۵نفر، در ایلام به ۱۶۹۵نفر، در تهران به ۴۱۶۴۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۲۰۱۵نفر، در خوزستان به ۹۰۹۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۲۷۱نفر، در فارس به ۴۷۵۲نفر، در قزوین به ۱۷۲۹نفر، در قم به ۶۷۸۵نفر، در کردستان به ۲۹۹۱نفر، در کرمان به ۳۱۷۴نفر، در کرمانشاه به ۳۶۴۶نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۱۸۹نفر، در گلستان به ۴۲۰۲نفر، در لرستان به ۶۹۷۵نفر، در مازندران به ۶۵۹۲نفر، در مرکزی به ۳۳۰۳نفر، در هرمزگان به ۱۸۵۰نفر و در همدان به ۴۲۵۵نفر رسیده است.

در همین حال سخنگوی وزارت بهداشت شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را ۴۸۲نفر ذکر کرد. در همین فاصله ۱۳۹۶۱بیمار جدید شناسایی و ۵۸۴۹بیمار در شرایط وخیم به‌سر می‌برند. به این ترتیب برای سومین روز متوالی شمار مبتلایان و بیماران وخیم رکورد شکسته و از ابتدای شیوع کرونا بی‌سابقه است.

حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت رژیم گفت: «افزایش تعداد بستری و مرگ نگران‌کننده است. این خیلی دردآور است که در کشور و بسیاری از استانها اولین عامل مرگ و میر بیماری کرونا است» (خبرگزاری نیروی قدس ۶آذر).

شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع در مورد تعطیلی کلان‌شهرها گفت: «هم خیلی دیر تصمیم‌گیری شد هم مسائلی که مد نظر ما بود اتفاق نیفتاد ما اعتقاد مان این بود که کامل قرنطینه بشود بین ۱۵روز تا ۳۰روز اگر که بخواهیم زنجیره انتقال را قطع کنیم حالا اولاً این‌که دیر اتفاق افتاد بعد هم دو هفته گذاشتند بعد هم با این‌که کارمندها یک‌سوم بروند سر کار و بانکها کامل باز هستند تقریباً و خیلی پارک ها باز است همه جا باز است. شما هم این روزها تو خیلی از کلان‌شهرها و حتی تهران می‌بینید ترافیک خیلی فرق نکرده و همه حضور دارند.یک تصمیماتی بعضی مواقع گرفته می‌شود که نمی‌دانیم کسانی که تصمیم می‌گیرند و تصویب می‌کنند چه تفکری دارند و آیا در جامعه حضور جدی ندارند» (تلویزیون رژیم ۵آذر).

در تهران، طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: محدودیتهای یک الی دو هفته‌یی شاید به‌صورت مسکن عمل کند و فشار را پایین بیاورد، اما اگر شرایط دوباره به چند ماه قبل برگردد، شیوع بیشتر خواهد شد. بیمارستان کماکان پر است، چند روزی خلوت‌تر شده بود، اما امروز دوباره شلوغ شده است، باید یک هفته بگذرد تا تعداد بیماران کاهش پیدا کند و بعد ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد. هنوز نیروی جدید پرستاری به بیمارستان تزریق نشده و وضعیت وخیم است» (ایلنا ۶آذر).

در فارس، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «۴۲نفر از هم استانیهای عزیز مان را از دست دادیم و تعداد جان‌باختگان به ۲۳۱۴نفر رسیده امروز هم ۲۲۹۷بیمار را ما بستری داشتیم که ۳۸۶نفر در ICU هستند» (تلویزیون رژیم ۵آذر).

در البرز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در ۲۴ساعت گذشته ۲۳بیمار کرونایی جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان‌باختگان استان به ۲۲۵۱نفر رسیده است» (ایسنا ۶آذر).

در سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با ابراز نگرانی از روند صعودی بیماری در استان و افزایش موارد بستری گفت «نگرانی ما از پیشی گرفتن موارد بیماری فراتر از ظرفیت بیمارستانهاست. در یک ماه گذشته تعداد بیماران بستری افزیش یافته است و این افزایش ناگهانی از آبان ماه است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۵آذر).

در بوشهر، فرماندار گناوه گفت: «۵۰درصد نمونه‌گیریهای کرونا تا هفته گذشته مثبت اعلام شد که نشان می‌دهد تا رسیدن به وضعیت مناسب فاصله داریم. اگر کاهش نیابد محدودیتها ادامه خواهد یافت» (خبرگزاری حکومتی مهر ۶آذر).

در اردبیل، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گفت: «ظرفیت مراکز درمانی استان برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شده است و افزایش تعداد بستری افراد بدحال مبتلا به کرونا در استان نگران‌کننده است» (ایرنا ۶آذر).

در قزوین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: در حال حاضر ۱۱۴بیمار کرونایی در ICU هستند که ۵۴نفر بد حال و به دستگاه تنفسی متصل هستند. تعداد بستریها بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ در نوسان است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۶آذر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶آذر۱۳۹۹ (۲۶نوامبر۲۰۲۰)

  فراخوان به اقدام فوری بین‌المللی برای نجات زندانیان ارومیه و اعزام هیات تحقیق برای بازدید از زندانها

بر اساس گزارشات رسیده از زندان ارومیه، صدها تن از زندانیان از صبح چهارشنبه پنجم آذر ماه در بندهای ۱، ۲، ۳ و۴ این زندان دست به شورش زده و کلیه شیشه های بند را شکسته‌اند. آنان همچنین پتوها را داخل سالن مقابل اتاق افسر نگهبان به آتش کشیدند، میز افسر نگهبان نیز به آتش کشیده شد.

این شورش در اعتراض به ضرب و شتم یکی از زندانیان بنام حجت کاظم نژاد و همچنین فقدان حداقل امکانات بهداشتی در شرایط کرونا، گرانی اجناس در داخل زندان و خوداری از آزادی زندانیان تا پایان پاندمی کرونا و نگهداشتن زندانیان پس از تمام شدن دوران زندانشان می باشد.

حجت کاظم‌نژاد، که علیرغم گذشت ۲۵ روز از زمان آزادیش همچنان در زندان است، صبح چهارشنبه در اعتراض به بلاتکلیفی خود در مقابل اتاق افسر نگهبان زندان دست به خودسوزی زد، اما گارد زندان با همان حالت سوختگی وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند. وی هفته گذشته نیز اعتصاب غذا کرده بود که با قول آزادی، به اعتصاب خود پایان داد.

بدنبال شورش زندانیان بجان آمده، گارد زندان درهای سایر بندها را بست و رفت و آمد درون بندها را ممنوع کردند. آنها سپس وارد بندهای شورشی شده و زندانیان معترض را وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار دادند. در میان کسانی که زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار داده اند اسامی دژخیمان کرامت، حیدری و بابایی به چشم میخورد.

در اثر این حمله تا کنون حداقل۱۵زندانی بدلیل شدت ضربات و وخامت حالشان به بیمارستان منتقل شده اند. زندانبانان همه تلفنهای عمومی زندان را قطع کرده اند تا اخبار این شورش به خارج از زندان درز پیدا نکند.

مقاومت ایران خواهان مداخله بلادرنگ ملل متحد، و کلیه ارگانهای مدافع حقوق بشر برای نجات جان زندانیان شورشی در زندان ارومیه می باشد و بار دیگر بر لزوم آزادی موقت زندانیان تا پایان پاندمی کرونا و اعزام فوری یک هیأت تحقیق بین‌المللی جهت بازدید از زندانها و دیدار با زندانیان، تاکید میکند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶ آذر ۱۳۹۹ (۲۶ نوامبر ۲۰۲۰)

فراخوان به ملل متحد برای اقدام فوری جهت آزادی زندانیان بويژه زندانيان سياسي تا پايان پاندمي كرونا

از روز شنبه اول آذرماه ۹۹ تاکنون، دستکم هفت زندانی در زندان اوین به دلیل ابتلاء به کرونا جان باخته اند اما بدستور قضاييه آخوندي، سازمان زندانها و رئیس جنایتکار زندان اوين تلاش ميكنند تا اين خبر را مخفي نگهدارند.

فوت شدگان از زندانیان بندهای ۷ و ۸ زندان اوین بودند. براساس این گزارشات، ۴ تن از قربانيان از قرنطینه بند ۸ زندان اوین (محل نگهداری زندانیان مالی) و ۳ قرباني دیگر در بند ۷ این زندان، كه عمدتا محل نگهدای زندانیان سیاسی، بوده اند. احتمال می رود تعداد قربانیان بیشتر از این باشد.

روز یکشنبه ۲ آذرماه۹۹، پس از مشاهده اجساد برخي از قربانیان توسط زندانیان، تلفنهای اوین براي مدتي قطع شد تا زندانیان نتوانند خبر را به بيرون منتقل کنند.

از سوی دیگر امروز چهارشنبه چند اتوبوس از زندانيان بند ۸ زندان به زندان تهران بزرگ(فشافويه) منتقل شدند كه احتمال می رود علت انتقال، شیوع ویروس کرونا در این زندان باشد. امری که می تواند باعث شيوع كرونا در فشافويه شود.

ماه گذشته حداقل تست کرونای ۴ تن از زندانیان سیاسی بند ۴ اوين مثبت اعلام شده بود. همان‌ زمان پرسنل بهداری به زندانیان بیمار گفته بودند: «از شما تست کرونا نمی گیریم. چون واضح هست که تست همه شما مثبت است. بروید در بند استراحت کنید».

مقاومت ایران باردیگر نسبت به وضعیت وخیم زندانهاي ایران بويژه در اوج پاندمی کرونا و نسبت بوقوع یک فاجعه انسانی هشدار داده و دبیر کل سازمان ملل، کمیسر عالی حقوق بشر و شورای حقوق بشر ملل متحد و عموم مراجع مدافع حقوق بشر را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان و بویژه زندانیان سیاسی فرا ميخواند. زندانیان بايد حداقل تا پایان پاندمی کرونا آزاد شوند. مقاومت ایران مجددا خواهان اعزام فوری یک هیأت تحقيق بین‌المللی جهت بازدید از زندانها و دیدار با زندانیان، بویژه زندانیان سیاسی است.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ آذر ۱۳۹۹ (۲۵ نوامبر ۲۰۲۰)

o          زالی: مردم فکر می‌کنند با محدودیتهای ایجاد شده، مرگ و میر و ابتلا به‌سرعت تغییر خواهد کرد. این‌طور نیست

o          محرز: مردم را به عطاری عادت داده‌اند و این خطرناک است. طب سنتی را باید از عطاری جدا کرد، عطاری را به هیچ‌وجه قبول نداریم

o          سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: موارد ابتلای روزانه کرونا در فارس هم‌چنان صعودی است و به بالاترین میزان از شروع کرونا رسیده است. هفته گذشته موارد مرگ استان ۵۰ به ازای هر میلیون جمعیت گزارش‌شده که بالاتر از میانگین کشوری است

o          معاون استاندار البرز: تاکنون بیش از ۲۲۰۰نفر در البرز قربانی کرونا شده‌اند. بیش از هزار مورد از مهرماه تاکنون بوده است

o          رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: مردم با مشکلات اقتصادی بسیاری روبه‌رو هستند و کرونا نیز مزید بر علت شده، بدون شک چند صدایی و ایجاد حواشی به مصلحت کشور نیست و معاندین و ضد انقلاب بیشترین بهره‌برداری را خواهند داشت

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز چهارشنبه ۵آذر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۶۵شهر از ۱۶۷هزار و ۷۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۶۵۸۴نفر، در آذربایجان غربی به ۶۰۵۰نفر، در البرز به ۴۴۹۰نفر، در اردبیل به ۱۸۷۵نفر، در اصفهان به ۹۵۲۰نفر، در تهران به ۴۱۳۳۱نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۳۰۵نفر، در خراسان جنوبی به ۱۵۱۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۱۹۶۵نفر، در خراسان شمالی به ۲۶۵۳نفر، در خوزستان به ۹۰۶۰نفر، در زنجان به ۱۶۶۵نفر، در سمنان به ۲۴۹۴نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۲۴۶نفر، در فارس به ۴۶۴۲نفر، در کرمان به ۳۱۱۴نفر، در کرمانشاه به ۳۶۳۱نفر، در گلستان به ۴۱۷۲نفر، در گیلان به ۵۷۰۶نفر، در لرستان به ۶۹۳۵نفر، در مرکزی به ۳۲۶۳نفر و در یزد به ۲۹۳۲نفر رسیده است.

در همین حال سخنگوی وزارت بهداشت بار دیگر در آمار مهندسی شده خود شمار قربانیان کرونا در ۲۴ساعت گذشته را ۴۶۹نفر ذکر کرد. وی افزود در همین فاصله ۱۳۸۴۳بیمار جدید شناسایی و ۵۸۳۲بیمار در شرایط وخیم به‌سر می‌برند. به این ترتیب برای دومین روز متوالی شمار مبتلایان و بیماران وخیم رکورد شکسته و از ابتدای شیوع کرونا بی‌سابقه است

محرز عضو علمی ستاد کرونا در مورد داروی طب سنتی مؤثر در درمان کرونا توسط وزارت بهداشت گفت: «در اینجا مردم را به عطاری عادت داده‌اند و متأسفانه این خطرناک است. چون ما اصلاً نمی‌دانیم گیاهی که در عطاری وجود دارد اصلاً چه چیزی است. کسانی که عطاری راه انداختند طب سنتی را به یک مسیر بسیار غلط بردند. این طب سنتی که دانشکده و متخصص دارد را باید از عطاریها جدا کرد، ما عطاری را به هیچ‌وجه قبول نداریم.هم‌چنین متخصصان ایران هم باید روی اثرات داروهایشان تحقیقات بیشتری کنند و با متدولوژی درست کار کنند «(سایت خبر فوری رژیم ۴آذر).

در تهران، زالی، رئیس ستاد کرونا گفت: «از شنبه این هفته تا به‌حال تغییر خیلی شگرفی در میزان بستری و مرگ و میر نداشتیم. مردم فکر می‌کنند با محدودیتهای کرونایی ایجاد شده، مرگ و میر و میزان ابتلا به‌سرعت تغییر خواهد کرد در صورتی که این‌طور نیست. شرایط بحرانی و قرمز تهران کماکان پابرجا است» (ایرنا ۵آذر).

جوادی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: «در موج هشتم نظرسنجی ‎شهرداری تهران و ‎ایسپا نشان می‌دهد نگرانی مردم از ابتلا به کرونا در بالاترین سطح خود از زمان شروع همه‌گیری قرار دارد. کرونا و مشکلات اقتصادی شرایط سختی را برای مردم رقم زده است» (خبرگزاری نیروی قدس ۴آذر).

در فارس، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت: «نمودار و موارد ابتلای روزانه کرونا در استان فارس هم‌چنان صعودی است و به بالاترین میزان از زمان شیوع کرونا رسیده است. هفته گذشته بروز مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در این استان ۵۰ به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش‌شده که بالاتر از میانگین کشوری است» (ایرنا ۴آذر).

در البرز معاون استاندار گفت: «از ابتدای آغاز اپیدمی بیش از ۲۲۰۰نفر در البرز جان خود را از دست داده‌اند که بیش از هزار مورد از مهرماه تاکنون بوده است» (ایسنا ۵آذر). سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: ۲۰بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ساعت گذشته جان خود را از دست داده‌اند و جان‌باختگان به ۲۲۲۸نفر رسیده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۵آذر).

شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع به‌دنبال استعفای معاون وزیر بهداشت امروز گفت: «در شرایط کنونی مردم با مشکلات اقتصادی بسیاری روبه‌رو هستند و شیوع کرونا نیز مزید بر علت شده، بنابراین نباید با طرح برخی مسائل، حاشیه ایجاد کرد، بدون شک چند صدایی و ایجاد حواشی به نفع و مصلحت کشور نیست و در چنین شرایطی معاندین و ضد انقلاب بیشترین بهره‌برداری را خواهند داشت» (ایرنا ۵ آذز).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ آذر ۱۳۹۹ (۲۵ نوامبر ۲۰۲۰)

مقاومت ایران دبيركل ملل متحد، كميسرعالي و شوراي عالي حقوق بشر ملل متحد، اتحاديه اروپا و كشورهاي عضو را به اقدام فوري و موثر براي جلوگيري از اعدام دكتر احمدرضا جلالي توسط فاشيسم ديني حاكم بر ايران و آزادي وي فرا ميخواند.

به گزارش خانواده آقاي جلالي او در روزهاي اخير به سلول انفرادي اوين منتقل و به او گفته شده بزودي اعدام خواهد شد. آقاي جلالي در ارديبهشت ۱۳۹۵ دستگير و در مهرماه ۹۶ در بيدادگاههاي رژيم آخوندي به اعدام محكوم شد. ديوان عالي آخوندها نيز به فاصله كوتاهي اين حكم را تأييد كرد.

گروگانگیری و زنداني كردن اتباع خارجي و ايرانيان مقيم كشورهاي خارجي به منظور كلاشي و كسب امتياز و اعمال فشار روي دولتهاي خارجي از اولين سال حكومت آخوندها شروع شده و در سايه سياست مماشات و در غياب يك عكس العمل قاطع بين المللي تا به امروز ادامه يافته است.

محكوميت لفظي اين اقدامات جنايتكارانه به تنهايي كافي نيست، جامعه جهاني و بخصوص اتحاديه اروپا بايد با اقدامات موثر عملي از جمله ارجاع پرونده نقض حقوق بشر توسط اين رژيم به شوراي امنيت ملل متحد به آخوندها بفهماند كه ديگر گروگانگيري و اعدام و قتل عام و كشتار تحمل نخواهد شد.

 

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۵ آذر ۱۳۹۹(۲۵ نوامبر ۲۰۲۰)