درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۹

در حالی که رژیم آخوندی از انتشار مفاد قرارداد وطن‌فروشانه ۲۵ساله خود با چین امتناع می‌کند، گزارشها حاکی از یک قرارداد خیانت‌بار شامل حراج نفت ایران و دادن کلان امتیازات اقتصادی و اختیارات ویژه باور نکردنی به چین در رابطه با جزیره کیش است.

محمدحسن آصفری نماینده مجلس ارتجاع روز ۱۵تیر۱۳۹۹ اظهار داشت: الآن جناب ظریف گفت: «یک توافق ۲۵ساله‌ای را دارند با چینیها می‌بندند که مجلس شورای اسلامی در جریان این موضوع نیست... الآن در فضای مجازی شایعات بسیار گسترده‌یی در خصوص واگذاری نمی‌دانم کیش و مسائل مختلف دارد انجام می‌شود که اینها اسباب نارضایتی مردم را دارد».

بیغش یک نماینده دیگر مجلس ارتجاع در همین روز خطاب به ظریف گفت: «قرارداد با چین را نکنید برجام، اگر قراردادی باشد باید متن چینی، انگلیسی، فارسی در اختیار تک به تک نماینده‌ها قرار بگیرد. قصد ذاتی دولت از این قرارداد باید روشن باشد. آیا این قرارداد چیزی شبیه برجام غربی است».

رژیم ضدایرانی آخوندی، پس از ۴دهه هدر دادن هزاران میلیارد دلار سرمایه‌های ایران در جنگ و صدور تروریسم و پروژه‌های اتمی و موشکی، اکنون بخشهای بیشتری از اموال مردم را در یک قرارداد طولانی‌مدت و محرمانه به حراج گذاشته است. این قرارداد، که از بهمن۱۳۹۴ توسط شخص خامنه‌ای در دیدار با رئیس‌جمهور چین شروع شده به‌گونه‌یی است که حتی نمایندگان مجلس ارتجاع را هم از کلیات و جزییات آن بی‌خبر گذاشته‌اند. خبرگزاری رسمی رژیم در ۱۴تیر۱۳۹۹ در مورد سابقه امر یادآوری کرد: «شی جین پنگ (رئیس‌جمهور چین) موضوع همکاریهای ۲۵ساله را در دیدار با رهبر انقلاب نیز مطرح کرد که ایشان هم ضمن تأیید فرمودند: توافق رؤسای جمهوری ایران و چین برای یک روابط استراتژیک ۲۵ساله، کاملاً درست و حکمت‌آمیز است».

خانم رجوی خاطرنشان کرد: برای خامنه‌ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم، نه جان و سلامتی مردم ایران، نه آب و خاک و نه فرهنگ و منافع ملی کمترین ارزشی ندارد. آنها تنها به فکر حفظ و بقای دیکتاتوری دینی هستند که خمینی آنرا اوجب واجبات اعلام کرد و به خاطر آن می‌توان احکام اسلام را هم تعطیل کرد. از این‌رو حفظ منابع و دارائی‌های مردم ایران برای حاکمیت آخوندی هیچ بهایی ندارد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹تیر۱۳۹۹ (۹ژوئیه۲۰۲۰)

o          در شیراز در هفت روز گذشته دست کم ۳۵۰نفر بیمار کرونایی جان باختند

o          وزارت بهداشت شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را با یک جهش بی‌سابقه ۲۲۱نفر اعلام کرد

o          وزیر بهداشت: گزارشهای امنیتی برای ما می‌آید. این‌که دوستان از فقر و تهیدستی به‌سمت طغیان می‌روند، جدی است. رئیس‌جمهور و نیروهای امنیتی باید به معیشت و عدم شکل‌گیری طغیان فکر کنند

o          وزیر بهداشت: من مدتها جلوی دوربین نیامدم؛ چون هم قهر بودم، هم دل‌شکسته. وزیر بهداشت که فقط باید به سلامت می‌پرداخت، باید به معیشت بیش از سلامت می‌پرداخت. باید به پرسنل می‌گفت که پروتکل بنویسید که چگونه بازگشایی انجام بدهیم

o          وزیر بهداشت: مجبورم حرف‌هایی را بزنم که فراتر از ظرفیت برخی اندیشه‌هاست

o          دانشگاه علوم پزشکی بیرجند: ممکن است آمار‌های واقعی ۱۰برابر آمار‌های رسمی باشند

o          کرونا بمبی ساعتی در تهران است که به‌زودی منفجر می‌شود

o          رئیس بیمارستان خمینی: تعداد بیماران بدحال نیازمند آی.سی.یو نسبت به بیماران بستری بیشتر شده و بیش از ۴۰درصد است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز پنجشنبه ۱۹تیر ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۴۲شهر ایران بیش از ۶۸هزار و ۱۰۰نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۹۳۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۴۵۰نفر، در خراسان رضوی به ۵۰۶۰نفر، در خوزستان به ۵۱۶۵نفر، در فارس به ۱۴۷۵نفر، در کردستان به ۱۳۶۵نفر، در گلستان به ۱۷۱۰نفر، در مازنداران به ۳۰۳۰نفر و در همدان به ۱۶۰۰نفر رسیده است. به‌گفته پزشکان در شیراز طی یک هفته گذشته دست کم ۳۵۰نفر از بیماران کرونایی در استان فارس جان‌باخته‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم، در آمار مهندسی‌شده‌اش، شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را با یک جهش بی‌سابقه ۲۲۱نفر اعلام کرد. وی شمار بیماران تحت مراقبت ویژه را ۳۳۲۴نفر ذکر کرد که از ابتدای شیوع کرونا در زمستان گذشته بی‌سابقه است (ایرنا ۱۹تیر).

روحانی با قساوت آخوندی موج قربانیان را ناشی از «جدی نگرفتن محدودیتها و دستورالعمل‌ها از سوی مردم به‌ویژه در گردهمایی‌های دوستانه و محافل گوناگون به‌ویژه عروسی‌ها و عزاها» خواند. اما اراجیف روحانی نمی‌تواند حقیقت را تحت‌الشعاع قرار دهد به‌نحوی که شمار فزاینده قربانیان، وحشت از قیام و جنگ گرگها در درون رژیم را شدت بخشیده است (ایرنا ۱۹تیر). نمکی وزیر بهداشت رژیم گفت: ما از یک‌میلیارد دلار که خامنه‌ای مشخص کرده بود «زیر ۳۰درصد را فقط دریافت کردیم... چرا زبان من به‌عنوان وزیر بهداشت در برابر یک مرجع عالیرتبه کند بشود، به‌علت استناد به برخی واژه‌های غیرکارشناسی... من مدتها جلوی دوربین نیامدم؛ چون هم قهر بودم، هم دل‌شکسته... به جای این‌که بگویند تو غصه نخور و دنبال بیماری باش و اقتصاد را ما حمایت می‌کنیم، اینجا در دوگانه معیشت و سلامت، وزیر بهداشت که فقط باید به سلامت می‌پرداخت، باید به معیشت بیش از سلامت می‌پرداخت. باید به پرسنل می‌گفت که پروتکل بنویسید که چگونه بازگشایی انجام بدهیم، به جای این‌که بایستید و چگونه ببندیم.گزارشهای امنیتی برای ما می‌آید. این‌که دوستان از فقر و تهیدستی به سمت طغیان می‌روند، جدی است. رئیس جمهور و نیروهای امنیتی باید به معیشت و عدم شکل‌گیری طغیان فکر کنند». وی تهدید کرد که «یک روزنگار کرونا دارم و اگر عمری باشد منتشر می‌شود» و «اگر روزی قرار باشد زحماتی که عزیزان در این دوران کشیدند به هر دلیل مورد هجمه قرار بگیرد، مجبورم حرف‌هایی را بزنم که فراتر از ظرفیت برخی اندیشه‌هاست» (ایرنا ۱۸تیر)

مدیر گروه بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: «ممکن است آمار‌های واقعی ۱۰برابر آمار‌های رسمی باشند... اگر آمار مبتلایان ۲هزار و ۶۰۰نفر اعلام می‌شوند، ممکن است آمار واقعی ۲۰هزار نفر باشند و شاید از این تعداد ۴۰۰نفر هم فوت کنند» (جوان ارگان سپاه پاسداران۱۸تیر).

در تهران، زالی گفت: «تاالان ۴۴۰۰نفر از پرسنل بهداشتی درمانی دانشگاهها در تهران ابتلا پیدا کردند... مشوق‌های مالی توزیع‌شده تاکنون به‌دلیل مشکلات پرداخت کارانه‌ای و درآمدهای اختصاصی جدی تقلیل یافته... یک نارضایتی پنهان از عدم تحقق و تحصیل مشوقهای مالی در مجموعه محیطی وجود دارد... به‌دلیل یک اشتباه راهبردی تهران هیچوقت قرمز تلقی نشده... باید برای یک‌هفته تهران به‌طور کامل تعلیق بشود... اگر اینهم کفایت نکرد به‌مدت یک‌هفته ما لاک دان را در تهران اعمال کنیم» (تلویزیون شبکه خبر رژیم۱۸تیر).

سایت حکومتی خبر فوری نوشت: «کرونا؛ بمبی ساعتی در تهران است که به‌زودی منفجر می‌شود... وضعیت کرونا در تهران هر روز بدتر می‌شود... رئیس مجتمع بیمارستانی خمینی گفت: نکته نگران‌کننده‌تر این است که تعداد بیماران بدحال که نیازمند بستری در آی.سی.یو هستند، نسبت به بیماران بستری بیشتر شده و بیش از ۴۰درصد است. هم‌چنین تعداد بیمارانی که با کمک دستگاه تنفسی، تنفس می‌کنند بالا رفته است» (سایت خبر فوری۱۹تیر).

در خراسان رضوی، عضو شورای شهر مشهد گفت: «در موج دوم شیوع ویروس کرونا همه رکوردها شکسته شده ... افزایش فوت شهروندان مشهدی زنگ خطر را به صدا درآورده است» (ایرنا۱۹تیر). «وضعیت در خراسان رضوی و مشهد مقدس هم‌چنان قرمز است و تمهیدات چندانی برای مقابله با وضعیت مشاهده نمی‌شود... بنابر اعلام رسمی ستاد کرونای استان وضعیت در ۱۷شهرستان خراسان رضوی قرمز است» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۹تیر).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تمامی بیمارستانها و کادر بهداشت و درمان استان قم در حالت آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند... علاوه بر بیمارستان کامکار، بیمارستان فرقانی را برای بار دیگر آماده پذیرش بیماران کرونایی کرده‌ایم» (جوان ارگان سپاه پاسداران۱۸تیر).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «هم‌اکنون ظرفیت بیمارستانهای طالقانی و خمینی در ارومیه پر شده و سومین بیمارستان نیز وارد مدار درمان بیماران کرونا شده است. در سایر شهرهای استان ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در حال پر شدن است و ادامه این روند جای نگرانی دارد» (خبرگزاری حکومتی مهر۱۸تیر).

در گلستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «شمار شهرهای با وضعیت قرمز کرونا در استان گلستان به ۱۲شهر افزایش یافته و فقط دو شهر علی‌آباد کتول و مراوهتپه در وضعیت زرد قرار دارند... در برهه‌ای از زمان، تعداد بیماران بستری به ۱۵۰نفر رسیده بود اما امروز بیش از ۷۰۰نفر است» (خبرگزاری حکومتی مهر۱۹تیر).

در مازندران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «شهرهای آمل، بابل، بهشهر، رامسر، محمودآباد، سوادکوه و نوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند... شیوع بیماری کرونا به‌سرعت افزایش پیدا کرده و اگر این وضعیت را کنترل نکنیم مجبوریم به‌سمت قرنطینه، برگرداندن محدودیتها و بستن بسیاری از مراکز حرکت کنیم» (ایسنا۱۹تیر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹ تیر ۱۳۹۹ (۹ ژوئیه ۲۰۲۰)

o          حریرچی معاون وزیر بهداشت رژیم: مطمئناً شرایط از این بدتر خواهد شد. واکسن کرونا کمتر از ۱۲ماه آینده در دسترس نیست

o          محسنی عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس رژیم: ما در برخی از روز‌ها ۳۰۰کشته از کرونا داشتیم. آمار وزارت بهداشت شامل کسانی که در منزل و یا در مسیر انتقال به بیمارستان فوت می‌کنند، نیست

o          زالی: در تهران وضعیت بسیار شکننده است، آمار مبتلایان و فوتی‌ها طی ۱۰روز گذشته به‌صورت صعودی رو به افزایش بوده است

o          دکتر سوری استاد اپیدمیولوژی: میانگین تعداد مرگ در ایران دو برابر میانگین جهانی است. ما از لحاظ مرگ و میر رتبه دوم دنیا هستیم

o          یک کادر درمانی بیمارستان خرم‌آباد در تلویزیون رژیم: ۲۰۰-۳۰۰کرونایی بردم غسالخانه، جوان تا پیر همه مردند. تختها یکساعت هم خالی نمی‌مانند

o          میانگین موارد فوت در کرمانشاه در تیرماه ۱۲برابر اسفند است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز چهارشنبه ۱۸تیر۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۴۲شهر ایران بیش از ۶۷هزار و ۶۰۰نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۹۷۰نفر، در تهران به ۱۷۰۵۰نفر، در خراسان رضوی به ۴۸۹۰نفر، در زنجان به ۶۵۰نفر، در قم به ۴۰۵۰نفر، در کرمانشاه به ۱۷۳۵نفر، در لرستان به ۲۴۷۰نفر و در همدان به ۱۵۷۵نفر رسیده است.

در حالی‌که قربانیان کرونا هر لحظه بیشتر می‌شود و رژیم هیچ کمکی به مردم برای مقابله با کرونا نمی‌کند، روحانی در سخنرانی امروز در هیأت دولت به کلی‌گویی و خط و نشان کشیدن برای مردم در صورت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی و دادن اختیارات به مقامات محلی برای اعمال محدودیتها بسنده کرد و ابراز امیدواری نمود که در ماههای مرداد و شهریور وضعیت آرامتر شود.

حریرچی معاون کل وزیر بهداشت رژیم گفت: «امروز با رقم غیرقابل قبول و بی‌سابقه فوت روبه‌رو شدیم، این در حالی است که ما در دقیقه ۳۰ و ۴۰بازی هستیم... پایان یافتن محدودیت‌ها... باعث شد که به فوت ۲۰۰نفر از بیماران در ۲۴ساعت گذشته برسیم. در صورتی که اقدامات همه‌جانبه ... انجام نشود مطمئناً شرایط از این بدتر خواهد شد... به هیچ‌وجه واکسن کرونا کمتر از ۱۲ماه آینده در دسترس نیست» (ایلنا۱۷تیر).

محسنی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رژیم گفت: «ما در برخی از روز‌ها ۳۰۰کشته نیز از کرونا داشتیم و اگر می‌بینید آمار‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت پایین‌تر است به‌خاطر این است که آمار‌ها از افرادی است که در بیمارستان جان خود را از دست دادند، اما کسانی که در منزل و یا در مسیر انتقال به بیمارستان فوت شدند در این آمار‌ها دیده نشدند». وی اعتراف کرد «ترس مردم ازخالی ماندن سفره‌ها به واسطه تعطیلی کسب و کارها مردم را به کف جامعه کشاند، بحث نترسیدن مردم نبود، بلکه ترس از آینده‌ای که سرپرست خانواده نمی‌توانست معیشت اعضای خانواده خودش را تأمین کند» (رویداد ۲۴- ۱۵تیر).

در تهران، جلسه اضطراری ستاد کرونا تشکیل شد. زالی رئیس این ستاد گفت: «در روزهای اخیر در تهران وضعیت بسیار شکننده‌ای حاکم است، آمار مبتلایان، فوتی‌ها و افراد نیازمند بستری طی ۱۰روز گذشته به‌صورت صعودی رو به افزایش بوده است. همه اعضایی که در جلسه امروز حضور داشتد نگرانی خود را ابراز کردند... مراجعه به مراکز درمانی افزایش یافته است بنابراین نیازمند دخالت‌های جدی‌تری هستیم» (ایسنا ۱۸ تیر).

متخصص بیماریهای عفونی بیمارستان طالقانی گفت: «بیمارستانها با محدودیت تخت و ازدیاد مراجعه روبه‌رو هستند و ادامه این روند نظام درمانی کشور را دچار چالش می‌کند... اگر افزایش تصاعدی ابتلا کنترل نشود، پذیرش بیماران جدید و رسیدگی به بیماران بدحال امکان‌پذیر نخواهد بود و به افزایش آمار مرگ و میر منجر می‌شود... و با وجود خستگی کادر درمان نظام سلامت توان احیای خود از نظر تجهیزاتی و نیروی انسانی را از دست می‌دهد... زمانی که ویروس در فصل گرما با این شدت در حال انتشار است، قطعاً در فصل سرما میزان ابتلا بالاتر می‌رود» (ایسنا۱۸تیر).

دکتر سوری، استاد اپیدمیولوژی گفت: «نمی‌توان انتظار داشت که فقط با توصیه و اطلاع‌رسانی به مردم مانع شیوع بیماری شد و همهٔ بار مسئولیت شعله‌ور شدن اپیدمی را متوجه مردم کنیم. این منصفانه نیست، وظیفه دولتها و سازمانهای ذیربط این است که برای پیشگیری از شیوع بیماری برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب داشته باشند و با ابزارهایی که در اختیار دارند کرونا را کنترل و در اختیار خود قرار دهند... میانگین تعداد مرگ در کشور ما حدود دو برابر میانگین جهانی است در جهان به ازای هر یک میلیون ۶۵مورد مرگ داریم و در کشور ما این عدد به ۱۳۵می‌رسد... امروز کشور ما از لحاظ مرگ و میر به رتبه دوم دنیا رسیده است» (خبرگزاری سپاه پاسداران۱۸تیر).

معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: «در حال بازگشت به روزهای بحرانی اسفند ۹۸هستیم... . ۴۸۵نفر بیمار کرونایی در بیمارستانهای تابعه علوم پزشکی تهران بستری هستند که ۱۷۷نفر آنها در بخش‌های مراقبت‌های ویژه قرار دارند... برخی از بیماران کرونایی نیازمند مراقبت‌های ویژه هستند که منتظر خالی شدن تخت‌های آی.سی.یو هستیم» (خبرگزاری حکومتی مهر۱۷تیر).

در لرستان، یک کادر درمانی بیمارستان خرم‌آباد گفت: «شاید ۳۰۰-۲۰۰کرونایی بردم غسالخانه، جوان تا پیر همه مردند ... تختها یکساعت هم خالی نمی‌مانند به‌محض این‌که یک مریض مرخص می‌شود مریض دیگر تو اورژآنس ما باید پذیرش بدهیم» (تلویزیون شبکه افلاک۱۷ تیر).

در کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «میانگین موارد فوت در تیرماه امسال نسبت به اسفند سال گذشته ۱۲ برابر شده است. میانگین موارد بستری در تیر ماه نسبت به اسفند ۴، ۳برابر شده است» (ایسنا۱۷تیر).

در البرز، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «از ۱۴ خرداد شاهد افزایش بیماری بوده‌ایم، شب‌های گذشته آمار مراجعین و بستری کنندگان بسیار افزایش پیدا کرده است و رکورد پیک قبلی کرونا در البرز شکسته شد» (خبرگزاری سپاه پاسداران۱۸تیر).

در اردبیل، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «ابتلای به کرونا در این استان با شتاب زیاد رو به افزایش است... در شبانه روز گذشته، مراکز درمانی استان بیشترین آمار بستری را در یک ماه اخیر داشته‌اند» (ایرنا۱۸تیر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۸ تیر ۱۳۹۹ (۸ ژوئیه ۲۰۲۰)

o          وزارت بهداشت رژیم برای اولین بار تعداد فوت در ۲۴ساعت گذشته را ۲۰۰نفر اعلام کرد که ۲۶درصد بیشتر از بالاترین رقم اعلام شده در ۵ماه اخیر است.

o          وزارت بهداشت رژیم ۲۰استان را در وضعیت قرمز و هشدار اعلام کرد.

o          رئیس شورای شهر تهران: روز گذشته ۷۰بیمار کرونایی در بهشت زهرا دفن شدند.

o          رئیس بخش عفونی در بیمارستان مسیح دانشوری: تخت خالی موجود نیست. در فضای آزاد سایه‌بان زده شده تا پس از خالی شدن تخت، بیماران به بخش‌ها منتقل شوند. وقتی تعداد بیماران از یک سطحی فراتر می‌رود طبیعتاً نمی‌توان آن را کنترل کرد.

o          خانم رجوی: افزایش شمار قربانیان که کارگزاران رژیم ناگزیر به اذعان به آن شده‌اند حاصل سیاست‌های جنایتکارانه و چپاولگرانه خامنه‌ای و روحانی است که کارگران و زحمتکشان را در شلوغ‌ترین و آلوده‌ترین مناطق و با کمترین امکانات پیشگیری و درمانی به سرکار می‌فرستند و در همان حال مردم را مقصر شیوع کرونا معرفی می‌کنند. این همان استراتژی اجساد و کلان تلفات انسانی برای سدبستن در برابر خطر قیام و سرنگونی است.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۱۷تیر۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۴۲شهر ایران بیش از ۶۶هزار و ۹۰۰نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۹۰۵نفر، در تهران به ۱۶۹۰۰نفر، در خراسان رضوی به ۴۷۸۰نفر، در خوزستان به ۵۱۱۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۱۳۰نفر، در فارس به ۱۴۰۵نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۳۴۵نفر، در گلستان به ۱۶۸۰نفر، در مازنداران به ۲۹۹۵نفر و در هرمزگان به ۷۱۰نفر رسیده است.

ابعاد جان‌باختگان به حدی است که سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در آمار مهندسی شده خود ناگزیر شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را ۲۰۰نفر اعلام کرد که ۲۶درصد از بالاترین رقم اعلام شده رژیم در اسفند و فروردین بیشتر است. وی شمار بیماران تحت مراقبت ویژه را ۳۲۷۰نفر اعلام کرد و گفت: «استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجانهای غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز هستند و استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان، زنجان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند»(ایرنا ۱۶تیر).

در تهران، ر‌ئیس شورای شهر «نسبت به افزایش آمار فوت‌شدگان کرونا هشدار داد و گفت: روز گذشته ۷۰فوتی ناشی از ویروس کرونا در بهشت زهرا دفن شدند»(ایسنا ۱۷تیر). زالی، رئیس ستاد کرونا گفت: «در ۲۴ساعت گذشته تعداد مبتلایان جدید بستری شده به ۵۳۴بیمار می‌رسد که نسبت به روزهای گذشته یکی از بالاترین آمارها است... در این مدت ۸۴بیمار نیز در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی بستری شده‌اند... شرایط در استان تهران کماکان نگران‌کننده، بی‌ثبات و ناپایدار است... تاکنون تلاش شده است تا یک توازن بین میزان ابتلا و ظرفیت بیمارستانها برقرار شود اما با افزایش آمار ممکن است شرایط متفاوت شود»(ایسنا ۱۶تیر).

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا گفت: «در هفته اول فروردین، اوج بیماری و مرگ را در ارتباط با ویروس کرونا در تهران داشتیم؛ در روز هشتم فروردین ۱۱۹مرگ در تهران به‌دلیل ویروس کرونا ثبت شده است... . هم اکنون اوضاع نامناسبی داریم... . . وضع بدتر خواهد شد و تهران به شرایط سخت و غیرقابل باوری خواهد رسید»(خبرگزاری نیروی قدس ۱۶تیر).

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: در حال حاضر در این بیمارستان تخت خالی موجود نیست... برای همین در فضای آزاد این سایهبانها زده شده است تا پس از خالی شدن تخت‌ها، بیماران به بخش‌ها منتقل شوند. وقتی تعداد بیماران از یک سطحی فراتر می‌رود طبیعتاً نمی‌توان آن را کنترل کرد»(خبر فوری ۱۶تیر).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی «از فوت ۱۵بیمار کرونایی و مرگ ۶بیمار مشکوک به کرونا در استان خبر داد و گفت: هم‌اکنون ظرفیت بیمارستانهای طالقانی و خمینی در ارومیه پر شده و سومین بیمارستان نیز وارد مدار درمان بیماران کرونا شده است. وی از بستری بودن ۱۶۳بیمار بدحال در بخش آی.سی.یو خبر داد که ۵۲نفر آنها به دستگاه ونتیلاتور متصل‌اند. این آمار نسبت به روزهای گذشته رکورد زده و نشان‌دهنده افزایش نگران‌کننده آمار بیماران است»(مهر ۱۶تیر).

در خراسان رضوی، رئیس بیمارستان شریعتی مشهد گفت: «تمام بخش‌های این مرکز به کرونا اختصاص یافته، بیشترین آمار مبتلایان و فوتی‌ها جوانان هستند»(ایسنا ۱۶تیر). فرماندار تربت‌جام گفت: «شرایط از قرمز عبور کرده و بسیار نگران‌کننده است. بیمارستان هم ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی را ندارد.....بیمارستان تربت‌جام ظرفیت پذیرش بیش از این ندارد»(ایسنا ۱۷تیر).

در گلستان، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «روزانه بیش از یکصد بیمار در استان بستری می‌شوند، در شرایط کنونی تنها شانس ما این است که تعداد بستریها و ترخیص شدگان برابر شود.۴۰درصد بیماران بستری بدحال و ۲۰درصد در بخشهای مراقبتهای ویژه بستری شده‌اند»(خبرگزاری نیروی قدس ۱۶تیر). وی هم‌چنین گفت: «از زمان شیوع کرونا ۱۱ کودک گلستانی... جان خود را از دست دادند.در پیک اول ۳۰۰نفر از کادر درمانی به این بیماری مبتلا شدند و اکنون در پیک دوم روزانه ۲۰۰پزشک و پرستار با داشتن علایم مشکوک درخواست مرخصی می‌کنند»(ایرنا ۱۷تیر).

در کرمانشاه، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «حدود ۳۰درصد مردم کرمانشاه تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند...این درصد نشان می‌دهد فاصله زیادی با یک جامعه ایمن داریم» (ایسنا ۱۷تیر).

در مازنداران، «از هفته گذشته آمار مبتلایان به کرونا در مناطق تحت پوشش دو دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران شتاب گرفت. هم‌اکنون حدود ۶۰۰بیمار در بیمارستانهای تحت پوشش این دو دانشگاه تحت درمان قرار دارند... در سه روز گذشته به‌دلیل افزایش بیماران کرونایی شهرهای بابل؛ بهشهر، آمل و نوشهر به شهرهایی با وضعیت قرمز پیوستند... حداقل تا یک هفته آینده این روند ادامه داشته ... و بار دیگر استان مازندران را با چالش جدی مواجه می‌کند»(خبرگزاری ایرنا ۱۶تیر).

در ایلام، استاندار گفت: «کرونا بیداد می‌کند، ۲۲۰مبتلا و هفت فوتی در یک روز فاجعه‌بار است و این زنگ خطری برای. . استان است»(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۷تیر).

در هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: از ۱۱هزار کادر درمانی استان هرمزگان ۹۳۴نفر تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که ۵۰درصد از خردادماه به بعد رخ‌داده است»(همشهری ۱۷تیر).

خانم مریم رجوی روند شتابان افزایش شمار قربانیان کرونا در سراسر کشور، به‌ویژه در تهران که کارگزاران رژیم ناگزیر به گوشه‌هایی از آن اذعان می‌کنند، حاصل سیاست‌های جنایتکارانه و چپاولگرانه خامنه‌ای و روحانی است که به‌جای تأمین موقت هزینه زندگی کارگران و زحمتکشان آنها را در شلوغترین و آلوده‌ترین نقاط و با کمترین امکانات پیشگیری و درمانی به سرکار می‌فرستند و در عین‌حال مردم را به‌دلیل عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی مقصر و عامل شیوع کرونا معرفی می‌کنند. این همان استراتژی اجساد و کلان تلفات انسانی برای سدبستن در برابر خطر قیام و سرنگونی است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷تیر۱۳۹۹ (۷ژوئیه۲۰۲۰)

  • اعتراف ظریف به اینکه درسیاست خارجی تحت رهنمودهای سرتروریست قاسم سلیمانی عمل میکرده است
  • نقدعلی نماینده مجلس ارتجاع: محکمه‌ای باید باشد که نه فقط ظریف بلکه روحانی را به محاکمه بکشند به‌خاطر خیانتهایی که به این مملکت نموده است... امروز جناب آقای قالیباف استیضاح رئیس جمهور را کلید بزن

با بالا گرفتن جنگ گرگها در درون رژیم، شماری از نمایندگان مجلس ارتجاع، در حالیکه ظریف وزیر خارجه آخوندها را احضار کرده بودند، خواهان احضار و حتی استیضاح روحانی رییس جمهور رژیم شدند. موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه مجلس ارتجاع روز یکشنبه اعلام کرد: «طرح سؤال از روحانی تا کنون به امضای ۲۰۰ عضو مجلس رسیده و پیش بینی می‌شود تعداد امضاهای نمایندگان افزایش یابد» (خبرگزاری فارس سپاه پاسداران ۱۵ تیر ۹۹)

در همین روز محمد تقی نقدعلی نماینده مجلس ارتجاع از سده (خمینی شهر) خطاب به ظریف گفت: «هر چند تذکراتی که باید به آقای ظریف داد مثنوی هفتاد من خواهد شد محکمه‌ای باید باشد قاضی عادلی باید باشد و نه فقط آقای ظریف بلکه آقای حسن روحانی را به محاکمه بکشند به‌خاطر خیانتهایی که به این مملکت نموده است... امروز جناب آقای قالیباف من از شما سؤال می‌کنم این روشی که مجلس در پیش گرفته است ره به جایی نمی‌برد این‌که ما بنشینیم و حرفهای صد تا یک غاز بعضی از وزرا را بشنویم هیچ سود و ثمری ندارد ... دلار۲۱ هزار تومانی، سکه از ۱۰میلیون تومان گذشته مرغ ۲۰هزار تومانی دیگر توان پاسخگویی نیست اینها نتیجه سیاستهای هفت ساله روحانی و تیم او ست آقای قالیباف دیگر نشستن و گوش کردن به حرفهای بی‌ثمر وزرای دولت بی‌ثمر است استیضاح رئیس جمهور را کلید بزن.»

در همین حال احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام آخوندی گفت:‌ «اشکالی ندارد که رئیس جمهور بیاید مجلس و به سئوالات نمایندگان پاسخ منطقی دهد... البته بنده با استیضاح روحانی بیشتر موافق هستم. رئیس‌جمهور در حال نزدیک کردن کشور به لبه پرتگاه است. هر کشوری در دنیا به بحران ارزی می خورد کاهش ارزش پول ملی اش بین ۲۵ تا ۵۰ درصد می شود اما در ایران وضعیت فاجعه است. دولت از ۲۱ فروردین ۹۷ تا اواسط مرداد همان سال ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی را با عنوان تهیه کالاهای و نیازهای اولیه جامعه و ۶۵ تن طلا را با تزریق به بازار بر باد داد...این کار مصداق بارز خیانت بود» (سایت الف).

آخوند ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع خطاب به ظریف گفت: «طرف عرایض من کامل حضرتعالی نیستید!! بخشی از آن به راس دولت برمی‌گردد. نکته اول اینکه ریل‌گذاری و هدف‌گذاری در خصوص سیاست خارجی ما از ابتدا غلط بود در دوران شما، مسیر را کج ریل‌گذاری کردید ...شما وارونه عمل کردید،... چرا ملت را به این خسارت محض رساندید؟ چرا به عنوان مذاکره ۳ سال منطقه را رها کردید».

کرمی نماینده دیگر مجلس ارتجاع به ظریف گفت: ‌«آیا آنچه اتفاق افتاده نتیجه سیاستهای شماست؟ یا تفکر انقلابی مقاومت؟ آیا آنچه شده شما کرده‌اید یا حاج قاسم سلیمانی؟ در کدام حیطه است که تئوریهای دولت آقای روحانی کشور را به عقب نبرده باشد؟».

ظریف در پاسخ اطمینان داد که سیاست خارجی رژیم تماما تحت کنترل خامنه ای و امثال قاسم سلیمانی است و گفت: «سیاست خارجی در قانون اساسی در حوزه اختیارات رهبری است و سیاست‌های کلی نظام در حوزه سیاست خارجی را ایشان تعیین می‌کنند». وی افزود «حاج قاسم سلیمانی و بنده هر هفته با هم نشست داشتیم و هماهنگی می‌کردیم، صحبت‌های منطقه‌ای با هماهنگی یکدیگر بود و آنهایی که ایشان، سیدحسن نصرالله و مقاومت عراق و لبنان و فلسطین را می‌شناسند و با آنها دمخور هستند، می‌دانند که روابط ما چگونه بود».

اوج‌گیری جنگ گرگها در درون رژیم، قبل از هرچیز بحران‌های لاعلاج یک دیکتاتوری نامشروع و ضد مردمی‌ را به نمایش میگذارد که در لبه پرتگاه سرنگونی قرار دارد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷ تیر ۱۳۹۹ (۷ ژوئیه ۲۰۲۰)

o          مدیرعامل بهشت زهرا: تعداد متوفیان در ۷۵روز گذشته بی‌سابقه است. اعداد و ارقامی که در تهران وجود دارد، قابل قیاس با کل کشور نیست

o          در تهران تمام تختهای بخشهای کرونا پر شده . پرستاران می‌گویند در بیمارستان فیروزآبادی دیگر تخت خالی وجود ندارد و مریض‌هایی داریم که روی برانکاردها می‌مانند و بیرون روی صندلی می‌خوابند

o          دانشگاه علوم پزشکی شیراز: در ۲۴ساعت ۱۰۰۰بیمار کرونایی در فارس شناسایی و ظرفیت بیمارستانها تمام شده است

o          در زنجان از نیمه خرداد بستریها از۲۷۰ به۶۰۰نفر رسیده است

o          در همدان، تعداد بیماران سه برابر شده و اگر چهار برابر شود توان کنترل بیماری را از دست می‌دهیم. اگر۱۰ تا۲۰درصد به بیماران کنونی اضافه شود مجبوریم آنها را در راهرو بیمارستانها پذیرش و بستری کنیم

o          بیانیه مجمع انجمنهای گروه پزشکی ایران منتخب١٧٠ انجمن پزشکی در برابر طوفان احتمالی که در پیش است: جامعه پزشکی کشور به دولت و مدیران و برنامه‌ریزان توصیه می‌کند از منابع مالی استراتژیک کشور به قیمت چشم‌ فروبستن از بسیاری از مخارج و مصالح دیگر برای مقابله با این بلیه مایه بگذارند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز دوشنبه۱۶تیر۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در۳۴۲ شهر ایران بیش از۶۶هزار و ۴۰۰نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۹۴۵نفر، در آذربایجان غربی به۱۸۸۰نفر، در البرز به ۲۰۶۵نفر، در اردبیل به ۷۱۶نفر، در اصفهان به ۳۲۵۵نفر، در ایلام به ۴۷۰نفر، در بوشهر به ۶۷۰نفر، در خراسان رضوی به۴۶۹۰نفر، در خوزستان به ۵۰۷۵نفر، در کرمانشاه به ۱۶۹۰نفر، در مرکزی به ۶۷۵نفر و در همدان به ۱۴۸۵نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز شمار قربانیان در۲۴ساعت گذشته را ۱۶۰نفر و شمار بیماران تحت مراقبت ویژه را ۳۲۰۱نفر اعلام کرد و گفت: «استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای گلستان، البرز، کرمان، یزد، همدان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند» (ایرنا ۱۶تیر).

مردانی عضو کمیته کرونا گفت: «تعداد مبتلایان و حتی قربانیان کرونا در ایران بیشتر از آمار منتشر شده است، چون همه کسانی که به‌علت کرونا می‌میرند به بیمارستان نمی‌رسند. هم‌چنین خیلی از تست‌های تشخیص، موارد دقیق کرونا را مشخص نمی‌کنند» (ایسنا۱۶تیر).

در تهران، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا در رابطه با افزایش جان‌باختگان گفت: «اعداد و ارقامی که شاهدیم در۷۵روز گذشته بی‌سابقه است و اگر رعایت نشود تهران به شرایط سخت باز خواهد گشت. . . آرامستانهای سراسر کشور شرایط خاصی دارند و اعداد و ارقامی که در تهران وجود دارد، قابل قیاس با کل کشور نیست» (خبرگزاری نیروی قدس۱۶تیر).

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره وضعیت بیمارستانهای کشور به‌ویژه شهر تهران گفت: «در هفته‌های اخیر به‌ویژه از تیرماه در تهران شیوع بیماری کووید۱۹ رو به افزایش است. . . نسبت به روزهای اول تیرماه به‌صورت روزانه تعداد بیشتری مراجعه کننده داریم . . . . . ما همواره با محدودیت در زمینه تخت‌های بستری روبه‌رو بوده‌ایم» (ایلنا ۱۶تیر).

معاون وزارت بهداشت رژیم از احتمال بازگشت برخی محدودیتهای کرونایی به تهران درپی افزایش مبتلایان در روزهای اخیر خبر داد (خبرگزاری موج ۱۶تیر).

در زنجان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: «از نیمه خردادماه بستریها در استان از ۲۷۰نفر به ۶۰۰نفر رسیده است. تخت‌های اشغال شده از۲۰درصد به بیش از ۷۶درصد رسیده است. . . شهرستانهای ماه‌نشان، خرمدره، زنجان و ابهر در وضعیت قرمز دارند. . . شهرستان سفید نداریم» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۵تیر).

در همدان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تعداد بیماران دارای علائم حاد تنفسی که بستری هستند سه برابر شده و اگر چهار برابر شود توان کنترل بیماری را به‌علت کمبود دستگاه اکسیژن ساز از دست می‌دهیم . بیمارستانهای زیر مجموعه علوم پزشکی همدان دارای سه هزار و ۲۰۰تخت است. . . اگر پنج درصد شهرستان ۷۰۰هزار نفری همدان به این ویروس مبتلا شوند نیاز به ۳۵هزار تخت است. . . چنان‌چه ۱۰ تا ۲۰درصد به بیماران کنونی اضافه شود مجبوریم آنها را در راهرو بیمارستانها پذیرش و بستری کنیم» (ایرنا۱۶تیر)

در البرز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی از افزایش بیماران کرونایی در بیمارستانها و «ر شدن تخت‌های آی سی یو»و خسته شدن «کادر بهداشت و درمان» خبر داد (ایسنا ۱۶تیر).

درفارس، معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز از «ابتلای حدود یک‌هزار نفر به کرونا در۲۴ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد: ظرفیت بیمارستانهای این استان تمام شده است» (شفقنا ۱۵تیر).

در هرمزگان، دانشگاه علوم پزشکی شمار فوت‌شدگان را ۳۰۹نفر اعلام کرد (خبرگزاری صدا و سیما ۱۵تیر). این رقم فقط شامل کسانی است که در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه فوت کرده و تست مثبت داشته‌اند. آمار واقعی فوت در هرمزگان به‌مراتب بیشتر است.

در ایلام، ر‌ئیس شبکه بهداشت آبدانان گفت: «افزایش آمار مبتلایان کرونا بسیار نگران‌کننده است و از هر ۱۱مورد تست کرونا هشت مورد آن مثبت است. . . پنج برابر شدن تعداد مراجعه روزانه به مراکز بهداشتی درمانی، پزشکان، پرستاران و نیروهای اداری و خدماتی را خسته و کم توان کرده است» (ایرنا۱۵تیر).

در آذربایجان شرقی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب گفت از۳ هزار و۸۰۰ نفری که تست کرونا انجام شده نتایج یک‌هزار و۳۰۰ نفر مثبت بوده است» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۵تیر).

از سوی دیگر مجمع انجمنهای گروه پزشکی ایران منتخب١٧٠ انجمن پزشکی در بیانیه‌یی اعلام کرد: «جامعه پزشکی کشور... به دولت و مدیران و برنامه‌ریزان کشور توصیه می‌کند از منابع مالی استراتژیک کشور به قیمت چشم‌ فروبستن از بسیاری از مخارج و مصالح دیگر برای مقابله با این بلیه مایه بگذارند تا در برابر توفان احتمالی که در پیش است، از وظایف اخلاقی خود چیزی کم نگذاشته باشند» (شرق۱۶تیر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۶ تیر ۱۳۹۹ (۶ ژوئیه ۲۰۲۰)

o          حریرچی: در برخی استان‌ها بیش از ۵۰درصد افراد به کرونا مبتلا شده‌اند. آمارهایی در حد ۱۸میلیون مبتلا در سطح کشور عجیب نیست. افزایش مرگ و میر روزانه تا ۲۰۰نفر بعید نیست. کرونا در تهران و البرز می‌تواند به صورت تصاعدی و انفجاری بالا برود.

o          دانشگاه علوم پزشکی بیرجند: ۶شهرستان از ۱۱شهرستان استان خراسان جنوبی در وضعیت خیلی پرخطر (قرمز) است.

o          به گزارش پزشکان در سه روز آخر هفته در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی ۱۸هزار و ۳۰۰ ابتلا جدید و ۸۱۰فوت داشتند.

o          دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: هرمزگان در اوج کروناست. احتمال افزایش بیشتر بیماری در روستاها وجود دارد.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز یکشنبه ۱۵تیر ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۴۲شهر ایران بیش از ۶۵هزار و ۹۰۰نفر است. شمار قربانیان در خراسان رضوی به ۴۵۷۰ نفر، در خراسان شمالی به ۸۵۰نفر، در خوزستان به ۵۰۴۰نفر، در زنجان به ۶۱۰نفر، در قزوین به ۵۶۵نفر، در کرمان به ۸۳۰نفر، در گلستان به ۱۶۴۵نفر، در مازنداران به ۲۹۶۰نفر و در هرمزگان به ۶۸۵نفر رسیده است.

حریرچی معاون کل وزارت بهداشت رژیم به مبتلا شدن ۱۸میلیون از مردم کشور به کرونا اذعان کرد و گفت: «در برخی استان‌ها که اپیدمی کرونا در آنها زودتر شروع شد بیش از ۵۰درصد افراد به کرونا مبتلا شده‌اند بنابراین آمارهایی در حد ۱۸میلیون خیلی عجیب نیست». وی افزود « افزایش مرگ و میر روزانه تا حدود ۲۰۰مورد خیلی بعید نیست... به دلیل تراکم بالایی که در استان تهران و حاشیه آن و استان البرز داریم رقم‌های جزئی افزایش، می‌تواند به صورت تصاعدی و انفجاری بالا برود... برخی استان‌ها مانند خوزستان، بوشهر، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه در شرایط اسفند و فروردین وضعیت آرامی داشتند، الان در حال تجربه موج اول هستند و ما نگران استان‌هایی مانند فارس هستیم که ممکن است در آینده موارد زیاد ابتلا داشته باشند»(فرتاک نیوز ۱۵تیر) .حریرچی همچنین از مبتلاشدن ۱۵هزار نفر از کادر پزشکی و درمانی کشور به کرونا خبر داد (تلویزیون رژیم ۱۴تیر).

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را ۱۶۳نفر اعلام کرد که بالاترین رقم از ابتدا تاکنون است. وی گفت:« استانهای خوزستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در وضعیت هشدار قرار دارند»(ایرنا ۱۵تیر).

مردانی عضو کمیته ستاد کرونا گفت:«من حداقل چهارشنبه ۶۸مریض دیدم ۶۲نفر کرونا بود... وضع خیلی بد است...ممکن است متأسفانه مرگ و میر مان و تعداد موارد ابتلا حتی از این هم بالاتر برود«(شبکه تلویزیون یک رژیم ۱۴تیر).

خاتمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس ارتجاع گفت:«بسیاری از شهرهای کشور در حالت هشدار و قرمز به سر می برند...تعداد بستری در مراکز درمانی افزایش یافته و تخت‌های بیمارستانی در حال پر شدن است... برداشته شدن محدودیت‌ها با بهانه مسائل اقتصادی این نگرانی را ایجاد می کند که سلامت فدای اقتصاد شود»(خبرگزاری نیروی قدس ۱۴تیر).

در تهران، رضا کرمی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران گفت: «تهران ۵۰بیمارستان قدیمی دارد که بیش از ۵۰سال عمر دارند و فاقد شرایط ایمنی استاندارد هستند... ملاحظاتی وجود دارد که نمی‌توانیم اسامی آن‌ها را اعلام کنیم، زیرا معرفی آن‌ها وضع را بدتر می‌کند و موجب تشویش اذهان مردم می‌شود»(انتخاب ۱۵تیر).

در خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: «در حال حاضر ۶شهرستان از ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی در وضعیت خیلی پرخطر (قرمز) شیوع کرونا هستند... هیچ شهر کم خطر یا به رنگ سفید در استان نداریم»(ایرنا ۱۴تیر).

در خراسان رضوی و خراسان شمالی، به گزارش پزشکان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و جمعه شمار مبتلایان شناسایی شده جدید در این دو استان به ۱۸۳۰۰نفر و شمار جانباختگان به ۸۱۰تن رسید. شمار مبتلایان در مشهد ۴۷۰۰نفر و آمار فوت بیش از ۳۰۰نفر است. در نیشابور شمار مبتلایان ۳۵۰۰نفر و تعداد درگذشتگان حداقل۱۰۰نفر است. در قوچان شمار مبتلایان بیش از ۱۰۰۰نفر و تعداد فوت بیش از ۳۰نفر است. در سبزوار شمار مبتلایان۴۳۷۰نفر و شمار درگذشتگان از ۱۵۰نفر بیشتر است. در تربت حیدریه شمار مبتلایان بیش از ۲۰۰۰نفر و شمار جان باختگان بیش از ۱۶۰نفر است. در خراسان شمالی شمار مبتلایان ۲۷۳۰نفر و شمار جان باختگان بیش از ۷۰نفر است.

در گلستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت:« فاجعه بدتر از اسفند در انتظار گلستان است... پیک اسفندماه دور از انتظار نیست، ۳۰۰بیمار بستری در گنبدکاووس داریم و اوضاع سایر بیمارستان‌ها در کلاله، مینودشت و مناطق شرقی هم خوب نیست...با مشکل خدمات‌رسانی و کمبود اکسیژن و تخت روبرو خواهیم شد و باید تصمیم عاجلی گرفته شود»(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۵تیر).

در هرمزگان: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «روز گذشته ۱۱نفر دیگر جان باختند»(ایسنا ۱۵تیر). رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: «اکنون هرمزگان در اوج بیماری کرونا قرار دارد... در هفته جاری احتمال افزایش بیشتر این بیماری در روستاها وجود دارد»(باز خبر ۱۴تیر).

در زنجان، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت:« تعداد بیماران کرونایی روزانه روند افزایشی دارد... با کمبود تجهیزات مواجه هستیم و تجهیزات موجود کفاف بیماران ورودی به بیمارستان‌ها را نمی دهد.. ۱۰۰نفر از پرسنل پرستاران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند...استان با کمبود نیرو در بخش بهداشت و درمان و همچنین تجهیزات بیمارستانی مواجه است»(خبرگزاری نیروی قدس ۱۴تیر).

در کرمان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: «اگر سیر صعودی تعداد مبتلایان به همین صورت ادامه پیدا کند قطعاً در آینده دچار مشکل خواهیم شد»(خبرگزاری نیروی قدس ۱۴تیر).

در مازندارن، «با اوج‌گیری دوباره کرونا در بابل، بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه پزشکی بابل، افزایشی شد و این شهرستان به حالت قرمز درآمد...تعداد بستری با حال نامساعد، روند افزایشی گرفته است»(ایرنا ۱۴تیر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۵تیر۱۳۹۹ ( ۵ژوئیه۲۰۲۰)

اعلام مجدد محدودیتهای سراسری از یکشنبه ۱۵تیر

تلویزیون رژیم: خطر از مرز هشدار گذشته است

o          وزارت بهداشت اعلام کرد ۱۸استان در وضعیت قرمز یا در وضعیت هشدار قرار دارند

o          مردانی: تا الآن ۱۸ میلیون ایرانی یعنی حدود ۲۰درصد جمعیت کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند.

o          کرونا در لارستان، خنج و اوز سریعاً شتاب گرفته، در لارستان بخش مراقبت ویژه کودکان به کرونا افزوده شد.

o          با توجه به روند صعودی مبتلایان در کهگیلویه و بویراحمد روزهای سختی در انتظار مردم استان است

o          دانشگاه پزشکی زنجان: ۸۵درصد استان مستعد ابتلا به کرونا است. ادامه این روند زنگ خطر برای استان است.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز شنبه ۱۴تیر ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۴۲شهر ایران بیش از ۶۵هزار و ۲۰۰نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۹۱۵نفر، در آذربایجان غربی به ۱۸۲۵نفر، در بوشهر به ۶۴۵نفر، در تهران به ۱۶۶۵۰نفر، در خراسان رضوی به ۴۲۳۰نفر، در لرستان به ۲۴۱۵نفر و در همدان به ۱۴۶۰نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را ۱۴۸نفر اعلام کرد و گفت: «استانهای خوزستان، آذربایجانهای غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند. هم‌چنین استانهای تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در وضعیت هشدار قرار دارند»(ایرنا ۱۴تیر).

در حالی‌که مقامات محلی در استانهای مختلف از کمبود شدید خدمات پزشکی و متلاشی شدن نظام درمانی گزارش می‌دهند، آخوند روحانی امروز وقیحانه گفت: «بهداشت و درمان ما آن‌چنان فعال عمل کرد که خیلی نیاز نشد به شرایطی که نیروهای مسلح خودشان را آماده کرده بودند. در طول این مدت مداوم حینی که بهداشت و درمان ما کار می‌کند همزمان تخت و بیمارستان را اضافه می‌کند... در همین دوره پنج یا شش ماهه‌ای که مواجهه با این ویروس بودیم ۱۵۰۰ تخت ویژه اضافه شده و به همین نسبت که به جلو می‌رویم تخت، ونتیلاتور تختهای ICU و امکانات دیگری چون خطوط دارو اضافه می‌شود و هر ماه به‌طور متوسط ۲خط دارو اضافه می‌شود».

مردانی عضو کمیته کشوری کرونا «با اشاره به اهداف اپیدمیولوژیک تست‌های سرولوژی گفت: «این تست به‌صورت راندوم انجام شده و متوجه شدیم که تا الآن ۱۸میلیون ایرانی یعنی حدود ۲۰درصد جمعیت کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند»(ایسنا ۱۴تیر).

روزنامه همشهری نوشت: «بررسی آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که طی ۱۰روز اخیر (۴ تا ۱۳تیر) به‌طور متوسط در هر ساعت، ۱۰۶نفر در ایران مبتلا و تقریباً شش نفر قربانی این ویروس شده‌اند»(همشهری ۱۳تیر).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۵مبتلا در مهاباد فوت کردند. در شبانه روز گذشته ۱۸۸نفر با علائم سندرم حاد تنفسی در بیمارستانهای استان بستری شدند که از این تعداد ۱۰نفر جان خود را از دست دادند... در صورت تداوم این روند، وضعیت به‌مراتب بدتر خواهد بود»(جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۳تیر).

در ایلام: خبرگزاری رسمی رژیم گزارش کرد: «تنها در ۱۱روز اول تیرماه تعداد مبتلایان ۲برابر شد، آمار فوتی‌ها ... به‌طور فزاینده‌یی افزایش یافت. بنا بر اعلام استاندار ایلام ۹۰درصد جمعیت استان در منطقه قرمز کرونا قرار دارند و از مجموع ۱۱شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند»(۱۴تیر).

در خوزستان، به‌گفته شاهدان عینی تنها روز جمعه ۱۳تیر ۱۰تن از مبتلایان به کرونا در منطقه پادادشهر اهواز و ۱۵نفر در منطقه زیتون کارمندی اهواز بر اثر کرونا فوت کردند. بیمارستان رازی اهواز مملو از بیماران کرونایی است و جایی برای پذیرش بیمار جدید ندارد. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: «شهرهای قرمز استان از ۹ به ۱۲شهر افزایش پیدا کرده است»(خبرگزاری نیروی قدس۱۴تیر).

در قم، به گزارش شاهدان عینی در روز جمعه ۱۳تیر تنها در ۴۵متری صدوق ۵تن از مبتلایان به کرونا جان باختند.

در فارس، رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: «شیوع بیماری در شهرستانهای لارستان، خنج و اوز به‌طور گسترده شتاب گرفته است علاوه بر تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در لارستان در سایر شهرستانهای خنج و اوز و بخش بیرم نیز ظرفیت بیماران کرونایی در حال تکمیل شدن است... در لارستان مجبور شدیم بخش مراقبت‌های ویژه کودکان را به تعداد تختهای بیماران کرونایی بیافزاییم»(ایرنا ۱۳تیر).

در کهگیلویه و بویراحمد، معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: «با توجه به روند صعودی تعداد بیماران کرونایی و افزایش موارد بستری در کهگیلویه و بویراحمد و به‌ویژه گچساران نیمه دوم تیر و مرداد روزهای سختی در انتظار مردم استان است»(ایرنا ۱۴تیر).

در کرمانشاه، استاندار گفت: «قرار گرفتن ۱۲شهرستان کرمانشاه در وضعیت قرمز نگران‌کننده است» (ایسنا ۱۳تیر).

در زنجان، معاون دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: «۸۵ درصد جمعیت این استان مستعد ابتلا به بیماری کرونا هستند... موارد بستری کرونایی افزایش قابل توجهی دارد که ادامه این روند زنگ خطری برای استان محسوب می‌شود»(ایرنا ۱۴تیر).

در کردستان، معاون استاندار کردستان: «با اشاره به قرمز بودن وضعیت ویروس کرونا در شهرستانهای سنندج، قروه، دهگلان، مریوان و بیجار... گفت محدودیت در سراسر استان کردستان اعمال شده است»(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۴تیر).

در همین حال روزنامه حکومتی همدلی نوشت: «در حالی که هر روز آمار مبتلایان به کووید۱۹ در حال افزایش است و تعداد جان‌باختگان این بیماری نسبت به روزهای اول نه تنها کاهش نیافته است... با این حال دولت به جز چند توصیه به مردم، از جمله اجباری کردن ماسک کار یا محول کردن اختیار هر استان به استانداریهای کار دیگری از دستش بر نمی‌آید»(۱۴تیر).

ساعتی پیش تلویزیون رژیم بازگشت محدودیت‌های کرونایی را در اماکن عمومی از یکشنبه ۱۵تیر اعلام کرد و ضمن گزارشی در این خصوص خاطرنشان کرد: خطر از مرز هشدار گذشته است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۴تیر۱۳۹۹ (۴ژوئیه۲۰۲۰)

o          معاون استاندارآذربایجان غربی: تا اواسط خرداد ماه آمار فوتی زیر شش نفر در روز بود ولی روز گذشته آمار فوتی استان به ۱۹نفر رسید. خطر جدی در کمین همه هست

o          معاون وزیر بهداشت رژیم: شرایط پایدار اپیدمی در هیچ استانی وجود ندارد...قطعاً در فصول سرد با بحران های جدی‌تر مواجه خواهیم شد

o          بیمارستان لقمان تهران: با طغیان مجدد بیماری مواجه هستیم. تمام تلاشمان را می‌کنیم. اما اثربخشی چندان زیاد نیست و شاهد مرگ و میر افراد هستیم

o          خانم مریم رجوی با درود به پرستاران معترض که با باتون و شوکر در مشهد مورد حمله قرار گرفتند و با درود به عموم پزشکان و پرستاران و کادر درمانی که با مایه گذاشتن از جان خود برای نجات بیماران تلاش می کنند گفت: رژیم آخوندی با چپاول و هدر دادن سرمایه های مردم در پروژه های اتمی و موشکی و تروریسم و جنگ افروزی، تمامی زیر ساخت های کشور را نابود کرده و برغم وجود حاذق ترین و فداکارترین پزشکان و پرستاران، مردم ما را در مقابل بیماری بی دفاع گذاشته است. تنها راه پایان دادن به این وضعیت سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز جمعه۱۳تیر ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۴۲شهر ایران بیش از ۶۴هزار و ۸۰۰نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۷۹۵نفر، در البرز به ۲۰۳۰نفر، در خراسان جنوبی به ۱۹۰نفر، در خراسان رضوی به ۴۱۷۰نفر، در خراسان شمالی به ۸۱۰نفر، در خوزستان به ۴۹۵۰نفر، در زنجان به ۵۸۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۲۰۸۰نفر، در فارس به ۱۳۸۰نفر، در کردستان به ۱۳۲۰نفر، در کرمانشاه به ۱۶۵۵نفر، در گیلان به ۳۲۰۵نفر، در لرستان به ۲۳۸۵نفر، در مرکزی به ۶۶۰نفر، در یزد به ۸۲۰نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را ۱۵۴نفر و شمار مبتلایان را ۲۵۶۶نفر اعلام کرد که ۱۴۸۳نفر یعنی ۵۸ درصد آنان بستری شدند که نسبت بسیار بالایی است. وی همچنین گفت ۳۱۲۳نفر در بخش مراقبتهای ویژه بستری هستند که بالاترین رقم در ماههای اخیر است. سخنگوی وزارت بهداشت خوزستان، خراسان رضوی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر و ایلام را در وضعیت قرمز و تهران، فارس، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان و البرز را در وضعیت هشدار اعلام کرد (شبکه خبر۱۳تیر).

معاون وزیر بهداشت رژیم گفت: «شرایط پایدار اپیدمی در هیچ استانی از کشور وجود ندارد... اگر در این بازه زمانی نتوانیم ویروس را کنترل کنیم قطعاً در فصول سرد سال با بحران های جدی تر مواجه خواهیم شد» (خبرگزاری نیروی قدس۱۲تیر).

در تهران، محرز عضو ستاد کرونا گفت: «مجددا بیمارستان‌ها شلوغ شده و بخش‌ها و تخت‌های مربوط به بیماران کرونایی پر شده است...کادر درمانی طی چند ماه اخیر واقعا خسته شده‌اند و حالا دوباره بیماری اوج گرفته و دچار خستگی مفرط شده‌اند. به راحتی هم نمی‌توان نیروهای درمانی با تجربه و تحصیل‌کرده را جایگزین کرد» (ایسنا۱۳تیر).

دکتر علوی فوق متخصص بیماریهای عفونی بیمارستان لقمان تهران گفت:«با طغیان مجدد بیماری و روند افزایشی در مبتلایان مواجه هستیم...بیماران همچنان نیاز به آی‌سی‌یو دارند تا جایی که هر روز تقریباً یک بخش جدید به آی‌سی‌یو اضافه می‌کنیم...تمام تلاشمان را برای مریض‌هایی که تحت مراقبت ویژه هستند می‌کنیم ... اما اثربخشی اقدامات درمانی در این افراد چندان زیاد نیست و متأسفانه شاهد مرگ و میر افراد هستیم»(ایسنا۱۳تیر).

در بوشهر، دبیر ستاد مقابله با کرونا گفت: «با توجه به شیوع ویروس کرونا با کمبود و خستگی پرستار مواجه هستیم و برخی از پزشکان ما که به این بیماری مبتلا شده‌اند در حال حاضر در قرنطینه به سر می‌برند...در حال حاضر ورودی به بیمارستان‌های استان بیشتر از خروجی آن‌ها است اگر این روند چند روز ادامه پیدا کند مطمئناً ظرفیت بیمارستان‌ها پر خواهد شد» (ایسنا۱۲تیر).

در کرمان، «تقریبا تمام گستره پهناورترین استان کشور در معرض هشدار جدی قرار گرفته است.» رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: «افزایش کار و خستگی همکاران اعم از پرستاران و پزشکان به دلیل افزایش بار بیماری، منجر به کم شدن دقت همکاران برای مراقبت از خودشان شده که این باعث مریضی پرسنل و کاهش کارایی مجموعه می‌شود» (همشهری۱۲تیر).

در فارس، معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: «گنجایش هر ۴ بیمارستان‌ اختصاص‌یافته به مقابله با کروناویروس در حال تکمیل است و با ادامه روند کنونی این بیمارستان‌ها نیز دیگر گنجایش پذیرش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ را نخواهند داشت...به همین خاطر شاید ناچار شویم در روزهای آینده از ظرفیت بیمارستان بهشتی و بیمارستان‌های خصوصی برای بیماران کرونا استفاده کنیم» (ایلنا۱۳تیر).

در آذربایجان غربی، معاون استاندار گفت: «آذربایجان غربی از نظر کرونایی در وضعیت قرمز و حادی قرار دارد...تا اواسط خردادماه آمار فوتی زیر شش نفر در روز بود ولی این آمار ...روز به روز بیشتر شد به طوری که روز گذشته آمار فوتی استان به ۱۹نفر رسیده است... خطر، جدی و در کمین همه هست» (خبرگزاری حکومتی مهر۱۳تیر).

در هرمزگان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «۱۰فوتی جدید کرونا در روز پنجشنبه ۱۲تیرماه بر شمار فوتی‌های کرونا افزوده شد...اکنون ۵۳۱بیمار کرونایی در استان بستری هستند، ۸۱نفر در آی‌سی‌یو هستند که حال ۳۱نفرشان حاد است»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۲تیر).

خراسان رضوی، فرماندار کاشمر گفت«نسبت به دو هفته قبل تعداد بستری‌ها در بیمارستان مدرس ۱۴برابر افزایش داشته است» (ایسنا۱۳تیر).

در شرایطی که پزشکان، پرستاران، پرسنل اورژانس و رانندگان آمبولانسها از یکسو در خطر مبتلا شدن به کرونا قرار دارند و بسیاری از آنها جان باخته‌اند و از سوی دیگر با فشار کار طاقت فرسا مواجهند، رژیم آخوندی کمترین هزینه‌ای برای بهبود وضعیت آنها نمیکند و علاوه بر این در پرداخت اضافه کار و حقوق معمول آنها هم تعلل می‌کند. هم اکنون شمار زیادی پرستار آماده به استخدام وجود دارد که بهترین کمک به سیستم درمانی خسته و فرسوده هستند، اما رژیم از استخدام آنها خودداری میکند و به‌مثابه کارگران روزمرد، قرارداد ۸۹روزه با آنها می‌بندد تا مشمول بیمه و حق بیکاری نشوند. پرستاران مشهد این هفته دست به تجمع زدند و نسبت به فشارهای طاقت فرسا و وضعیت بد معیشتی و عدم پرداخت حقوقشان اعتراض کردند. اما نیروی سرکوبگر انتظامی با باتون و شوکر به پرستاران حمله کرد و شماری از آنان را دستگیر نمود.

خانم مریم رجوی با درود به پرستاران معترض که با باتون و شوکر در مشهد مورد حمله قرار گرفتند و با درود به عموم پزشکان و پرستاران و کادر درمانی که با مایه گذاشتن از جان خود و خانواده‌شان برای نجات بیماران تلاش می‌کنند و با درود به‌پرستاران معترض گفت: رژیم آخوندی در اثر چهار دهه غارت و چپاول و هدر دادن سرمایه های مردم در پروژه های ضد میهنی اتمی و موشکی و تروریسم و جنگ افروزی، تمامی زیر ساخت های کشور را نابود کرده و به‌رغم وجود حاذق‌ترین و فداکارترین پزشکان و پرستاران، مردم ما را در مقابل بیماری بی‌دفاع گذاشته است. تنها راه پایان دادن به‌فقر و فساد و بیکاری و بیماری سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم در ایران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۳ تیر ۱۳۹۹ ( ۳ ژوئیه ۲۰۲۰)

o          آخوند روحانی بار دیگر مردم را مقصر افزایش بی‌سابقه شمار مبتلایان و قربانیان معرفی کرد.

o          زالی: افزایش ۷.۹درصدی بستری شدگان در تهران.

o          محرز: نمی‌دانیم در پاییز و زمستان با وجود آنفلوانزا چه بلایی قرار است سر جامعه بیاید... آمار بالاست و مریض بدحال و مرگ‌ومیر هم بیشتر است.

o          در میناب ۷۲نفر از پرسنل بیمارستان به کرونا مبتلا شدند. حتی تختهای بخش زایمان به کرونا اختصاص یافته است.

o          دانشگاه علوم پزشکی زنجان: احتمال ابتلای ۸۵ درصد جمعیت شهرستان زنجان به کرونا. بیمارستان ولیعصر اشباع شده و بیمارستانهای دیگر هم در حال سرریز شدن هستند.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز پنجشنبه ۱۲تیر۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۴۲شهر ایران بیش از ۶۴هزار و ۲۰۰نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی ۱۷۶۰نفر، در ایلام به ۴۴۰نفر، در خراسان رضوی به ۴۰۵۰نفر، در خراسان شمالی به ۷۵۰نفر، در قم به ۳۹۳۰نفر، در کرمانشاه به ۱۶۳۰نفر، در لرستان به ۲۳۵۰نفر، در هرمزگان به ۶۵۰نفر و در همدان به ۱۴۴۰نفر رسیده است.

در حالی‌که به‌دنبال تصمیم جنایتکارانه خامنه‌ای و روحانی، دهها میلیون کارگر و زحمتکش در سراسر ایران به‌ویژه تهران و شهرهای بزرگ کشور به سرکار فرستاده شدند، رئیس‌جمهور ارتجاع بار دیگر مردم را مقصر خواند و علت افزایش بی‌سابقه شمار مبتلایان را «برپایی تجمع‌ها و مراسم‌هایی نظیر میهمانی‌ها، عروسی و عزا» و «رعایت نشدن فاصله‌گذاری نسبی در حمل‌ونقل‌های عمومی» اعلام کرد و در عین‌حال گفت: «قرار نیست محدودیتها به شکل کلی و وسیع برقرار باشد. ». . .

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا از افزایش ۷.۹درصدی بستری‌شدگان تهران در ۲۴ساعت گذشته خبر داد (ایرنا ۱۲تیر) و مدیرعامل بهشت زهرا گفت: وضعیت این گورستان «حتی با ۷۰روز گذشته شهر تهران قابل قیاس نیست». او ابراز نگرانی کرد که «تهران به شرایط سخت و غیرقابل تصوری بازخواهدگشت». یکی از کارکنان بهشت زهرا نیز گفت: «۱۷-۱۶نفر زیر شش سال دفن کردیم... اینجا سر ما روزبه‌روز دارد شلوغ‌تر می‌شود»(تلویزیون شبکه۲ رژیم ۱۱تیر).

مینو محرز عضو ستاد کرونا گفت: «اصلاً نمی‌دانیم در پاییز و زمستان با وجود آنفلوانزا چه بلایی قرار است سر جامعه بیاید. به‌زودی وارد پیک دوم کرونا می‌شویم... الآن تقریباً به روزهای اول برگشتیم... آمار بالاست و مریض بدحال و مرگ‌ومیر هم بیشتر است... الآن به‌سرعت پیک بالا می‌رود همه خسته شده‌اند»(سایت انتخاب ۱۱تیر). مردانی، عضو دیگر ستاد کرونا از وضعیت «بسیار خطرناک» تهران و افزایش روزانه بیماران و بستری‌شدگان و فوتی‌ها خبر داد (ایسنا ۱۱تیر).

رئیس بیمارستان خمینی تهران گفت: «تعداد مراجعان و تعداد بستریها هر دو، ۳برابر شده است. تعداد قابل توجهی از بیماران آی.سی.یو زیر ۳۰سال هستند و نسبت بیماران به بیش از ۴۰درصد افزایش یافته است. تعداد بیمارانی که با کمک دستگاه تنفسی، تنفس می‌کنند، بالا رفته است»(ایسنا ۱۱تیر). همین خبرگزاری نوشت: مسئولان تکرار می‌کنند که «وضعیت تهران نگران‌کننده است و مردم باید بیشتر رعایت کنند» اما واقعیت «بیمارستانهای مملو از بیماران بدحال و پزشکان و پرستاران حیرت‌زده» است.

در گلستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی «تعداد شهرستانهای وضعیت قرمز را به هشت مورد افزایش داد... و گفت اکنون ۵۴۵بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان بستری هستند. ظرفیت تمامی بیمارستانهای گنبدکاووس پر شده و تختهای شهرستان آق‌قلا هم در حال تکمیل شدن است»(ایرنا ۱۱تیر).

در سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: «سیر بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان فزاینده است و روز بروز بر آمار موارد مثبت آزمایشگاهی افزوده می‌شود»(جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۲تیر).

در ایلام، استاندار گفت: «ظرف ۱۱روز گذشته ۴۰درصد آمار مبتلایان در استان بالا رفته است»(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۱تیر). معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «وضعیت در پنج شهرستان ایلام، آبدانان، دره‌شهر، دهلران و ایوان، قرمز و آمار چرداول هم در حال افزایش است. آمار مبتلایان کماکان سه رقمی و بسیار نگران‌کننده است و زنگ خطر برای تهدید سلامت مردم بصدا درآمده است»(ایرنا ۱۲تیر).

در کرمان، رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: «افزایش کار و خستگی همکاران اعم از پرستاران و پزشکان به‌دلیل افزایش بار بیماری، منجر به کم شدن دقت همکاران برای مراقبت از خودشان شده که این باعث مریضی پرسنل و کاهش کارآیی مجموعه می‌شود»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۱تیر).

در هرمزگان، رئیس بیمارستان میناب از ابتلای ۷۲نفر از پرسنل بیمارستان به کرونا خبر داد و گفت: «بیمارستان میناب بزرگترین مرکز درمانی شرق هرمزگان است که ۹۶تخت‌خوابی بوده و اکنون به ۱۱۶تخت افزایش پیدا کرده که عملاً تعداد تختهایی که بیمار روی آن خوابانده می‌شود به بیش از ۳۰۰تخت می‌رسد... به‌دلیل تکمیل ظرفیت مجبور به استفاده از تختهای بخش زایمان برای درمان بیماران کرونایی شدیم». (ایسنا ۱۲تیر)

در گیلان، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «شمار مبتلایان به کرونا و تعداد بستری بیماران گیلانی در مراکز «ICU» در حال افزایش است»(ایسنا ۱۲تیر)

در لرستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «ما ۱۶۹ تخت آی.سی.یو داریم الآن تقریباً ۱۵۵تایش پر است ما ۱۴تخت را گذاشتیم برای بیماریهای سوپر ویژه. در خرم‌آباد تقریباً خالی نداریم» (تلویزیون شبکه افلاک ۱۱تیر).

در زنجان، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «بررسیها نشان می‌دهد احتمال ابتلای ۸۵درصد جمعیت شهرستان زنجان به کرونا وجود دارد. همه مرخصی‌ها تا اطلاع بعدی لغو شدند و برخی بیمارستانها دیگر توان پذیرش بیمار کرونایی را ندارند. در حال حاضر تعداد تخت بیمارستانهای استان زنجان ۲هزار تخت است. بیمارستان ولیعصر اشباع شده و بیمارستانهای دیگر هم در حال سرریز شدن هستند»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۲تیر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۲تیر۱۳۹۹ (۲ ژوئیه ۲۰۲۰)