درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

افزایش آمار جانباختگان در سیستان و بلوچستان و اعدام زندانیان در آستانه رمضان در شهرهای مختلف

مریم رجوی: اعدامها مبین درماندگی و وحشت رژیمی است که برای کنترل جامعه انفجاری راهی جز سرکوب و قهر نمی‌یابد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان فاجعه کرونا در ۲۹۷ شهر ایران از ۳۴۷۰۰ نفر بیشتر شده است. خبرها از سیستان و بلوچستان حاکی از افزایش چشمگیر تعداد قربانیان است که آمار واقعی آن معین نیست اما طی شبانه‌روز گذشته دست‌کم ۹۰ نفر بر تعداد جانباختگان افزوده شده است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به۱۱۳۰ نفر، در آذربایجان شرقی به ۱۳۴۸ نفر، در تهران به ۵۸۷۰ نفر، در خراسان رضوی به ۲۷۷۵ نفر، در خراسان شمالی به ۳۷۵ نفر، در زنجان به ۴۷۵ نفر، در سمنان به ۵۷۵ نفر، در کردستان به ۵۹۰ نفر، در لرستان به ۷۹۵ نفر و در همدان به ۸۸۶ نفر رسیده است. آمار سایر استانها به این ارقام افزوده میشود.

در شرایطی که رژیم به پنهانکاری و آمارسازیهای مجعول ادامه میدهد، زالی رئیس ستاد کرونا در تهران گفت: «از ابتدای شیوع بیماری تاکنون حدود ۵۸ هزار بیمار کرونایی را در تهران بستری کردیم»(عصر ایران ۵ اردیبهشت).

وزیر بهداشت رژیم پس از شرکت در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت گفت: «ما هنوز در نیمه راه هستیم ممکن است خدایی نکرده در دقایق آخر گلهای سهمگینی وارد دروازه ما بشود و ما مغلوب و مقهور در گوشه‌ای از جهان سرافکنده بمانیم».

علی اکبری نماینده مجلس ارتجاع از شیراز گفت: «روند شیوع بیماری کرونا در استان فارس طی ۱۰ روز گذشته سیر صعودی داشته است. این نگرانی وجود دارد که کادر درمان و پزشکی با توجه به طولانی شدن بیماری دچار فرسودگی و خستگی شوند» (انتخاب ۵ اردیبهشت).

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم امروز هشدار داد که ممکن است «دوباره از نظر اپیدمی با پیک دومی مواجه شویم که ممکن است شدیدتر باشد» و اگر فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نشود «می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد».

در حالیکه خامنه ای و روحانی مردم را به سرکار می‌فرستند ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی روز گذشته در نامه ای به روحانی«هرگونه تعجیل در بازگشایی غیرضروری و غیر قابل کنترل مکان‌های تجمع از قبیل اماکن مذهبی، مدارس، دانشگاه‌ها ... را موجب گسترش بیماری و آسیب جان و سلامت مردم و هدر رفتن زحمات گذشته و فرسودگی کادر درمانی کشور خواند» (ایسنا ۴ اردیبهشت).

آمار رژیم از مبتلایان و قربانیان، حتی سخره رسانه‌های خود رژیم را برانگیخته است. یکی از آنها امروز نوشت:«چه کسی مقصر است، مردم، رسانه های بیگانه یا خود مسئولان که از روز آغاز بیماری ناهماهنگی در اظهاراتشان موج می زند، چطور امکان دارد برخی از مقامات بهداشتی از جمله رئیس ستاد مبارزه با کرونا در تهران هر روز خبر از افزایش مبتلایان در تهران بدهد یا استانداران مازندران و خوزستان از رشد چشمگیر ابتلا بگویند آنوقت هر روز تعداد مبتلایان کاهش یابد.... دکتر زالی روز گذشته اعلام کرد ۶ هزار مشکوک به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند، اگر فرض بگیریم تنها یک ششم این تعداد مبتلا بوده اند در آن صورت باید تمام ۱۰۳۰ مبتلا امروز (اعلام شده از سوی وزارت بهداشت) تنها متعلق به تهران باشند و آمار ابتلا در بسیاری از شهرها نه تنها نزولی که به صفر رسیده باشد» (روز نو ۵ اردیبهشت).

در همین حال آخوند میرباقری عضو مجلس خبرگان آخوندی و رئیس «فرهنگستان علوم اسلامی» یکی از نگرانیهای رژیم از کرونا را رواج فضای مجازی ذکر کرد و گفت: «خطرناک‌ترین پدیده در جهان پساکرونا این است که جامعه بشری را به فضای حکمرانی مجازی ببرند؛ فضایی که حکمرانی آن در دست قدرت‌های بزرگ است، مدیریتش به صورت شبکه‌ای در جهان اداره می‌شود و ما هم کاربران آن هستیم.... آموزش استفاده از فضای مجازی در دو ماه اخیر بیش از چند سال گذشته است». وی «بر لزوم اجرای طرح‌های بزرگ برای مقابله با این توطئه ابرقدرت‌ها تاکید کرد» (سایت جهاد دانشگاهی ۵ اردیبهشت).

وضعیت در زندانها همچنان وخیم است و هر روز خبر از مبتلا شدن شماری دیگر از زندانیان به کرونا و افزایش خطرات جانی برای آنها می‌رسد. اما رژیم بجای آزادی زندانیان به روند اعدامها شتاب داده است. در روزهای اخیر شماری از زندانیان در زندانهای سقز، سنندج، کرمانشاه، زاهدان، شیراز، دستگرد اصفهان و گوهردشت اعدام شدند.

خانم مریم رجوی گفت ارتکاب چنین جنایاتی آنهم در آستانه ماه رمضان که همه مسلمانان بعنوان ماه بخشایش و رحمت به آن احترام می‌گذارند، مبین درماندگی و وحشت رژیمی است که برای کنترل جامعه انفجاری راهی جز سرکوب و قهر نمی‌یابد. رژیم گمان می‌کند با وحشی‌گری بی حد و حصر راه خیزش‌های بنیان‌کن را می‌بندد. اما این بر ظرفیت انفجاری جامعه می‌افزاید.

خانم رجوی بار دیگر تأکید کرد شورای امنیت ملل متحد باید رژیم را وادار به آزاد کردن زندانیان کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۴ آوریل ۲۰۲۰)