درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

اسامی ۱۸تن دیگر از دستگیر شدگان و فراخوان مجدد خانم رجوی به آزادی زندانیان و اعزام هیأت بین‌المللی

o          اسماعیلی سخنگوی قضاییه جلادان: در این شرایط کرونایی اصلاً این یک توطئه‌ٔ دشمنان بود، می‌خواستند در این شرایط یک بلوایی در کشور درست کنند که خوشبختانه با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان و اقدام به موقع آنها این توطئه خنثی شد

قضاییه آخوندی به ناچار پس از ۲۶روز دستگیری دو دانشجوی نخبهٔ دانشگاه صنعتی شریف را پذیرفت. امیرحسین مرادی در ۲۲فروردین ناپدید شد و علی یونسی را شبانگاه ۲۲فروردین مجروح و شکنجه‌شده به خانه‌شان آوردند و پس از چند ساعت پدر و مادرش را هم با او بردند و ساعتها تحت فشار بازجویی کردند. متعاقباً دانشجویان دانشگاه صنعتی به اعتراض برخاستند و جویای وضعیت و سرنوشت دوستان خود شدند.

علی مدال طلای دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم را که در سال ۱۳۹۷ در چین برگزار شد کسب کرد و قبل از آن مدالهای نقره و طلای المپیاد کشوری نجوم را در سالهای ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به‌دست آورد. امیر حسین نیز برنده مدال نقره المپیاد در سال ۱۳۹۶ است.

دژخیم غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قضاییه جلادان امروز به دستگیری امیرحسین مرادی و علی یونسی اذعان کرد و گفت آنها به مجاهدین وصل شده بودند. دژخیم برای پرونده‌سازی افزود که آنها «اقدامات ایذایی» انجام داده و «به‌دنبال انجام اقدامات خرابکارانه» بودند. علاوه بر این «در بازرسی از منازل آنها اقلام انفجاری کشف شده که در اقدامات خرابکارانه مورد استفاده قرار می‌گرفت».

دژخیم مزبور خاطرنشان کرد: «در این شرایط کرونایی اصلاً این یک توطئه‌ٔ دشمنان بود، می‌خواستند در این شرایط یک بلوایی در کشور درست کنند که خوشبختانه با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان و اقدام به موقع آنها این توطئه خنثی شد».

فاشیسم دینی حاکم بر ایران در وحشت از قیام چاره‌ای جز ارعاب و سرکوب و تشدید جو خفقان نمی‌یابد. آن روی سکه تلاش اطلاعات آخوندها برای بازگشایی سیرک مزدوران با اقدامات مسخره و مجازی تحت عنوان خانواده علیه مجاهدین در آلبانی است.

سازمان مجاهدین خلق ایران اسامی ۱۸تن دیگر از انبوه دستگیر شدگان را بشرح زیر اعلام کرد:

۱- محمدرضا اشرفی سامانی، اصفهان

۲- ناهید فتحعلیان، تهران

۳- بیژن کاظمی، کوهدشت

۴- پرستو معینی، تهران

۵- سپهر امام جمعه، تهران

۶- زهرا صفایی، تهران

۷- حمد مهری، قم

۸- کامران رضایی‌فر، تهران

۹- سمیه بیدی، کرج

۱۰- فروغ تقی پور، تهران

۱۱- رسول حسنوند، خرم‌آباد

۱۲- غلامعلی علی پور، آمل

۱۳- مهران قره باغی، بهبهان

۱۴- مجید خادمی، بهبهان

۱۵- مرضیه فارسی، تهران

۱۶- سعید راد، سمنان

۱۷- مسعود راد، تهران

۱۸- محمد حسنی، کرج

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران با تأکید بر این‌که دستگیر‌شدگان در معرض شکنجه و اعدام و هم‌چنین کرونا قرار دارند، بار دیگر خواستار اقدام فوری دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل متحد و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر برای آزادی آنان و اعزام هیاتهای بین‌المللی برای بازدید از زندانهای رژیم و دیدار با این زندانیان شد.

رژیم آخوندها باید اسامی همه دستگیر‌شدگان را منتشر کند و تمامی حقوق آنها را طبق کنوانسیونهای بین‌المللی که امضا کرده مراعات کند. شکنجه و بدرفتاری روش شناخته‌شده رژیم علیه زندانیان سیاسی است. از قیام دیماه ۹۶ تاکنون شمار قابل توجهی زیر شکنجه به‌شهادت رسیده‌اند. رژیم در مورد آنها سکوت و پنهان‌کاری می‌کند و وقتی هم ناچار شود می‌گوید خودکشی کرده و خودشان خود را کشته‌اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹(۵ می‌۲۰۲۰)