درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

شلیک نیروی انتظامی و مجروح شدن شماری از مردم و دستگیر شدن شماری دیگر

صبح روز شنبه مردم و جوانان بجان آمده غزانیه اهواز بدلیل قطع آب آشامیدنی اقدام به بستن جاده اهواز- ماهشهر نمودند. نیروی سرکوبگر انتظامی بلافاصله به منطقه اعزام شد و به ضرب و شتم مردم پرداخت و برای متفرق کردن مردم اقدام به پرتاب گاز اشک آور کرد و وقتی مردم متفرق نشدند بسوی آنان شلیک نموده، شماری از معترضان از جمله یک کودک مجروح و شماری دستگیر شدند.

بخش غیزانیه در ۴۵ کیلومتری اهواز قرار دارد، بیش از ۸۰ روستا و بیش از ۳۰۰ حلقه چاه نفت در این بخش وجود دارد. اما مردم آن سالهاست که از بی‌آبی رنج میبرند و به اعتراضات مکرر مردم منطقه توجهی نشده است.

پاسدار سرهنگ دالوند فرمانده انتظامی اهواز که تلاش میکرد اعتراض مردم و تیراندازی به سوی آنها را کم اهمیت جلوه بدهد گفت: گروهی از مردم در اعتراض به بی آبی «اقدام به بستن جاده اهواز- رامهرمز- امیدیه کردند که برای مدتی اخلال در تردد مسیر ترانزیتی به وجود آمد... پس از ورود ماموران پلیس برای بازگشایی جاده، تعدادی از تجمع کنندگان با سنگ و چوب به ماموران حمله ور شدند و ۲ پلیس را از ناحیه سر مجروح کردند.... پلیس با استفاده از سلاح ساچمه ای پلاستیکی ضد شورش دو نفر از تجمع کنندگان را به صورت سطحی مجروح و بازداشت کرد».

مقاومت ایران با درود به هموطنان شجاع در غیزانیه از سایر جوانان خوزستان خواست به یاری آنها بشتابند. دیکتاتوری دینی و تروریستی آخوندها عامل اصلی مشکلات اقتصادی و اجتماعی کنونی ایران است و تا این رژیم بر سرکار است فقر و بیکاری و بی آبی و تورم ادامه دارد و تشدید میشود. مردم منطقه زرخیز خوزستان در حالی در فقر و محرومیت وبی آبی بسر می برند که به اعتراف فلاحت پیشه نماینده مجلس ارتجاع، این رژیم ۲۰-۳۰ میلیار دلار پول به سوریه پرداخته است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳ خرداد ۱۳۹۹( ۲۳ می ۲۰۲۰)