درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

شکنجه و فشارهای جسمی و روحی، بازجوییهای چندین ساعته، اعدامهای مصنوعی، به‌منظور درهم شکستن زندانیان و مجبور کردن آنها به شرکت در نمایش‌های تلویزیونی

بازجویان شکنجه‌گر مخصوصاً زنان و دختران جوان را با رکیک‌ترین الفاظ مورد هتاکی و آزار و شکنجه‌های روانی شدیدتر قرار می‌دهند

بازداشتها در تهران، مشهد، نیشابور، کرمانشاه، سبزوار، اراک، کاشان، ماهشهر، بوشهر، مرودشت، آمل، اهواز، اندیمشک، رشت، کاشان، بهبهان، اصفهان، گرگان، کرج، تبریز و شیراز صورت گرفته و به موازات لجن‌پراکنی‌های انجمنهای نجاست اطلاعات آخوندها و عقبهٔ آنها در خارج از کشور علیه مقاومت صورت می‌گیرد

وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در هفته‌های گذشته، در هراس از سر باز کردن قیامها و گسترش فعالیت کانون‌های شورشی به بازداشت و احضار شمار زیادی از جوانان فعال و شورشی به‌ویژه خانواده‌ها و هواداران سازمان مجاهدین روی آورده‌اند. بسیاری روانه زندان شده و برخی پس از تهدید و گرفتن وثیقه و تعهد موقتاً آزاد شدند.

بازداشتها در تهران، مشهد، نیشابور، کرمانشاه، سبزوار، اراک، کاشان، ماهشهر، بوشهر، مرودشت، آمل، اهواز، اندیمشک، رشت، کاشان، بهبهان، اصفهان، گرگان، کرج، تبریز و شیراز صورت گرفته و به موازات لجن‌پراکنی‌های انجمنهای نجاست اطلاعات آخوندها و عقبهٔ آنها در خارج از کشور علیه مقاومت صورت می‌گیرد. در جریان این بازداشتها، گله‌های پاسدار و شکنجه‌گران وزارت اطلاعات و لباس شخصیها به منازل و محل کار افراد هجوم برده و با ضرب و شتم آنان را با خود برده‌اند. مأموران رژیم، تلفنها، کامپیوترها و وسایل شخصی و قیمتی را هم ضبط کرده‌اند.

از دستگیر شدگان بازجوییهای چندین ساعته، توأم با شکنجه و فشارهای جسمی و روحی به‌عمل آمده است. شاهدانی که جان بدر برده‌اند، می‌گویند تمرکز دژخیمان کسب اطلاعات از فعالیت‌های مجاهدین و کانون‌های شورشی و کشف رابطه دستگیر شدگان با سازمان مجاهدین خلق ایران و هواداران این سازمان و نحوه و چرایی جذب جوانان به مجاهدین است.

در مشهد، بازجویان برای درهم شکستن یک گروه ۱۰نفره از بازداشت شدگان جوان و منتسب کردن آنها به سازمان مجاهدین و اعتراف گرفتن صحنه اعدام مصنوعی ترتیب داده‌اند.

در تهران بازجویان شکنجه‌گر مخصوصاً زنان و دختران جوان را با رکیک‌ترین الفاظ مورد هتاکی و آزار و شکنجه‌های روانی شدیدتر قرار می‌دهند تا آنها را درهم بشکنند و به نمایش‌های تلویزیونی بکشانند. شاهدان از مقاومت تحسین‌انگیز بسیاری از بازداشت شدگان خبر می‌دهند.

همزمان اطلاعات آخوندی با تماسها و پیامهای گسترده تلفنی تهدیدآمیز و با ایجاد فضای رعب و وحشت، تلاش می‌کند جوانان را از ارتباط با مجاهدین و هواداری از آنها برحذر ‌دارد.

خانم مریم رجوی، بار دیگر از دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی و شورای حقوق بشر، گزارشگر ویژه در مورد خشونت علیه زنان و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر، خواستار اعزام هیاتهای بین‌المللی برای بازدید از زندانهای رژیم و دیدار با زندانیان سیاسی و بازداشت شدگان اخیر به‌ویژه زنان گردید.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۴خرداد۱۳۹۹ (۲۴مه ۲۰۲۰)