درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 

سعيد حجاريان از موسسان وزارت اطلاعات و معاون سابق اين وزارتخانه اذعان كرد كه هيچ اقدام خودسرانه اي در اين رژيم وجود ندارد.

وي كه قبل از تاسيس وزارت اطلاعات، از اوايل حكومت آخوندي، در اطلاعات نخست وزيري از مسئولان اعدام و شكنجه و سركوب بوده است در توييتي نوشت: «واژه خودسر تعارف است، همه متصل‌‌اند! یک روز ترور، یک روز آتش زدن، یک روز شعار»(همدلي ۲۵ بهمن ۹۹).

قبل از اين ظريف وزارتخارجه فاشيسم ديني نيز در مجلس ارتجاع گفته بود: «ما یك دستگاهی نیستیم كه سر خود عمل كنیم... مگر می‌توانیم ما تو این كشور كاری را بكنیم بدون اینكه گزارش بدهیم؟» وي افزود: «اینطور نیست كه ما خواسته باشیم خلاف منویات مقام معظم رهبری كاری بكنیم»(۱۴ آبان ۹۷).

اين اظهارات صريح و خالي از ابهام، هرگونه بهانه اي براي توسل به فرضيات ابلهانه درباره اقدامات خودسرانه و بدون اطلاع خامنه‌اي و روحاني در اين رژيم را باطل مي‌كند.

بدنبال توطئه‌هاي تروريستي و جاسوسي وزارت اطلاعات و ديگر ارگانهاي اطلاعاتي و سركوبگر رژيم در خارج كشور كه پس از توافق اتمي در سال ۱۳۹۴ بنحو بيسابقه اي شدت گرفته است، پشتيبانان و سخنگويان رسمي و غير رسمي رژيم و مزدوران وزارت اطلاعات تلاش مي‌كنند پاي محافل موهوم خودسر را به ميان بكشند تا بر تروريسم دولتي از جمله در آلباني و فرانسه و هلند و دانمارك و تركيه، سرپوش گذاشته و خامنه‌اي و روحاني و تماميت رژيم را از عواقب اين اقدامات جنايتكارانه در ببرند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
۲۶بهمن ۱۳۹۹(۱۴ فوريه ۲۰۲۱)