درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

«فقط کف خیابون، بدست میاد حقمون»، «دشمن ما همينجاست دروغ ميگن آمريكاست»، «دستان ماخالیه، وضع شما عالیه»                                     

صبح امروز بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی که در اثر سياستهاي چپاولگرانه و غارتگرانه رژيم آخوندي به خیل فقرا پیوسته‌اند، براي ششمين بار در اعتراض به وضعیت معیشتی و گرانی بی حد و حصر و بی توجهی و بی تفاوتی کارگزاران رژیم، در تهران و ۲۵ شهر دیگر دست به تجمع و راهپیمایی زدند.

تجمع درتهران در مقابل سازمان تامين اجتماعي آغاز گردید و با راهپیمایی به سمت سازمان برنامه و بودجه رژیم ادامه یافت.  نیروهای سركوبگر انتظامي در اطراف تجمع و در مسیر راهپیمایی بازنشستگان بطور فشرده حضور داشتند تا از پيوستن ديگران به راهپيمان جلوگيري كنند. علاوه بر تهران بازنشستگان در اهواز، یزد، تبریز، کرمانشاه، زنجان، اراك، ايلام، خرم آباد، كرج، اردبيل، مشهد، اصفهان، رشت، سنندج، شيراز، بجنورد، قزوين، نيشابور، شاهرود، شوشتر، شوش، کرمان، ساری، دزفول و آبادان در مقابل سازمان تامین اجتماعی یا دفاتر استانداری رژیم تجمع اعتراضی برگزار کردند. در شوش مردم از دفتر نماینده مجلس ارتجاع به سمت فرمانداری راه پیمایی کردند. در اردبيل نيروهاي سركوبگر به تجمع بازنشستگان حمله و پلاكاردهای آنانرا گرفتند ومانع ادامه تجمع شدند.

از جمله شعارهای بازنشستگان درتجمعات و راهپیمایی امروز به این موارد میتوان اشاره نمود: «فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»، «این همه بی‌عدالتی هرگز ندیده ملتی»، «دشمن ما همين جاست، دروغ ميگن آمريكاست»، «زحمتكشان ديروز معترضان امروز»، «حقوق طبق تورم خواسته بازنشسته»، «هزينه‌ها دلاريه  حقوق ما رياليه»، «تا حق خود نگيريم  از پا نمي‌نشينيم»، «تورم گراني  جواب  بده روحاني»، «دولت ورشکسته  دشمن بازنشسته»، «رزمندگان ديروز گرسنگان امروز».

خانم مريم رجوي رييس جمهور برگزيده مقاومت ايران با درود به بازنشستگان محروم و بپاخاسته گفت تا اين رژيم دزد و فاسد بر سر كار است، فقر و تبعيض و تورم و گراني و بيكاري ادامه مي يابد و تشديد مي‌شود. استمرار اعتراض بازنشستگان صداي عموم مردم را براي احقاق حقوق به يغما رفته شان بازتاب ميكنند. مهمترين حق به يغما رفته حاكميت غصب شده توسط نظام منحوس ولايت فقيه است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ (۲۸ فوریه ۲۰۲۱)