درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

ادامه خيزش هموطنان بلوچ برای هفتمین روز متوالی برغم سرکوب افسارگسیخته مزدوران سپاه

برغم گسیل گله‌‌های پاسدار و ديگر نیروهای سركوبگر، خيزش و اعتراض مردم بلوچ همچنان ادامه دارد. شنبه شب جوانان شورشی برای ممانعت از تحرکات نیروهای سرکوبگر، جاده ترانزيتي زهک، زابل را با شعار مرگ بر خامنه اي مرگ بر پاسدار مسدود کردند.

همزمان، روز شنبه جوانان بلوچ مسیر باهوکلات دشتیاری به سمت چابهار را با آتش زدن لاستیک بستند. شورشگران بلوچ همچنین با آتش زدن لاستيك مسير جاسك به چابهار در منطقه كاروان را نیز مسدود کردند.

جوانان معترض جمعه شب نیز در منطقه پنج شیر میر جاوه با روشن کردن آتش و بستن جاده مسیر تردد نیروهای سرکوبگر آخوندی را مسدود کردند. جوانان بلوچ با بستن جاده تصوير خميني را در قصر قند به آتش كشيدند.

رژیم آخوندی براي ممانعت از استمرار قيام صدها تن از جوانان بلوچ را دستگير كرده و هنگ مرزي نيروي انتظامي را در چهارراههاي سراوان مستقر كرده است و در وحشت از تعرض جوانان، مانع‌هاي بتوني در اطراف مراكز پاسداران در سوران ايجاد كرده است.

در همين حال نت‌بلاکز، سازمان بین‌المللی ناظر بر اینترنت، از ادامه قطعی و اختلال قابل توجه در اینترنت ایران بدنبال اعتراضات در سیستان و بلوچستان خبر داد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ اسفند ۱۳۹۹(۲۸ فوریه ۲۰۲۱)