درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 


در واکنش به تهاجم به سوخت بران محروم و کشته و زخمی شدن دو تن از آنان

نيروهاي سركوبگر دریابانی در بندر کوهستک در سيريك هرمزگان روز جمعه ۲۲اسفند به سمت سوخت‌بران محروم اين منطقه آتش گشود. در اثر اين يورش جنايتكارانه يكي از سوخت بران بنام مهدي(شه سان) رییسی در اثر اصابت گلوله به ناحیه سر جان سپرد و راشد ترکمانی سوخت بر دیگر از ناحیه پا مجروح شد.

متقابلا ساير سوخت بران و مردم منطقه در اعتراض به اين جنایت با نيروهاي سركوبگر درگير شده و قایق هاي درياباني را به آتش کشیدند. نیروهای سركوبگر رژیم از خشکی و دریا به سمت مردم معترض شلیک میکنند و گزارشها حاکی است که چندین تن از معترضان زخمی شده‌اند.

رژیم در وحشت از گسترش اعتراضات سریعا اقدام به اعزام نیروهای کمکی از میناب و سیریک برای سرکوب معترضان بلوچ در بندر کوهستک نمود و سپاه پاسداران در حال اعزام نیروهای کمکی و ضدشورش به بندر کوهستک است. برای ممانعت از انتشار اخبار اعتراضات در وضعیت اینترنت این منطقه اختلال ايجاد كرده اند.

مقاومت ایران با درود به مردم بپاخاسته و معترض عموم جوانان سيريك و هرمزگان و سيستان و بلوچستان را به حمايت از آنان فرا‌میخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ (۱۳ مارس ۲۰۲۱)