درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

فراخوان فوری به ملل متحد و ارگانهای حقوق بشری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام

رژيم ضد بشري آخوندي نگران از بالاگرفتن خيزشهاي اجتماعي و به منظور ايجاد جو رعب و وحشت به اعدام و شكنجه و دستگيريهاي كور و خودسرانه ادامه ميدهد. در روزهاي ۲۳ تا ۲۵ اسفند دژخيمان رژيم آخوندي دست كم ۶ زنداني را در مشهد و زنجان و رشت اعدام كردند:

  • روز شنبه ۲۳ اسفند، مريم كريمي پس از ۱۳ سال حبس در زندان رشت حلق آويزشد.
  • روز يكشنبه ۲۴ اسفند آرش وارثی اهل بیجار، که از ده سال قبل به همراه برادرش نجات در زندان بسر مي برد، در زندان مركزي زنجان اعدام شد. نجات وارثي هم محكوم به اعدام شده و در انتظار اجراي حكم بسر مي برد.
  • روز دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹ نیز چهار زندانی بنامهاي روح‌الله جاویدی‌راد، محمد صیادی باغسنگانی، محمد حسینی و محمد وطن‌دوست در زندان مشهد اعدام شدند.

مقاومت ایران بار دیگر دبیرکل، کمیسر عالی و شورای حقوق بشر ملل متحد و ديگر مدافعان حقوق بشر و همچنين اتحاديه اروپا را به اقدام فوري برای نجات جان زندانیان زير اعدام، بويژه زندانيان سياسي فراخوانده و خواهان بازديد یک هیأت حقیقت یاب بین المللی از زندانهای ایران و ديدار با زندانیان می‌باشد. پرونده نقض وخيم و سيستماتيك حقوق بشر در ايران بايد به شورای امنیت ملل متحد ارجاع و سردمداران رژيم آخوندي بخاطر چهار دهه جنايت عليه بشريت در برابر عدالت قرار گيرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ (۱۶ مارس ۲۰۲۱)