درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 

تظاهرات جوانان شورشی در خرم آباد در همبستگي با قيام خوزستان

 

 

برغم اقدامات شدید سرکوبگرانه رژیم و اعزام نيروهاي كمكي، در شامگاه دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰، براي پنجمين شب متوالي خیزش مردم خوزستان علیه رژیم آخوندي ادامه يافت. هزاران تن از جوانان غیور خوزستان در كوي علوي و شلنگ‌آباد اهواز، حميديه، ويس و كوت عبدالله، همچنین در سوسنگرد و شوشتر به خیابانها ریخته و علیه بی‌آبی دست به تظاهرات زدند.

 

هموطنان عرب اهوازی با روشن کردن آتش در کوی علوی مسیر خیابان فراهانی را بروی نیروهای سرکوبگر بستند. نیروي انتظامی و یگان‌های ویژه با گاز اشک‌آور و شلیک به سمت مردم تلاش میکنند تظاهرکنندگان را متفرق کنند. اما جوانان غیور اهوازی در برابر آنها مقاومت میکنند. صدای رگبار گلوله‌ها در شلنگ آباد و کوی علوی اهواز شنیده میشود.

 

درهمین حال جوانان شورشی جاده بهبهان- رامهرمز را با روشن کردن آتش بسته‌اند. مردم خرم آباد نيز در همبستگی با قیام مردم خوزستان در جاده ماسور- ورودی شهر دست به تجمع زدند

 

خانم رجوي با درود به مردم بپاخاسته اهواز و ديگر مناطق خوزستان و پايداري ستايش برانگيز آنها، از مردم و جوانان ساير مناطق خواست به حمايت از شورشگران خوزستان برخيزند. فقر و تورم و بیکاري، همچنانكه بيماري و بي آبي و بي برقي ارمغان رژيم آخوندي براي مردم ايران است. آزادي و عدالت تنها با سرنگوني اين رژيم و استقرار دمكراسي و حاكميت ملي امكان پذير است.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ تیر ۱۴۰۰ (۱۹ژوئیه ۲۰۲۱)