درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۸

724تن از شهیدان تاکنون شناسایی شده‌اند

سازمان مجاهدین خلق ایران اسامی ۲۰تن دیگر از شهیدان قیام سراسری مردم ایران که دست کم ۱۹۱شهر را در برگرفت منتشر کرد. به این ترتیب تاکنون اسامی ۷۲۴تن از شهیدان سرفراز قیام آبان منتشر شده است.

 این در حالیست که رژیم آخوندی به‌رغم گذشت بیش از ۲ماه از قیام آبانماه و به‌رغم فراخوانهای داخلی و بین‌المللی، در وحشت از عواقب جنایت علیه بشریت هم‌چنان از اعلام شمار شهیدان، مجروحان و دستگیرشدگان که در زندانهای مختلف تحت شکنجه‌های وحشیانه برای شرکت در شوهای تلویزیونی هستند، خودداری می‌کند.

 در جریان تظاهرات مردم و دانشجویان دانشگاه‌ها در روزهای گذشته که ۱۹استان کشور را در برگرفت، مردم شعار می‌دادند، ۱۵۰۰نفر، کشته آبان ماه. تظاهرکنندگان هم‌چنین خواستار آزاد شدن زندانیان قیام شدند.

 خانم مریم رجوی بار دیگر دبیرکل ملل ‌متحد را به اعزام یک هیأت حقیقت بین‌المللی برای تحقیق پیرامون وضعیت شهیدان و مجروحان و بازدید از زندانها و دستگیر ‌شدگان فراخواند.

 اسامی ۲۰شهید دیگر قیام سراسری مردم ایران:

۱. تهران ابوالفضل عرب

۲.تهران-شهریار شاهین امیری

۳.تهران رباط کریم مرتضی نوری

۴.تهران-ملارد مصطفی رضایی

۵.خوزستان لالی مهدی احمدی

۶.ماهشهر احد بشارت

۷.ماهشهر امین بچاری

۸.شیراز رسول شیروانی

۹.سنندج احمد رضا محمدی

۱۰.کرمانشاه حمید چراغی

۱۱.کرمانشاه نادر رضایی آبطاف

۱۲.کرج سعید درخشان

۱۳.کرج مهدی نقبانی

۱۴.اندیمشک حجت لهراسبی

۱۵.اصفهان حمید رضایی

۱۶.اصفهان نجف آباد محمد امیری

۱۷.اصفهان زرین شهر حسن‌پور پیرعلی

۱۸.اصفهان زرین شهر حسین‌پور پیرعلی

۱۹.بندرعباس قاسم خلاده

۲۰.بندر عباس موسی شجاعی

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷دی ۱۳۹۸(۱۷ژانویه ۲۰۲۰)

قبل از ظهر امروز، پنجشنبه، 26 دي ماه 1398،  گروه كثيري از مردم سنندج در مراسم خاكسپاري يكي از مسافران هوايپماي اوكرايني، كه توسط سپاه پاسداران هدف دو موشك قرارگرفته و سرنگون شد، شركت كرده و برغم حضور گسترده نيروهاي سركوبگر و امنيتي رژيم، شعارهاي ضد حكومتي سر دادند. 

مردم فرياد مي زدند: «مرگ بر ديكتاتور»، «خامنه اي قاتله، ولايتش باطله»، «خامنه اي بگوش باش، ما ملتيم نه اوباش»، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر»، «ميكشم، ميكشم آنكه برادرم كشت»، «مرگ بر روحاني»، «كشته نداديم كه سازش كنيم، رهبر قاتل رو ستايش كنيم»، «نخبه هامونو كشتن، به جاش آخوند گذاشتن».جمعيت خطاب به مزدوران سركوبگر رژيم شعار مي دادند، «مرگ بر تروريست» و «بسيجي و سپاهي، داعش ما شماييد».

عصر ديروز (چهارشنبه 25 دي) نيز، دانشجويان دانشگاه سنندج دست به تظاهرات زده و شعار مي دادند، «مرگ بر دیکتاتور»، «سپاهی حیا کن مملکتو رها کن». آنها خطاب به مزدوران بسيجي كه براي سركوب دانشجويان به صحنه آورده شده بودند، شعار مي دادند، «توپ تانک فشفشه بسیج باید گم بشه».

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

26 دي 1398 (16 ژانويه 2020)

خانم مريم رجوي اخراج دو ديپلمات رژيم ايران توسط دولت آلباني را  يك اقدام شجاعانه و تحسين بر انگيز در راستاي مبارزه با تروريسم و امينت مردم آلباني و پناهندگان ايراني توصيف كرد كه بايد توسط ساير كشورهاي اروپايي سرمشق قرار بگيرد.

خانم رجوي افزود نمايندگي هاي رژیم ايران مرکز جاسوسی و تروريسم است. اغلب ديپلماتهاي رژيم يا از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران مي آيند و يا آموزش تروريستي و جاسوسي ديده و در خدمت آن هستند. در حاليكه مردم ايران در خيابانهاي خواستار سرنگوني ملايان هستند اتخاذ يك سياست قاطع در قبال تروریسم رژيم آخوندي و تعطيل سفارت های رژيم در ساير كشورها ضرورت مضاعف دارد.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

25دي 1398(15ژانويه 2020)

ظهر امروز دانشگاههاي تهران شاهد تظاهرات دانشجويان بود

دانشجويان دانشگاه تهران در دانشكده پزشكي و مقابل مسجد دانشگاه تجمع اعتراضي برگزار كرده و شعار مي دادند، «بمن نگو فتنه گر، فتنه تويي ستمگر»، «بترسيد، بترسيد، ما همه با هم هستيم»، «فرمانده كل قوا استعفا استعفا» و «سپاه جنايت ميكند رهبر حمايت ميكند»، «ننگ ما، ننگ ما، صدا و سيماي ما»، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه، چه رهبر»، «۱۵۰۰ نفر کشته آبان ماست»، «فرياد، فرياد از اين همه بيداد»،«مرگ بر اصل ولايت فقيه»، «کشتهندادیمکهسازشکنیمرهبرقاتلروستایشکنیم»، «میمیریممیمیریمایرانوپسمیگیریم» و «زنداني سياسي آزاد بايد گردد».

دانشجويان دانشگاه ملي (موسوم به بهشتي) تجمع نمايشي مزدوران بسيجي كه تحت عنوان دانشجو به محل آورده شده بودند، مفتضح كردند به نحوي كه مزدوران بسيجي مجبور شدند بسرعت محل را ترك كنند. دانشجويان شعار مي دادند، «اگر دانشجو هستي، چرا صورت پوشوندي»، و « اگر عزادار هستید چرا سه روز نشستید؟»، «بترسید بترسید ما همه با هم هستیم» و «دشمن ما همین جاست دروغ  میگن امریکاست».

دانشجويان در دانشگاه هنر پرديس نيز تجمع كرده و شعار مي دهند، «دستهاي ما خاليه، باتومتو غلاف كن»، «مرگ بر دروغگو».

خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده شوراي ملي مقاومت ايران، با درود به دانشجويان بپاخاسته، عموم مردم بويژه جوانان را به حمايت از آنها فراخواند. وي از دبيركل و شوراي امنيت ملل متحد و اتحاديه اروپا و كشورهاي عضو و عموم مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر خواست سركوب وحشيانه تظاهرات مردم و دانشجويان در ايران را محكوم نموده و براي آزادي دستگيرشدگان اقدام فوري به عمل بياورند و يك هيات بين المللي براي بازديد از زندانها و ديدار با زندانيان قيام اعزام كنند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

24 دي 1398 (14 ژانويه 2020)

دستگيري شماري از دانشجويان و تظاهركنندگان و فراخوان بين المللي براي آزادي آنها

ظهر امروز، دوشنبه 23 دي ماه دانشجويان دانشگاه صنعتی شریف براي سومين روز به اعتراضات خود ادامه دادند و با شعارهاي «مرگ بر ديكتاتور»، «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز - دانشجوی باغیرت صاحب عزاست امروز»، «توپ تانك فشفشه آخوند بايد كشته شه» و «نخبه هامونو کشتن آخوند به جاش گذاشتن» خشم و نفرت خود را از رژيم آخوندي ابراز كردند.

در يك تحول ديگر دانشجويان دانشگاه بابلسر دست به تجمع زده و شعار ميدهند «به من نگو فتنه گر فتنه تويي ستمگر».

فاشيسم ديني حاكم با تدابير گسترده سركوبگرانه تلاش ميكند از ادامه تظاهرات و اعتراضات جلوگيري كند. روز يكشنبه نيروهاي سركوبگر به دستور خامنه اي با باتون و گاز اشك آور و تيراندازي به تظاهر كنندگان يورش بردند و شماري را مجروح كردند. شمار زيادي از دانشجويان و اعتراض كنندگان در تهران و برخي از شهرها مانند كرج، مشهد، زنجان، بابل، رشت، گرگان، تبريز، كرمانشاه و كاشاندستگير شدند.

در همين رابطه خانم مريم رجوي، رييس جمهور برگزيده شوراي ملي مقاومت ايران، دبيركل و شوراي امنيت ملل متحد و اتحاديه اروپا و كشورهاي عضو و عموم مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر را به اقدام فوري براي آزادي دستگير شدگان و ارجاع پرونده جنايات رژيم آخوندي به شوراي امنيت و قرار دادن سردمداران آن در برابر عدالت فراخواند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

23 دي 1398 (13 ژانويه 2020)

خانم مريم رجوي: ايران براي رهايي از فاشيسم ديني بپاخاسته جهان بايد خواست ملي براي سرنگوني رژيم را برسميت بشناسد

تظاهرات مردم ايران عليه استبداد مذهبي حاكم بر ايران براي دومين روز متوالي ادامه و هر لحظه گسترش مي يابد و تا كنون علاوه بر تهران 16 استان ديگر را فراگرفته است.

مردم در نقاط مختلف تهران و شهرهاي مختلف از جمله اصفهان، مشهد، اهواز، شادگان، كرمانشاه، سنندج، كرج، ساري، بابل،آمل، سمنان، شاهرود، تبريز، قزوين، زنجان، شيراز، اروميه،گرگان، اراك، قدس و رباط كريم در تظاهرات خود فراخوان به سرنگوني رژيم آخوندي ميدهند.

آنها شعار مي دهند، «مرگ بر ديكتاتور»، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه، چه رهبر»، «سپاه جنايت مي كند، رهبر حمايت مي كند»، «دانشجو بيدار است، از سيد علي بيزار است»، «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، ملت ايران صاحب عزاست امروز»، «حكومت سپاهي، داعش ما شمايي»، «توپ، تانك، فشفشه، آخوند بايد گم بشه»، «ننگ ما، ننگ ما، رهبر الدنگ ما»، «ملت گدايي مي كنه، رهبر خدايي مي كنه»، «سپاه بي كفايت، عامل قتل ملت»، «مي كشم، مي كشم، آنكه برادرم كشت»، «برادر شهيدم، خونت رو پس مي گيرم»، «دانشجو مي ميرد، ذلت نمي پذيرد»، «سپاهي بي غيرت، قاتل جان ملت»، «خامنه اي قاتله، ولايتش باطله»، «1500 كشته آبان ما» و «ما بچه هاي جنگيم، بجنگ تا بجنگيم».

در تهران، مردم و جوانان در ميدان آزادي، ميدان انقلاب و خيابانهاي اطراف دست به تظاهرات زدند. در ميدان آزادي مزدوران نقابدار رژيم به تظاهركنندگان حمله ور شده اند. رژيم براي جلوگيري از پيوستن مردم به تظاهرات دربهاي متروي ميدان أزادي را بست و انبوه جمعيت در داخل مترو محبوس شدند. نيروهاي سركوبگر براي مقابله با تظاهركنندگان، خودروهاي مجهز به مسلسل هاي كاليبر 50 را به صحنه آورده اند. رژيم همچنين با ماشين هاي آب پاش سعي در متفرق كردن مردم دارد.

خانم مريم رجوي رييس جمهور برگزيده مقاومت ايران با درود به مردم بپاخاسته ايران گفت از شمال تا جنوب از شرق تا غرب شهرهاي ايران زمين براي رهايي از فاشيسم ديني قيام كرده اند. آنها با شعارهايشان عليه خامنه اي و سپاه پاسداران، طلوع ايران آزاد را نويد ميدهند. زمان آن فرا رسيده است كه جامعه جهاني به اين حقيقت اذعان كند كه فاشيسم ديني حاكم مردم ايران را نمايندگي نميكند و خواست ملي براي سرنگوني اين رژيم را برسميت بشناسد.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

22 دي 1398 (12 ژانويه 2020)

مریم رجوی: تظاهرات دانشجویان و مردم خشمگین مبین خواست عمومی برای سرنگونی رژیم آخوندی است

بعدازظهر امروز، تظاهرات مردم و دانشجویان برای دومین روز در شهرهای مختلف کشور ادامه یافت. دانشجویان دانشگاه ملی (موسوم به بهشتی) در تظاهرات خود شعار می‌دادند، «توپ، تانک، اشک‌آور، دیگر اثر ندارد/ سپاه بی‌کفایت عامل قتل ملت». در دانشگاه علامه تهران نیز، دانشجویان شعار می‌دادند، «کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر قاتل رو ستایش کنیم». دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و دانشگاه خواجه نصیر در پایتخت نیز در اجتماعات خود شعارهای مشابهی را سر دادند.

دانشجویان دانشگاه پردیس در کرج در تظاهرات خود شعار می‌دادند، «بترسید، بترسید، ما همه با هم هستیم». در دامغان مردم و دانشجویان شعار می‌دادند، «فرمانده کل قوه استعفا،‌استعفا»، «بسیجی بی‌غیرت، عامل قتل ملت» و «می کشم، می‌کشم، آن که برادرم کشت».

تظاهرات امروز در حالی صورت می‌گیرد که رژیم آخوندی در وحشت از اوجگیری تظاهرات مردم، از نخستین ساعت صبح امروز گله‌های پاسدار، نیروی سرکوبگر انتظامی و یکانهای ضدشورش را در اطراف دانشگاه‌ها و مراکز و اماکن مهم تهران و سایر شهرها مستقر کرده بود.

خانم مریم رجوی با درود به دانشجویان بپا خاسته در تهران و شهرهای مختلف کشور که برای روز دوم به خیابان‌ها آمده‌اند گفت آنها با شعارهای خود علیه خامنه‌ای و سپاه پاسداران، خواست عموم مردم برای سرنگونی دیکتاتوری دینی و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم را به نمایش گذاشتند. زمان آن فرا رسیده است که جامعه جهانی به این حقیقت اذعان کند که فاشیسم دینی حاکم مردم ایران را نمایندگی نمی‌کند و خواست ملی برای سرنگونی این رژیم را به‌رسمیت بشناسد.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۲دی ۱۳۹۸(۱۲ژانویه ۲۰۲۰)

تظاهرات دانشجویان در تهران و اصفهان با شعارهای«دانشجو بیدار است، از سید علی بیزار است» و «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه، چه رهبر

تبرغم آماده باش کامل و استقرار گسترده نیروهای سرکوبگر در تهران و سایر شهرها، از ظهر امروز دانشجویان و گروههای زیادی از مردم در تهران و سایر شهرها به تظاهرات خود ادامه دادند.
ساعاتی پیش دانشجویان دانشگاه ملی تهران در تهران با شعارهای «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر»، «توپ، تانک، اشک آور، دیگر اثر ندارد» و «بترسید، بترسید، ما همه با هم هستیم» دست به تظاهرات زدند.

دانشجویان دانشگاه های صنعتی و علامه تهران نیز برای روز دوم دست به تظاهرت زدند. آنها شعار می دهند، «میکشم میکشم آنکه برادرم کشت».

همزمان، دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در تجمع خود علیه رژیم آخوندی شعار می دهند، «سپاه جنایت می کنه، رهبر حمایت می کنه»، ‌«دانشجو بیدار است، از سیدعلی بیزار است»، «خدا را پله کردین، ملتو ذله کردین» و «دشمن ما همینجاست، دروغ میگن آمریکاست».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ دی ۱۳۹۸ (۱۲ ژانویه ۲۰۲۰)

همزمان با تهران تظاهرات در اعتراض به سرنگون كردن هواپيماي مسافري اوكرايني توسط سپاه پاسداران به شهرهاي مختلف كشور از جمله اصفهان، بابل، مشهد، شيراز، سنندج و لاهيجان گسترش يافته است.

در پل حافظ تهران، مردم شعار مي دادند، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشد، چه رهبر».

در اصفهان مردم در سي و سه پل و برخي ديگر از مناطق شهر دست به تظاهرات زده و شعار میدهند ”فرمانده کل قوا استفعا استعفا”، ”سپاه جنایت می کند رهبر حمایت می کند”، ”توپ تانگ فشفشه آخوند بايد گم بشه”،  ”نخبه ما را کشتند بجاش اخوند گذاشتند”،  ”این همه سال جنایت هرگز ندیده ملت”، ”میکشم میکشم آنکه برادرم کشت”، ”خامنه اي به هوش باش ما ملتيم نه اوباش”، ”دیکتاتوروسپاهیداعشماشمائی». نيروهاي سركوبگر با شليك هوايي، گاز آشك آور و شوكر در صدد متفرق مردم بر آمدند.

در همدان دانشجويان در دانشگاه بوعلي سينا شعار ميدهند «سپاه بي كفايت، مايه ننگ ملت».  در معالي آباد شيراز مردم دست به تظاهرات زده اند.در بابل دانشجويان دانشگاه نوشيروان با شعارهاي ضد حكومتي دست به تظاهرات زدند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

21 دي ماه 1398 (11 ژانويه 2020)

تظاهرات دانشجويان دانشگاه امير كبير كه گروه كثيري از مردم به آنها پيوسته اند به خيابانهاي اطراف كشيده شده است. هزاران تن در خيابان حافظ و اطراف آن با شعارهاي ”کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل را ستایش کنیم” ، ” مرگ بر ديكتاتور” ، ”مرگ بر دروغگو”، ”نترسید نترسید ما همه با هم هستیم” ، ”مرگ بر این ولایت - این همه سال جنایت”، «ننگ ما، ننگ ما، رهبر الدنگ ما»،  ”به من نگو فتنه گر   فتنه تویی ستمگر” ،”۱۵۰۰ نفر کشته ابان ماست”، ”سليماني قاتله رهبرشم قاتله” دست به اعتراض زده اند

نيروهاي سركوبگر به تظاهركنندگان حمله كرده و گاز اشك آور شليك كرده و درهاي دانشگاه را به روي دانشجوياني كه هنوز در دانشگاه بودند بستند. دانشجويان دختر به مقابله با يگان ويژه پرداخته و با شعارهاي بيشرف بيشرف به آنها تهاجم كردند. تظاهركنندگان همچنين تصاوير منحوس پاسدار جنايتكار قاسم سليماني را پاره كردند.

همزمان گروه كثيري از دانشجويان دانشگاه صنعتي شريف دست به تظاهرات زدند. آنها شعار ميدهند ”مرگ بر خامنه اي” ”خامنه ای قاتله ولایتش باطله”، ”مرگ براصل ولايت فقيه”،  ”اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا”، ”فرمانده كل قوا استعفا استعفا”،  ”سپاه جنایت می کند، رهبر حمایت می کند”، ”دشمن ما همین جاست دروغ می گن آمریکاست” ”مي كشم مي  كشم آنكه برادرم كشت”،”خامنه ای حیا کن مملکتو رها کن” و  ”ننگ ما ننگ ما - رهبر الدنگ ما” . نيروهاي سركوبگر در وحشت از پيوستن مردم به دانشجويان درهاي دانشگاه شريف را بستند كه دانشجويان به خيابانها سرازير نشوند.

خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران، به دانشجويان و مردم بپاخاسته درود فرستاد و عموم مردم و جوانان را به حمايت و همبستگي با آنان فراخواند و از جامعه بين المللي خواهان محاكمه و مجازات مسئولان جنايت بزرگ سرنگون كردن هواپيماي مسافري شد. مقصران اصلي اصلي خامنه اي فرمانده كل قوا، روحاني رييس جمهور و سركردگان سپاه پاسداران هستند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

21 دي 1398 (11 ژانويه 2020)