درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۹۸

فاشیسم دینی حاکم بر ایران برای جلوگیری از ادامه و گسترش قیام مردم لردگان که در روزهای ۱۰تا ۱۴مهر ادامه داشت به دستگیریهای گسترده و کور مردم این شهر و مناطق و روستاهای اطراف آن به‌ویژه جوانان روی آورده است. برخی از دستگیریها در تهاجمات شبانه به خانه‌های مردم صورت گرفته است.

این دستگیریها که از هفته گذشته شروع شده هم‌چنان ادامه دارد روز پنجشنبه، ۱۸ مهر ماه، نیروهای سرکوبگر به روستای مونجرمویی حمله کرده و شماری از اهالی را دستگیر کردند.

در یک اقدام ضدانسانی شماری از مجروحان را از روی تحت بیمارستان به زندان منتقل کرده‌اند. از همین رو اکثر مجروحان از مراجعه به بیمارستان خودداری می‌کنند.

رژیم آخوندی شمار زیادی از پاسداران، بسیجیان، نیروهای اطلاعاتی و لباس‌شخصیها را برای کنترل اوضاع در لردگان و مناطق اطراف مستقر کرده است

مقاومت ایران عموم مردم و جوانان لردگان و چهار محال و بختیاری و شهرها و مناطق اطراف را به حمایت از مردم بپا خاسته لردگان و همبستگی با دستگیر ‌شدگان فرا می‌خواند و از دبیرکل، کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر و دیگر ارگانهای ذیربط ملل ‌متحد و کلیه مدافعان حقوق‌بشر می‌خواهد اقدامات سرکوبگرانه رژیم آخوندی در لردگان را قویاً محکوم نموده و به اقدامات لازم برای آزادی فوری دستگیر شدگان مبادرت کنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹مهر ۱۳۹۸(۱۱اکتبر ۲۰۱۹)

بهترين مجلس، مجلس اول بود كه مجاهدين هم ثبت نام كردند

با نزديك شدن موعد نمايش انتخابات مجلس فاشيسم ديني حاكم بر ايران، روحاني كه از كسادي اين نمايش و بايكوت عمومي بخوبي آگاه است، براي راي جمع كردن به تكاپو افتاده است. روحاني كه خود از بالاترين مسئولان اعمال اختناق و ديكتاتوري در 40 سال گذشته بوده روز 9 اكتبر گفت مجلسي بهتر از مجلس اول پيدا نميكنيد چرا كه حتي مجاهدين آمدند و ثبت نام كردند. او اين را لازمه نشاط سياسي مردم توصيف كرد. ساعتي بعد سخنگوي شوراي نگهبان تحت سلطه كامل خامنه اي اظهارات روحاني را عليه قانون اساسي توصيف كرد.

روحاني كه در هيات دولت صحبت ميكرد گفت كساني كه درانتخابات «مسئول اجرا هستند مسئول نظارت هستند کاري کنند نشاط سياسي مردم اضافه بشود ... بهترين مجلس شوراي اسلامي، مجلس اول بود .... مجلسي بهتر از مجلس اول پيدا نمي‌کنيد که نظارت اينجوري نبود، شوراي نگهباني نبود تا اينجوري نظارت کند دفاتر نظارتي نبود همه آمدند ثبت نام کردند... حتي مجاهدين ثبت نام کردند مجاهدين حق ثبت نام داشتند ... اين‌قدر سختگيري نکنيم فشار نياوريم فکر نکنيم که ما اين فيلتر را هر چه تنگ‌تر بکنيم اين قيف را هر چه رويش فشار بياوريم نتيجه‌اش نتيجه مثبت است. مردم را آزاد بگذاريم»!

عباسعلي كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان در توئيتي اظهارات روحاني را «که خود سوگند ياد کرده پاسدار قانون اساسي باشد، ناديده انگاشتن قانون اساسي و قوانين انتخابات» توصيف كرد و گفت رئيس جمهور بايد «همگان را به اجراي مُرّ قانون دعوت کند، نه با هيجان سياسي نهادهاي مسئول را به عدم رعايت قانون فرا خواند».

اظهارات روحاني در حاليست كه نظريه پردازان باند موسوم به اصلاح طلب از انزجار عموم مردم از اين باند و نتايج انتخابات مجلس ابراز نا اميدي ميكنند. سعيد حجاريان نظريه پرداز باند خاتمي اخيرا نوشت: «طیف میانه ... تضعیف شده و به صورت افراط و تفریط رشد کرده است. ... افراطی‌ها مصرانه می‌گویند موجودیتی به نام جمهوری اسلامی نباشد و تفریطی‌ها بر حفظ وضع موجود با تمام نواقصش اصرار می‌ورزند.... افراطی‌ها اساساً رأی نمی‌دهند، میانه هم به‌شدت ضعیف است، پس نتیجتاً رقابت بین حافظان وضع موجود و باندهای تفریطی خواهد بود»( روزنامه حكومتي صبح نو 9 اكتبر).

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

19 مهر 1398(11 اكتبر2019)

خانم رجوي: سركوب و ظلم و ستم آخوندها در برابر اراده كارگران در هم ميشكند

امروز سه شنبه ۱۶مهر ۱۳۹۸، برای سومین روز متوالی تجمع اعتراضي کارگران آذرآب اراک، ادامه يافت. روز یکشنبه ۱۴مهر ۱۳۹۸کارگران آذرآب اراک،‌ در اعتراض به نحوه واگذاری و فروش شرکت‌ و حقوق معوقه خود، در کیلومتر 12جاده اراک – تهران دست به تجمع زدند و اقدام به بستن میدان ورودی اراك کردند.

در تهاجم جنايتكارانه نيروهاي سركوبگر رژيم آخوندي به تظاهرات مردم لردگان در روز شنبه 13 مهرماه، سعادت الله (غريب) موسوي به شهادت رسيد. سعادت الله موسوي از جوانان شهرك بيدله از توابع لردگان است. پيكر وي قرار است امروز بعد از ظهر (15 مهر ماه) به خاك سپرده شود.

اعتراضات مردم روستاي چنارمحمودي لردگان از  روز چهارشنبه ۱۰مهر ماه شروع شد. روز شنبه هزاران تن از مردم لردگان دست به تظاهرات زدند. جوانان خشمگین فرمانداری لردگان و دفتر امام جمعه و نماینده خامنه‌ای و شماري ديگر از مراكز حكومتي را به آتش کشیدند. .ماموران سركوبگر با شليك گاز اشك‌آور و با تيراندازي به تظاهر كنندگان حمله‌ور شدند. سعادت الله موسوي به شهادت رسيد وشماري از مردم مجروح و مصدوم شدند.

مقاومت ايران با گرمترين درودها و تسليتها به مردم بپاخاسته لردگان، دبيركل، شوراي امنيت، شوراي حقوق بشر و ديگر ارگانهاي ذيربط ملل متحد را به محكوم كردن قاطع فاشيسم ديني حاكم بر ايران بخاطر سركوب وحشيانه اعتراضات مردمي بويژه در لردگان فراميخواند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

15مهر1398(7اكتبر2019)

خانم رجوي با درود به مردم بپاخاسته لردگان، عموم جوانان را به حمايت از آنان فراخواند

صبح امروز شنبه ۱۳مهر ۹۸ هزاران تن از مردم لردگان به حمايت از ساکنان روستای چنارمحمودی در استان چهارمحال و بختیاری، علیه رژيم آخوندي دست به تظاهرات زدند. جوانان خشمگین فرمانداری لردگان و دفتر امام‌جمعه و نماینده خامنه‌ای و شماري ديگر از مراكز حكومتي را به آتش کشیدند.

آقايان ابراهیم خلیل صديقي همدانی 60 ساله و فرزندش سالار صديقي همدانی 22 ساله، از سوم مهر ماه دراعتراض به رفتار وحشيانه و احكام قرون وسطايي رژيم آخوندها دست به اعتصاب غذا زدند.

قضاييه آخوندها به سركردگي سردژخيم ايراهيم رييسي، اين دو زنداني سياسي را كه در اسفند 1397 دستگير شده اند به اتهام «عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران» و «تبلیغ علیه نظام» هر يك به 16 سال زندان محکوم كرده است. آنها كه در نهمين روز اعتصاب غذاي خود بسر مي برند، خواستار انتقال به تهران نيز مي باشند.

در 30فروردين 1398، آخوند محمود علوي وزير اطلاعات آخوندها گفت ”در يك سال گذشته با 116 تيم مرتبط با سازمان مجاهدين برخورد شده” است. سازمان مجاهدين خلق ايران در سوم ارديبهشت 1398 اسامي ابراهيم صديقي و پسرش را جزو 28 زنداني كه در سال 1397 دستگير شده و همچنان درزندان  بسر مي برند اعلام كرد.

مقاومت ايران خواستار اقدام فوري دبيركل، كميسر عالي حقوق بشر، شوراي حقوق بشر و گزارشگران ذيربط ملل متحد، عفو بين الملل و عموم مجامع مدافع حقوق بشر براي آزادي زندانيان سياسي بويژه اين دو زنداني سياسي اعتصابي مي باشد و بار ديگر بر فراخوان خانم مريم رجوي رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران براي تشكيل يك هيات بين المللي براي بازديد از زندانهاي رژيم و ديدار با زندانيان سياسي تاكيد ميكند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

11مهر 1398(3 اكتبر2019)

روز چهارشنبه سوم مهر 1398کارگران نیشکر هفت‌تپه برای سومین روز پیاپی، با وجود تدابير سركوبگرانه و تهديدهاي مكرر کارگزاران رژیم، در اعتراض به اخراج جمعي شماري از كارگران دست به تجمع زدند. آنها خواهان بازگشت بي قيد و شرط تمامی کارگران به کار میباشند. آنها در پلاكاردهايي كه در دست دارند «هرگونه تعرض و دست درازی به حقوق کارگران» را به شدت محکوم کرده بودند.

روز يكشنبه 31 شهريور مدير امور اداري نيشكر هفته تپه با انتشار يك نامه به قرارداد شماري از كارگران پايان داد و آنها را اخراج نمود.

روز سه‌شنبه دوم مهر 1398 نيز کارگران مجتمع پتروشیمی فارابی بندر ماهشهر در اعتراض به تضييع حقوقشان تجمع کرده و خواستار طبقه بندی مشاغل شدند.

مقاومت ايران عموم سنديكاها، اتحاديه‌ها كارگري و مدافعان حقوق كارگران را به محكوم كردن سياستهاي ضدكارگري رژيم آخوندي و حمايت از حقوق كارگران فراخواند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

چهارم مهر1398 (26سپتامبر2019)

ظهر جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ (۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹) آقاي ايلير متا رييس جمهور آلباني از اشرف ۳ محل اقامت اعضاي سازمان مجاهدين خلق ايران در اين كشور بازديد کرد.