درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

فراخوان به محكوميت ترور روحاني اهل سنت و اقدام فوري براي آزادي دستگيرشدگان

روز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ شمار زيادي از مردم زاهدان در اعتراض به کشته شدن یک جوان زاهدانی به نام موسی شه بخش بدست نيروهاي سركوبگر رژیم آخوندی، در مقابل فرمانداری رژیم در زاهدان دست به تظاهرات زدند. ماموران امنيتي به تظاهركنندگان يورش بردند و دهها تن از آنان را دستگير كردند. موسي شه بخش در غروب روز 4 خرداد در حاليكه مشغول رانندگي بود هدف شليك قرار گرفته و به قتل رسيد. نيروهاي سركوبگر به خانواده او هشدار دادند که پیکر فرزندشان را هر چه سریع‌تر دفن کنند و از هر گونه تجمع در تدفين يا يادبود وي خودداری کنند.

از سوي ديگر مولوي ابراهيم صفي زاده از روحانيون اهل سنت ايران كه روز 27 ارديبهشت ۱۳۹۸ در شهر هرات افغانستان از سوي تروريستهاي رژيم آخوندي هدف چند گلوله قرار گرفته بود، روز اول خرداد ۱۳۹۸ در بيمارستاني در اين شهر جان باخت. آقاي صفي زاده كه با اقدامات سركوبگرانه فاشيسم ديني حاكم بر ايران بويژه عليه اهل سنت به مخالفت برخاسته بود، در دهه 60 دستگير و چند سال زنداني شد، وي پس از آزادي به افغانستان پناه برد و به مخالفت خود با رژيم آخوندي ادامه داد.

مقاومت ايران، دبيركل، شوراي حقوق بشر و كميسر عالي حقوق بشر ملل متحد و ديگر مراجع و سازمانهاي مدافع حقوق بشر را به اقدام فوري براي آزادي دستگير شدگان زاهدان فرا ميخواند و خواستار محكوميت ترور جنايتكارانه آقاي صفي زاده و اقدامات سركوبگرانه رژيم آخوندي عليه اهل سنت مي باشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷ خرداد ۱۳۹۸( 28 مي 2019)