درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

روز سه شنبه ۲۶ شهريور۱۳۹۸ کارگران شرکت هپکوی اراک با وجودی که نیروهای گارد ضدشورش در مقابل آنها صف کشیده و آنها را تهدید می‌کردند، براي سومين روز متوالي دست به اعتراض زدند و در مقابل این شرکت تجمع کردند.

نیروی سرکوبگر انتظامی و گارد ويژه همه مسیرهای ارتباطی به محل تجمع کارگران را بسته و مانع پيوستن ديگران به آنها ميشدند.

كارگران هپكو بدنبال به سرآمدن مهلت ۱۰روزه‌اي كه براي پاسخ به مطالبات‌شان داده بودند از روز يكشنبه ۲۴شهريور دور جديدي از اعتراض و اعتصاب را شروع كردند

صبح روز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ کارگران هپکوی اراک پس از تجمع در مرکز شهر دست به راهپیمائی زدند و خط راه آهن را بستند. عصر دوشنبه گارد ويژه ونيروي سركوبگر انتظامي به كارگران یورش برده و آنها را بشدت مورد ضرب و شتم قرار دادند، شماري از كارگران مجروح و دهها تن دستگیر شدند.

كارگران هپكو در دو سال گذشته بارها از جمله در خرداد سال ۹۷ دست به اعتراض و اعتصاب زده اند. در آبان ماه ۹۷ پانزده کارگر هپكو به یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند.

خانم مريم رجوي رييس جمهور برگزيده مقاومت با درود به كارگران شجاع هپكو كه برغم سركوب وحشیانه به اعتصاب و اعتراض ادامه ميدهند، از عموم مردم بويژه جوانان اراك خواست به حمايت از كارگران معترض برخيزند و عموم سنديكاها و اتحاديه هاي كارگري و مدافعان حقوق بشر و حقوق كارگران را به حمايت از خواستهاي كارگران ايراني بويژه كارگران هپكو و محكوم كردن اقدامات سركوبگرانه رژيم آخوندي و اقدام فوري براي آزادي كارگران دستگير شده فراخواند.

 

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۶ شهريور ۱۳۹۸(۱۷سپتامبر۲۰۱۹)