درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

ظهر جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ (۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹) آقاي ايلير متا رييس جمهور آلباني از اشرف ۳ محل اقامت اعضاي سازمان مجاهدين خلق ايران در اين كشور بازديد کرد.

مجاهدين از رئيس جمهور آلباني به گرمي استقبال كردند. آقاي فاتمير مديو رئيس حزب جمهوريخواه آلباني و همچنين مشاور امنیت ملی رئیس جمهور در این دیدار او را همراهي می‌کردند.

پرزيدنت متا با خانم رجوي رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران ديدار و گفتگو كرد و از نمایشگاه ۱۲۰ سال مقاومت برای آزادی در اشرف ۳ بازدید نمود.

پرزيدنت متا در دیدار با مجاهدین گفت: من هيچ تصويري نسبت به ميزان فداكاري و ابعادكشتار و نسل كشي كه شما و هوادارانتان متحمل شده ايد، نداشتم. اين كه مي‌ببينم اين همه انسان، زنان و كودكان، قتل عام شده اند، برايم شوكه كننده است.

رئيس جمهور آلباني تأكيد كرد: اين امر همچنين بيانگر وجود يك جنبش گسترده در داخل ايران است...من بسيار تحت تأثير طرح ده ماده اي خانم رجوي قرار گرفتم زيرا بر آزاديهاي بنيادين مبتني است و بهروزي و دمكراسي براي مردم ايران را تضمين مي‌كند. همه ما در آلباني در حمايتمان از تلاشها و عزم و اراده شما متحد هستيم.

بازديد ايلير متا رييس جمهور آلباني از اشرف 3 و ملاقات با خانم رجوي

خانم مريم رجوي ضمن خوش آمد گويي به پرزيدنت متا گفت: مردم ایران هیچگاه مهمان‌نوازی آلبانی از رزمندگان آزادی ایران را فراموش نخواهند کرد و این امر در تاریخ روابط دو ملت ثبت شده و ماندگار مي‌ماند. همچنين قاطعيت آلباني در مقابل رژيم آخوندي و اخراج سفير اين رژيم بخاطر مشاركت در تروريسم، يك الگو براي ديگر كشورهاي جهان است.

خانم رجوي تاكيد كرد: تجربه نشان داده است دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران رفرم ناپذير است و مماشات با آن صرفاً مشوق تروریسم و بنیادگرایی است. رفتار اين رژيم تغييرناپذير است، از اين رو تغییر اين رژیم توسط مردم و مقاومت ايران لازمه صلح و ثبات در منطقه و جهان است.

پرزيدنت متا در دفتر ياد بود موزه شهيدان مقاومت ايران نوشت : این یک تجربه خارق العاده برای من بود که با فداکاری های غیرقابل تصور این جنبش برای آزادی و عدالت اجتماعی آشنا شوم... ما افتخار می کنیم که تمام تلاشمان را انجام داديم و آرزو ميكنيم به آزادي دست يابيد و تا آن زمان ، اینجا خانه شما خواهد بود...

 دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۲ شهريور۱۳۹۸ (۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹)