درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

امام جمعه تهران طراحی: بسیار خطرناک در کار است، آنها محارب هستند و قضاییه باید سریع عمل کند

آخوند جنایتکار علی اکبری، در نمایش جمعه تهران، با ابراز وحشت از ابعاد گسترده قیام مردم ایران گفت: «این ماجرایی است که یک طراحی بسیار خطرناک پشت سر آن هست. هزینه‌های زیاد کردند آموزش‌های دقیق دادند پشتیبانیهای اطلاعاتی کردند... حاصل دو سال به‌قول خودشان کار وسیع تشکیلاتی و شناسایی و آموزش و تجهیز و تسلیح... یک توطئه بسیار خطرناک و طراحی شده». وی خواستار اعدام قیام آفرینان شد و گفت: «... حکم محارب، حکم بغی که برای این‌گونه افراد در نظر گرفته شده در قله مجازاتهای اسلامی هست...دستگاه قضایی اینها را بگیرد و به‌ویژه با سرعت هم اقدام بشود».

 از سوی دیگر، پاسدار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران، گفت: «این وقایع با این گستردگی و ابعاد در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی در نوع خود بی‌نظیر بود. اتفاقی که در روزهای پایانی آبان‌ماه رخ داد، مسأله‌ای گسترده و جدید بود که‌ گر چه نمونه‌هایی از آن مانند حمله به حوزه بسیج و آتش زدن آن و آتش زدن بانکها و مراکز دولتی در اغتشاشات سال ۸۸و ۹۶ دیدیم اما به‌لحاظ گستردگی در ابعادی بسیار کوچک‌تر از حوادث اخیر قرار دارد... حوادث در روزهای شنبه و یکشنبه به‌صورت گسترده و در ۲۹استان و در صدها شهر ادامه یافت. یکی از این استانها، استان اصفهان بود که در ۱۱۰نقطه از استان اعتراضات و درگیریها رخ داد و از حیث تجمعات بعد از استانهای فارس و تهران رتبه سوم را در کشور در اختیار دارد».

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹آذر ۱۳۹۸(۳۰نوامبر ۲۰۱۹)