درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سازمان مجاهدین خلق ایران اعلام کرد که شمار شهیدان قیام مردم ایران در ۱۸۷شهر، کشور از ۶۰۰تن گذشته است. با انتشار اسامی ۱۵تن دیگر از شهیدان قیام، تاکنون اسامی ۱۹۴تن از شهیدان توسط سازمان مجاهدین اعلام شده است.

از سوی دیگر موج دستگیریها در مناطق مختلف کشور ادامه دارد. بر اساس خبرگزاریهای رژیم آخوندی نیروی انتظامی از ۴۱۲دستگیری در روز ۱۰آذر در ۴استان خبر داد (تهران ۵۰تن، کرمانشاه ۲۴۰تن، فردیس کرج ۹۷تن و کردستان ۲۵تن). ابعاد دستگیریهای روزانه در سراسر کشور بسیار بیشتر است. علاوه بر این باید دستگیریهای وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران و سازمان اطلاعات آن و دیگر ارگانهای سرکوبگر را به این آمار اضافه کرد.

فاش شدن تدریجی آمار و اسامی شهیدان و دستگیریها در حالی است که فاشیسم دینی حاکم بر ایران تلاش می‌کند تا شمار واقعی شهیدان و ابعاد تکان‌دهنده جنایاتش را مخفی کند.

 خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، بار دیگر جامعه جهانی را به اقدام فوری برای توقف کشتار و سرکوب در ایران فراخواند و از ملل ‌متحد خواست سریعاً هیأت‌های تحقیق برای بازدید از بازداشت‌ شدگان به ایران اعزام کند. سردمداران رژیم به‌خاطر جنایت علیه بشریت باید در برابر عدالت قرار گیرند.

اسامی ۱۵شهید بشرح زیر اعلام شده است

o          تهران  پیمان قلیپور

o          تهران  مجید شیخی

o          تهران  حسین نیاز

o          ماهشهر  اقبال اسماعیلی

o          شیراز  مهدی جهانبازی

o          کرمانشاه  یونس جلیلی

o          کرمانشاه  پوریا ناصری خواه

o          کرمانشاه  سعید رضایی

o          کرمانشاه  جواد کرمی

o          ملارد کرج  سجاد رضایی

o          صومعه سرا  …کیایی

o          اصفهان  ابراهیم منصوری

o          اصفهان  آرمان آرمانی

o          اصفهان  امیر حسین داودوند

o          اصفهان  …شکرالهی

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰آذر ۱۳۹۸(اول دسامبر ۲۰۱۹)