درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

روز دوشنبه 2 دی گروه كثيري از بازنشستگان در مقابل مجلس ارتجاع در تهران تجمع کرده و دست به اعتراض زدند. روی برخی ازتراکتهایي كه معترضان در دست داشتند نوشته بود:‌ «پاسخ مطالبات مردم زندان و گلوله نیست» و «تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم.» آنها همچنين تصاوير شهيدان قيام آبانماه را با خود حمل مي كردند.

در همين روز، همزمان با تجمع اعتراضی بازنشستگان و در همبستگی با آنان بسیاری از معلمان در شهرهای مختلف از جمله مشهد، شیراز، سنندج، صفاشهر در استان فارس، مریوان و سقز دست به تجمعات اعتراضی زدند. برخی معلمان تراکتهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود «معلم زندانی آزاد باید گردد.» و «جای معلم زندان نیست».

همچنين، در اراک کارکنان شرکت هپکو در اعتراض بە پرداخت نشدن حقوق معوقه، کارشکنی کارگزاران رژیم در تعیین تکلیف سهامداری و اجرای مصوبات مربوط به این شرکت تجمع کردند.

در کرج کارگران راه آهن در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایای آنها دست به اعتراض زدند.

در رامهرمز پرسنل اداره آب و فاضلاب در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌شان، برای دومین روز متوالی دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

در شهرکرد کارگران شرکت سیمان که سهامدار عمده اش بنياد مسكن رژیم مي‌باشد، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات و شرایط سخت کاری که دارند، در مقابل این کارخانه تجمع کردند.

کارگران پیمانکاری حاتمی مستقر در مجتمع معدنی صنعتی چادرملو واقع در استان یزد نیز روز شنبه 30 آذر در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل اعتصاب و تجمع کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

3 دی 1398(24 دسامبر ۲۰۱۹)