درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

مریم رجوی: رژیم با کاهش جدید در تعهداتش عملاً از توافق اتمی خارج شده و فعال شدن مکانیزم ماشه و اعمال مجدد شش قطعنامه شورای امنیت ضروری وفوری است

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، تصمیم شب گذشته رژیم آخوندی مبنی بر عدم پایبندی به «محدودیت در تعداد سانتریفیوژها، ظرفیت، درصد و میزان اورانیوم غنی شده، و تحقیق و توسعه» در برنامه اتمی‌اش را خروج عملی این رژیم از توافق اتمی توصیف کرد و بر ضرورت و فوریت فعال کردن مکانیزم ماشه توسط شورای امنیت ملل ‌متحد و اعمال مجدد شش قطعنامه‌ این شورا تأکید کرد. وی افزود رژیم ضدبشری آخوندی همه امکانات و امتیازهایی که توافق اتمی در اختیارش قرار داد، در خدمت صدور تروریسم و جنگ‌افروزی خارجی و سرکوب داخلی به کار گرفت.

 آخوندهای حاکم به‌رغم بهره‌مند شدن از امتیازهای توافق هسته‌ای، هیچگاه پروژه تسلیحات اتمی خود را متوقف نکردند. عدم شفافیت در خصوص ابعاد محتمل نظامی، کارکردهای مرکز هدایت برنامه تسلیحات هسته‌یی توسط سازمان پژوهش نوین دفاعی، سپند، سایت مخفی برای آزمایشات مرکز تحقیقات و توسعه فن‌آوری انفجار و ضربه (متفاض) در زمره این تلاشهاست. علاوه بر این، رژیم سؤالات آژانس در خصوص پیدا شدن ذرات اورانیوم غنی شده را بدون پاسخ گذاشته و تاکنون اجازه مصاحبه با متخصصان و دست‌اندر کاران کلیدی برنامه اتمی‌اش را نداده است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۶دی ۱۳۹۸(۶ژانویه ۲۰۲۰)