درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

مقصر اصلی خامنه ای، روحانی و سرکردگان پاسداران هستند باید محاکمه و مجازات شوند

صبح امروز، آخوند حسن روحانی، رئیس جمهور ارتجاع، و ستاد فرماندهی نیروهای مسلح این رژیم پس از ۷۲ ساعت تاخیر و تعلل و صحنه سازی و دروغپردازی بناچار اعتراف کردند هواپیمای مسافری اوکراینی با شلیک موشکهای سپاه پاسداران سرنگون شده است.

این اعتراف ناگزیر پس از اعتراضها و افشاگری گسترده و انتشار عکسها و فیلمها و تایید آمریکا و کانادا و انگلستان و ناتو و بسیاری دیگر از مراجع بین المللی صورت گرفت. طی سه روز گذشته بسیاری از سرکردگان رژیم، از جمله سخنگوی روحانی و رئیس هواپیمایی رژیم با کمال وقاحت مدعی شده بودند که هواپیما بدلیل نقص فنی سقوط کرده است.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران با تسلیت مجدد به بازماندگان قربانیان و عموم مردم ایران گفت این یکی دیگر از جنایتهای بزرگ فاشیسم دینی حاکم است که مردم ایران نه می‌بخشند و نه فراموش می‌کنند. رژیم به گفته وزیرخارجه‌اش حمله موشکی به خاک عراق را پیشاپیش به حکومت و نظامیان عراقی و از طریق آنها به آمریکا خبر داد اما از دستور توقف پروازهای مسافری در حق هموطنان خودمان دریغ کرد. در حالیکه در تمام دنیا در وضعیت جنگی و آماده‌باش پدافندی، همه پروازهای مسافری بلادرنگ متوقف می‌شود.

خانم رجوی با تاکید بر اینکه هم اکنون نیز رژیم آخوندی با دجالگری و ذکر دلایل و بهانه های مسخره در صدد است مسئولان اصلی این فاجعه را در ببرد، گفت مقصر اصلی خامنه ای و روحانی و سرکردگان سپاه پاسداران هستند که باید بخاطر این جنایت بزرگ محاکمه و مجازات شوند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱ دی ۱۳۹۸ (۱۱ ژانویه ۲۰۲۰)