درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

همزمان با تهران تظاهرات در اعتراض به سرنگون كردن هواپيماي مسافري اوكرايني توسط سپاه پاسداران به شهرهاي مختلف كشور از جمله اصفهان، بابل، مشهد، شيراز، سنندج و لاهيجان گسترش يافته است.

در پل حافظ تهران، مردم شعار مي دادند، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشد، چه رهبر».

در اصفهان مردم در سي و سه پل و برخي ديگر از مناطق شهر دست به تظاهرات زده و شعار میدهند ”فرمانده کل قوا استفعا استعفا”، ”سپاه جنایت می کند رهبر حمایت می کند”، ”توپ تانگ فشفشه آخوند بايد گم بشه”،  ”نخبه ما را کشتند بجاش اخوند گذاشتند”،  ”این همه سال جنایت هرگز ندیده ملت”، ”میکشم میکشم آنکه برادرم کشت”، ”خامنه اي به هوش باش ما ملتيم نه اوباش”، ”دیکتاتوروسپاهیداعشماشمائی». نيروهاي سركوبگر با شليك هوايي، گاز آشك آور و شوكر در صدد متفرق مردم بر آمدند.

در همدان دانشجويان در دانشگاه بوعلي سينا شعار ميدهند «سپاه بي كفايت، مايه ننگ ملت».  در معالي آباد شيراز مردم دست به تظاهرات زده اند.در بابل دانشجويان دانشگاه نوشيروان با شعارهاي ضد حكومتي دست به تظاهرات زدند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

21 دي ماه 1398 (11 ژانويه 2020)